Vērmanes dārzā kopā ar grupu "Iļģi"

Teika Lapsa, 10.06.2009., 15:59

13. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 17.00 Rīgā, Vērmanes dārza estrādē ikviens interesents aicināts kopā ar postfolkloras grupu "Iļģi", DnB NORD Banku un laikrakstu "Diena" jau laikus apgūt jaunākas un arī sen aizmirstas Jāņu svinēšanas tradīcijas un Līgo dziesmas.

Pasākuma laikā tā apmeklVērmanes dārzā kopā ar grupu "Iļģi"ētāji varēs noklausīties arī dziesmas no tikko klajā nākušā grupas "Iļģi" albuma "Īsākās nakts dziesmas".

"Īsākās nakts dziesmas" ir grupas divpadsmitais albums. Tajā dzirdami 11 seno līgotņu jeb Līgo dziesmu mūsdienīgi aranžējumi, kurus kopīgi radījuši "Iļģu" dalībnieki Ilga Reizniece, Māris Muktupāvels, Gatis Gaujenieks, Egons Kronbergs un Mārtiņš Linde. "Iļģi" cer, ka ar šajā albumā iekļauto dziesmu starpniecību izdosies uzrunāt, ieinteresēt un aizraut arī tos cilvēkus, kuri līdz šim nav saskatījuši vasaras Saulgriežu patieso jēgu un burvību.

Vērmanes dārzā notiekošajā albuma prezentācijā būs iespēja ne tikai kopīgi izdziedāties, bet arī izdejoties, jo pasākumā piedalīsies Rīgas Danču kluba dejotāji. Pēc koncerta Ilga Reizniece vadīs Jāņu mācības, kurās stāstīs, kā pareizi līgot, ielīgot, dziedāt un apdziedāt, gatavot svētku mielastu, pušķot māju un svinēt svētkus. Darbosies arī Jāņu tirdziņš, un amatnieki rādīs kalēja, podnieka un galdnieka aroda prasmes.

Pasākuma gaitā sestdien tiks apbalvoti arī oriģinālāko stāstu autori, kuri šonedēļ portālā Delfi notiekošajā konkursā būs iesūtījuši savus stāstus par interesantākajām un neparastākajām Jāņu svinēšanas tradīcijām viņu ģimenē vai draugu lokā. Interesantāko stāstu autori balvā saņems kārtīgu Jāņu alus kausu ar uzrakstu "Lustīgākais līgotājs".

Savukārt aktīvākie Līgo tradīciju apguvēji Ilgas Reiznieces vadībā varēs iegūt arī laikraksta "Diena" un DnB NORD Bankas izdoto Līgo dziesmu grāmatiņu – jautrākai un skanīgākai līgošanai.

Sīkāka informācija par norisēm Jāņu ielīgošanas pasākumā 13. jūnijā:
- plkst. 13.00 – grupas "Iļģi" koncerts un jaunā albuma prezentācija Vērmanes dārza estrādē;
- plkst. 15.00 – Līgo tradīciju apgūšana kopā ar Ilgu Reiznieci;
- plkst. 12.00-17.00 – Jāņu tirdziņš un iespēja pavērot amatniekus viņu darbā.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
lF4vV4iW2 hB5mT6iT1 fake bags replica bags fake bags

Fabian

dV0nF5yR9 iP0jR3bY8 replica bags fake bags fake bags

Abel

xD5xU9oL6 eL1jB7hZ6 replica bags replica bags replica bags

Angelitaienāktreģistrēties