Top rokopera „Izredzētais”

Liene Jakovļeva, 26.04.2007., 20:14

18. maijā Dailes teātrī notiks Normunda Beļska un grupas „Jumprava” rokoperas „Izredzētais” pirmizrāde, kas top, Dailes teātrim sadarbojoties ar Latvijas Krājbanku.

„Atrodi sevi mīlestībā!” – tā aicina topošā iestudējuma veidotāji, uz jautājumu, par ko būs šī izrāde, atbildot ar diviem vārdiem - mīlestība un piedošana.

„Izredzētais” ir Bībeles stāsts mūsdienu skatījumā. Tas ir vecs kā pasaule ar vismaz 2040 gadu senu pagātni, bet aktuāls vienmēr - arī 21. gadsimtā.

Rokoperas režisors Valdis Liepiņš saka: „Šis ir mums atvēlētais laiks, mūsu dzīves laiks. Mēs gribam paveikt to, kas mums ir jāpaveic. Mēs gribam dzīvot pilnvērtīgu, laimīgu dzīvi un realizēt mūsu sapņus un vēlmes. Vai tas maz ir iespējams? Laikmets ir nežēlīgs, dinamisks, brīžiem melīgi savtīgs, bet reizē skaists. Un gaisā virmo jautājums: „Kāpēc?” Kur ir tā robeža starp jā un nē, starp balts un melns, starp labo un ļauno, starp drīkst un nedrīkst?”

Iestudējuma veidotāji meklē atbildes uz jautājumiem - kāpēc mēs reizēm jūtamies nelaimīgi, kāpēc mums kaut kā trūkst, kāpēc „uz zemes nav taisnības”, kāpēc „dūrē tik’ spēks”? Kā lai mēs dzīvojam, kā lai piepildām sevi, kā lai realizējam savus sapņus, savu būtību un sūtību, vienā vārdā - sevi?

“Man liekas - pats izredzētības jēdziens uzstāda jautājumus, kuru atbilde mūsdienās ir aizēnota ar šī brīža dzīves steigu un butaforiskumu. Taču atļaujos apgalvot, ka tas nav slikti. Tas liek aizdomāties,” savas pārdomas atklāj Latvijas Krājbankas prezidents Mārtiņš Bondars.

Režisors Valdis Liepiņš savā komandā aicinājis scenogrāfu Kristapu Skulti, kostīmu mākslinieci Kristīni Abiku, horeogrāfus Ingu Raudingu un Gunti Spridzānu, vokālo pedagogu Aināru Rubiķi.

Rokoperā piedalās plašs aktieru ansamblis: Hērods Lielais – Artūrs Skrastiņš, Marija – Rudīte Būmane, Ieva Pļavniece vai Ieva Ertmane, Eņģelis Gabriēls – Ģirts Ķesteris, Mariamne – Ieva Ertmane vai Aija Dzērve, Jāzeps – Gints Grāvelis, Dāvids – Artis Robežnieks, Sāra – Sarmīte Rubule vai Ieva Pļavniece, Muitnieki – Jānis Paukštello, Juris Frinbergs, Padomnieki – Lauris Subatnieks, Intars Rešetins, Aldis Siliņš, Ivars Auziņš, Dainis Gaidelis, Lauris Dzelzītis, Trīs austrumu gudrie – grupa „Jumprava”.

Izrādē piedalīsies arī profesionāli dejotāji un koru dziedātāji.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Terrific article! That is the type of info thazt are meant to bbe shqred across the internet. Shzme on the search engines for no longer positioning this submit higher! Come on over and visit my site . Thanks =) bodybuilder webpage buil muscles

Roy

Uzziniet par ātrāko finansiālās neatkarības veidu. Telegram - @Cryptaxbot

pieniotte

Tiešsaistes ieņēmumi ir vieglākais veids finansiālai neatkarībai. Telegram - @Cryptaxbot

CrytoEmessienāktreģistrēties