Studentu klubā "Baložu pilni pagalmi" un "Zig Zag"

Anita Alksne, 10.11.2008., 15:35

Arī Studentu klubs gluži netīšām ir iesaistījies valsts svētku svinēšanā.

Īsi pirms lielās svētku stihijas piedāvājot apvienības, kas jau astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmitajos zināmā mērā simbolizēja konjunktūrai nepakļautu, neatkarīgu domāšanu un darbošanos. Tātad - divas no labākajām Latvijas nekomerciālās mūzikas apvienībām "Baložu Pilni Pagalmi" un "Zig Zag" vienā vakarā, piektdien, 14. novembrī spēlēsGrupa "Baložu pilni pagalmi" Mūzikas akadēmijas Studentu klubā, bet Uldis Rudaks ierakstos būs sarūpējis skaistākās dziesmas un dejas.

Par Latvijas neatkarīgās mūzikas klasiķiem pelnīti dēvētie "Baložu Pilni Pagalmi" koncertos spodrinot savu nepārejošo aktualitāti, lieku reizi pierāda, ka vispatiesāk sanāk tad, ja nevienam nekas nav jāpierāda. Citējot Ulda Rudaka grāmatas "Rokupācija" fragmentu, "Ugunskuru pops, mīlestības roks – tādi termini tikuši piedēvēti "Baložu Pilniem pagalmiem". Māris Šverns "Tornī" ieguvis iesauku Hitkonveijers, jo vairums viņa dziesmu patiešām ir tik melodiskas un viegli iegaumējamas, ka jābrīnās par izdevēju izvēli, kad tie laiž gar ausīm šādu neapstrīdamu hitu autoru, un mēģina padarīt par zvaigznēm mūziķus, kas jau sākotnēji neko saistošu nesola."

"Zig Zag" uz Latvijas mūzikas skatuves atrodas jau gandrīz 20 gadus un pamatoti tiek saukta par vienu no Latvijas alternatīvās skatuves stūrakmeņiem. Sākuši savu darbību 86. gadā, kā 16-gadnieku pankroka apvienība, viņi piedzīvojuši gan VDK aizliegumu koncertēt, gan "Roku par Neatkarību", "Liepājas Dzintara Grand Prix" un izpelnījušies sava veida kulta grupas statusu vairāku paaudžu jauniešu vidū.

Pēc ilgākas pauzes grupa pagājušajā gada novembrī paziņoja par plāniem laist klajā jaunu albumu un kā jaunā albuma priekšvēstnesis radiostacijās un interneta portālos nonāca singls "Man ir silts".

Ieeja klubā no 22:00, koncerta sākums ap 23:30. Biļetes iepriekšpārdošanā studentiem Ls 3,00, ne-studentiem Ls 4,00, pie ieejas - studentiem Ls 4,00 un ne-studentiem Ls 5,00
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Hi again, Barbara Great to &#78e6;se1ࢪ more of your garden. Our gardens can be both magical and mysterious with fog can’t they? Your photos are great and you have captured the mood of your garden beautifully

Tasmine

es izveseļošos!

ex mental patient

lieliski, attinu bildes no pašiem sākumiem šeit. diena norakstīta. baigais prieks.

irmgarde gardeienāktreģistrēties