"Sinfonietta Rīga" un deju grupas "Dzirnas" koncertuzvedums

Vita Stiģe, 20.11.2008., 19:06

Arī šoreiz, tāpat kā pērn, koncerti pārsteigs ar franču baroka lielmeistara Žana Filipa Ramo krāšņās operas "Dardans" fragmentu koncertuzvedumu, kurā piedalīsies deju grupas Dzirnas pamatsastāvs.

Pagājušā gada nogalē veiksmīgi aizsākto sadarbību turpina "Sinfonietta Rīga" un deju grupa "Dzirnas", kuri jau atkārtoti kopīgi dosies ārpus Rīgas un piedāvās saviem klausītājiem trīs neaizmirstamus koncertus – otrdien, 2. decembrī pl. 19:00 Valmieras Kultūras centrā, trešdien, 3. decembrī pl. 18:00 Liepājas Olimpiskajā Sporta centrā un ceturtdien, 4. decembrī pl. 18:30 Cēsu Kultūras centrā.

Redzēsim Agra Daņiļeviča un viņa austriešu izcelsmes Itālijas kolēģa Markusa Cmelniga (Zmoelnig) veidotu mūsdienīgu kustību zīmējumu ar baroka elementiem (konsultāciju baroka dejas jautājumos sniedza Guna Ezermale). Košos tērpus veidojusi tērpu māksliniece Evija Dāboliņa.

Ar "Sinfonietta Rīga" māksliniecisko vadītāju Normundu Šnē pie diriģenta pults koncertos skanēs arī Sergeja Prokofjeva viens no populārākajiem opusiem – Pirmā simfonija (Klasiskā), kas ir zīmīga ar mūsdienu mūzikai neraksturīgo klasisko vienkāršību līdzās komponisDeju grupa "Dzirnas"tam raksturīgajām harmonijām. Tāpat klausītāji dzirdēs arī Igaunijas ievērojamākā vidējās paaudzes komponista Erki Svena Tīra skaņdarbu "Passion & Illusion".

Atgādinām, ka ar pārsteidzošu koncertprogrammu divos Jaungada koncertos 2007. gada nogalē "Sinfonietta Rīga" aizsāka jaunu un vēl nebijušu sadarbības formu ar Agra Daņiļeviča vadītās deju grupas "Dzirnas" dejotājiem, kad tika iestudēti fragmenti no Žana Filipa Ramo operas "Dardans", kura stāsta par Zeva un Elektras dēlu Dardanu.

Jāmin, ka uzsākot savu trešo koncertsezonu 2008. gada septembrī, "Sinfonietta Rīga" prezentēja jaunāko Pētera Vaska instrumentālās mūzikas CD ar nosaukumu "Viatore", ko skaņu ierakstu firmai "Wergo" kamerorķestris diriģenta Normunda Šnē vadībā ieskaņoja 2007. gada jūnijā Rīgā. Pieminēšanas vērts ir arī tas, ka 2008. gada martā "Sinfonietta Rīga", kas dibināts 2006. gadā, jau saņēma savu pirmo nozīmīgo valsts apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2007 nominācijā par izcilu un daudzveidīgu koncertdarbību gada garumā.

Biļetes uz Sinfonietta Rīga un deju grupas Dzirnas koncertiem būs iespējams iegādāties pirms koncerta tā norises vietā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Keep up the good work and generating the group! Also visit my web site; %anchor_text (https://www.trodomains.com/domain-registration/)

Aaron

Love the website-- extremely individual friendly and lots to see! Look at my website; %anchor_text (https://www.followorlike.com/products/%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%A2%D7%95%D7%A7%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%A1%D7%98%D7%92%D7%A8%D7%9D)

Dyan

Astonishingly individual friendly website. Enormous details readily available on few gos to. Stop by my blog %anchor_text (https://www.opanma.com/35-goseong1)

Marshaienāktreģistrēties