Zaļumballe Vērmanes dārzā

Sandra Lipska, 28.07.2010., 18:17

Jau 19. gadsimtā Latvijā kļūst populāra jauna demokrātiska izklaide – zaļumballes.

Mūzika un dejas gan pūtēju orķestru, gan stīgu kapelu spēlēta, no krogu telpām, biedrību un muižu zālēm pārceļas zaļumos – dārzos, parkos un pļavu nostūros. Dejošana gan nav tik smalka kā uz parketa, toties pieejama katram gribētājam bez piederības "smalkajām aprindām" vai dārgas ieejas kartes kabatā un muzicēšana brīvā dabā izskan pat jaukāk nekā putekļainās telpās.

Tieši šādu noskaņu iecerējuši veidot kapelas "Hāgenskalna muzikanti" mūziķi kārtējā mūzikas un deju pasākumā "Zaļumballe Vērmanes dārzā", kurā mīļi aicināti visi deju, veco latviešu ziņģu un 20. – 30. gadu populārās mūzikas cienītāji. Rīgas kapela "Hāgenskalna muzikanti", kas šogad atzīmē jau desmito darbības sezonu, ir īpaši pievērsusies 20. gadsimta pirmās puses populārās un deju mūzikas interpretācijai, cenšoties piešķirt tai laikmetam atbilstošu skanējumu. Viņu sniegumā varēs dzirdēt gan pirmskara slavenāko autoru un izpildītāju – Vintera, Stroka, Brāļu Laivinieku grāvējus, gan tautā noklausītas pazīstamas un jau sen aizmirstas dziesmas un meldijas, to visu papildinot ar nelieliem ieskatiem attiecīgā laika pilsētas mūzikas dzīvē un sadzīvē.

Ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu rīkotais pasākums "Zaļumballe Vērmanes dārzā" notiks Vērmanes dārza estrādē piektdien, 30. jūlijā no plkst. 19 līdz 22.

Pasākumu organizē Pārdaugavas tautas mūzikas biedrība, mākslinieciskais vadītājs - tautas mūzikas speciālists Ilmārs Pumpurs.

Uz tikšanos piektdien – 30. jūlijā Vērmanes dārzā! Ieeja – bez maksas.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
thank so a lot for your site it helps a whole lot. Stop by my web site ... %anchor_text (https://www.goldtantriclondon.com/)

Isaac

Maintain the excellent work and generating the crowd! Also visit my web blog; shop mister beast.com (https://shopsmrbeast.com)

Rusty

You're an extremely valuable web site; could not make it without ya! Also visit my homepage - sex game (https://xjona.com/porn/vintage-xxx/)

Sherrylienāktreģistrēties