Vecrīgas torņu mūzikas ieskaņu koncerti

Koncertorganizācija AVE SOL, 15.07.2010., 18:55

No 11.jūlija līdz Rīgas pilsētas svētkiem 20.augustā katru svētdienu plkst. 20:00 līdz 20:30 no Rīgas Rātsnama balkona skanēs Vecrīgas torņu mūzikas ieskaņu koncerti.

Jau kopš 1999.gada Rīgas iedzīvotāji un viesi tiek laipni aicināti izbaudīt "Vecrīgas torņu mūziku", kas piedāvā mūsdienīgu skatījumu uz viduslaikos un renesanses laikmetā tik populāro torņu muzicēšanas tradīciju.

Rīgā šāda tradīcija pastāvēja līdz 19. gadsimtam. Muzicēšana notika nozīmīgās svētku reizēs – Ziemassvētkos, Lieldienās, Vasarsvētkos u.c. svinību gadījumos. Rīgas pilsētas noteikumos bija paredzēts, ka mūziķiem svētkos ir jāuzstājas, un bieži koncerti tika atskaņoti ne tikai no baznīcu torņiem, bet arī rātsnama balkona. Torņu mūzikai viduslaikos bija arī funkcionāla nozīme – speciāli algoti sargi dežūrēja baznīcu torņos, informējot vai brīdinot pilsētniekus par esošo situāciju un aktualitātēm pilsētā.

No 2005.gada līdz 2009.gadam ieskaņu koncertos spēlēja ansamblis Shady Brass Q, bet kopš 2010.gada šo tradīciju pārņem trombonists Vairis Nartišs (trombons, sakbuts). Koncertos skanes gan trombons, gan vienīgais Latvijā esošais baroka trombons - sakbuts, raisot asociācijas ar autentisku viduslaiku skanējumu.

Latvijas Nacionālās operas Simfoniskā orķestra mākslinieks Vairis Nartišs ir aktīvs metāla pūšaminstrumentālā žanra veicinātājs. Mākslinieks ir izveidojis dažādus muzikālus projektus - ansambli Shady Brass Q, orķestri RIGA BRASS, grupu CHARM.

Koncertu programma bus daudzveidīga. Visi koncerti sāksies ar klasiskām variācijām par tautasdziesmas Rīga Dimd tēmu, kuras veidojis Vairis Nartišs. Tiks atskaņoti senās mūzikas komponistu darbi - Ž.Ž.Morē, Dž.Gabrieli, Palestrīnas, G.Pretoriusa skaņdarbi, kā arī Vaira Nartiša komponētās senās dejas. Programmas turpinājumā, izmantojot elektroniskos skaņu efektus un cilpu mašīnu, klātesošie dzirdes skaņdarbus mūsdienīgākos ritmos, kuru izpildījumā tiks pilnībā izmantota Rīgas Rātslaukuma akustika. Koncertu noslēgumā - variācijas par tautas dziesmas Cekulaina zīle dzied tēmu.

Koncertus iespējams klausīties bez maksas.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
These guys say that you do not need a lawyer to immigrate to Canada and they publish lots of information videos on how to do it yourself: https://www.youtube.com/channel/UC7_zz6L9_Wbp9n-7M4NwhtQ I have just sent them an email with a few questions, we ll see how good the are.

Donniebruct

Hello I want you let's have passionate sex my nickname (Vitalinka96) Copy the link and go to me.... bit.ly/2s4zWdO 8458739

CarolReusa

We are glad to see you in our midst Enter into me deeper and fuck my nickname (Isena87) Copy the link and go to me.... bit.ly/2s4zWdO 8356768

CarolFenienāktreģistrēties