Skaņu meža koncertciklā "1-2 cauri!" dueta "Magik Markers" koncerts

Renāte Auziņa, 13.11.2008., 17:16

Šo piektdien plkst. 22.00 koncertēs ar savu dinamisko skaņu pazīstamais amerikāņu eksperimentālā roka duets "Magik Markers".

Koncertēs arī latviešu eksperimentētāji grupa "PuseH PuseW" un breakcore revolucionārs "Kodek".

To 2001.gadā Konektikutā dibināja Elisa Ambrodžio (ģitāriste un soliste arī grupā Six Organs of Admittance), Pīts Nolans (perkusijas, apdares) un Lea Kvimbī (bass), kas vēlāk no grupas aizgāja. Kad grupa ievadīja Sonic Youth uzstāšanos viņu Amerikas tūrē 2004. gadā, tDuets "Magik Markers"ā guva plašāku atpazīstamību.

MM pieder ASV austrumkrasta noise roka scēnai, kurā ir grupas kā Yellow Swans, Wolf Eyes, Mouthus, taču ir melodiskākā no tām. MM izceļas ar savām trokšņainajām balādēm, intensīvajiem dzīvajiem priekšnesumiem, muzikālu dumpinieciskumu un neprognozējamību un ir bijuši vairākkārtīgi viesi eksperimentālā roka vidē populārajā All Tomorrows Parties festivālā. Viņu debijas albums I Trust My Guitar, Etc. tika izdots 2005.gadā Sonic Youth ģitāristam Tērstonam Mūram piederošajā Ecstatic Peace izdevniecībā. Kā šis, tā arī vairums citi viņu albumi ir vinila formātā. 2006. gadā nāca klajā Magik Markers pirmais kompaktdisks A Panegyric To The Things I Do Not Understand.
2007. gadā tika izdots dueta albums Boss, ko producēja Lī Ranaldo no Sonic Youth. Tajā grupas skanējums bija mainījies no brīvā džeza, psihedēlijas un narkoroka uz melodiskāku, strukturētāku, vokālāku roku, taču agresija nebija zudusi. Boss izpelnījās kritiķu atzinību un duets tika nominēts prestižajai neatkarīgās mūzikas balvai Plug pankroka kategorijā.

"Tik daudzas grupas ir aizmirsušas kā tradicionāla formāta dziesmu padarīt draudīgu. Tiem, kas vēlas skaņā dzirdēt nebeidzamu dumpinieciskumu, Boss to piedāvā liekšķerēm. Viens no ļoti nedaudzajiem popmūzikas ierakstiem nesenā atmiņā, kas spēj ieraut publiku dziļā un izaicinošā sajūtā." Tiny Mix Tapes

koncertā uzstāsies arī eksperimentālās mūzikas apvienība "PuseH PuseW", kuru muzicēšanas veidu raksturo nemitīgi skaņas un formas meklējumi un kas paši savus meklējumus raksturo kā "tiek pieņemti muzikāli principi, kas robežojas ar pavisam kontrolētu un niansētu skaņu plūsmu, rezultātā radot emocionāli galēju haosa, tukšuma un bezjēdzības sajūtu vai meditatīvi mierpilnu dvēseles noskaņu."

Koncertu noslēgs breakcore revolucionārs no Madonas- "Kodek" vai Raivo Vainovskis, kurš pēc 4 gadiem visdažādāko robežu iekarošanas un iekopšanas, atradis savu skaņu- ātru, brutālu, pakļaujošu, ar aprautiem paraugiem katrā kompozīcijā. Kodek jauc astoņdesmito gadu popdziesmas, smago metālu un mikroshēmu skaņas.

Tajā pašā vakarā pulksten 20:00 festivāla "Staro Rīga" ietvaros notiks arī mākslinieka Voldemāra Johansona un Dirty Deal Cafe radošā kolektīva darba "Fotonu kompots" atklāšana- izgaismotā Spīķeru ēka, kur atrodas Dirty Deal Cafe.

Lai izgatavotu "Fotonu kompota" lampas, tika izmantotas parastas 3 l stikla burkas, kas piepildītas ar minerāleļļu, tajās tika ievietotas diožu gaismas, kas mainīgā ritmā pulsē, iedegoties un izdziestot datorsistēmas algoritma vadībā. Gaismas ķermeņu enerģija tiek iegūta no saules baterijām, tā aktualizējot videi draudzīgu enerģijas avotu izmantošanu.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā

Thomaslic

PhillipLog

Why are you determined to help your clients achieve the body of their dreams and RHzs43hgndIpuiSy

Everettnubienāktreģistrēties