"The Mundane"10 gadu jubileja

Ieva, 27.03.2008., 15:22

Ceturtdien, 20. martā norisinājās grupas „The Mundane” desmit gadu dzimšanas dienas pasākums.

Pirms desmit gadiem – 1998. gada martā - Tukumā pieci puiši satikās ar instrumentiem kāds nu kuram bija un pie brāļiem Zaķiem mājās noorganizēja pirmo mēģinājumu. Tā tapa grupa „Poky”, kura drīz vien ieguva savu tagadējo nosaukumu „The Mundane”. Kopš 1998. gada mainījies grupas sastāvs (tagad: Gatis Zaķis, Dagnis Neilands, Mārtiņš Zaķis un Ilgvars Ābelītis) un – kā viņi klausītājiem pierādīja ceturtdienas koncertā – kopš pēdējā albuma, kurš iznāca 2001. gadā – daudz mainījies arī muzicēšanas stils un vēriens.

Grupas dzimšanas dienas pasākumā apmeklētāji uz ekrāna varēja vērot unikālus video kadrus no grupas vēstures – sākot ar naivo pirmā mēģinājuma ierakstu un beidzot ar dalību tādos jau sen vairs neeksistējošos raidījumos kā „Nošu spēles” un „Oranžā vanna”. Vienreizējie mGrupa "The Mundane"ateriāli uzradušies vienlaicīgi ar ideju organizēt dzimšanas dienas ballīti – paši grupas dalībnieki bija diezgan pārsteigti, ka kāda apputējusi VHS kasete satur teju trīs stundu garu video ar grupas vēsturi. Iespējams, šie kadri kombinācijā ar jaunākiem ierakstiem varētu kādreiz pārtapt kādā garākā materiālā par grupas vēsturi.

Koncerta sākumā deva nelielu ieskatu grupas vēsturē un nospēlēja pāris no vecajām dziesmām kopā ar kādreizējo dalībnieku Kristapu Andiņu, kurš nu nodibinājis savu apvienību „Audio maize”, kuras uzstāšanos varēja baudīt arī jubilejas apmeklētāji.

Pateicībā par desmit gadu uzticību, „The Mundane” koncerta noslēgumā prezentēja dziesmas no topošā albuma, pārsteidzot skatītājus ar jaunu skanējumu. Lai varētu pilnasinīgi nodot klausītājiem jauno materiālu, tagad grupas koncertsastāvam pieaicināts Andis Grīva. Klāt nākuši arī jauni instrumenti – sintezators, mutes ermoņikas, sampleris un melodiāns.

„Paši bijām pārsteigti, ka tik liels un jautrs draugu bars mūs visus vieno,” par pasākumu stāsta grupas solists Gatis Zaķis. „Pēdējā laikā mums koncerti biežāk notiek Lietuvā, nekā mājā. Tamdēļ ir jauki beidzot visus saaicināt vienkopus un atrādīt, ko esam padarījuši. Neesam metuši to lietu pie malas un turpinām nopietni strādāt.”

Patlaban „The Mundane” sadarbībā ar Juri Pīlēnu uzņem video klipu un veic pēdējos sagatavošanas darbus topošajam albumam. Kā atzīst paši grupas dalībnieki, ceļš līdz jaunajam materiālam ir bijis diezgan ilgs un darbietilpīgs. „Mūzikas ziņā vēlamies būt godīgi paši pret sevi,” saka Gatis. „Negribam būt tie, kuri steigā sastrādā kaut ko tikai tāpēc, ka apkārtējie kaut ko sagaida no mums. Tamdēļ arī nevēlējāmies nākt atklātībā pirms nebijām pilnīgi pārliecināti, ka pašiem patīk un ir prieks.”

2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
plovs, 27.03.2008. 16:19:43
Komentāra reitings: 1.465

pasākums bija ļoti labs, jaunās dziesmas norauj!

gazele, 28.03.2008. 11:22:16 (ip:89.201.123.122)
Komentāra reitings: 0

jaa, riktiigi noraava jumtu! malachi puikas!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Слово пацана 8 серия

Ted

Regards. Fantastic stuff!

TarynnImmaf

Really loads of superb facts.

Tarynntofienāktreģistrēties