Sinfonietta Rīga un pianistes Elīnas Bērtiņas saspēle āfrikāņu ritmos

Vita Stiģe, 20.02.2008., 12:48

Sekojot vienam no saviem radošajiem kredo - būt atvērtiem dažādai mūzikai, Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga piektdien, 22. februārī pl. 19:00 koncertzālē Mazā Ģilde saviem klausītājiem piedāvās aizraujošu mūsdienu mūzikas koncertu.

Šī vakara soliste būs jaunā, drosmīgā latviešu pianiste Elīna Bērtiņa, kura atskaņos Ģērģa Ligeti Klavierkoncertu āfrikāņu ritmos.

Elīna BērtiņaSinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē par izvēlēto koncerta programmu stāsta: „Domāju, ka šī vakara mūzika ir ciešā kontekstā ar mūsdienu pasauli un visām tām emociju un notikumu gradācijām, kas ir mums apkārt. Šajā programmā ir atrodami miera un harmonijas meklējumi tikpat lielā mērā, cik tie dzīves brīži, kad mēs ejam pa naža asmeni. Runājot par Ģērģa Ligeti Klavierkoncertu un drosmes pilno pianisti Elīnu Bērtiņu, tas ir brīnumaini, kā no tik sarežģītām detaļām veidojas muzikāls audekls, kas ir unikāls un neatkārtojams. Tāpat kā komponista, arī Elīnas prāts ir atvērts visam notiekošajam un jaunajam.”

Koncerta programmā skanēs arī tādi mūsdienu mūzikas šedevri kā austrāliešu komponista Karla Vaina Smita alķīmijas (Carl Vine, Smith's Alchemy), Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas kompozīcijas nodaļas vadītāja Filipa Kašiana Attēli (Philip Cashian, Tableaux) un Ģērģa Ligeti Melodijas (György Ligeti, Melodies).

Ģērģa Ligeti Klavierkoncerts tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem 20. gadsimta otrās puses klavierkoncerta žanra darbiem. Par klavierkoncerta iestudēšanas procesu un gaidāmo koncertu uzņēmības pilnā pianiste Elīna Bērtiņa saka: „tā ir neatkārtojama skola, arī izaicinājums un iespēja savā spēlē, uztverē un domāšanā atklāt un iemācīties ko jaunu, kas nebūtu iespējams tradicionālajā repertuārā. Pieņēmu šo piedāvājumu pagājušā gada maijā, un šobrīd mēģinājumu process ir pats interesantākais, ko gaidu ar nepacietību, bet koncerts - īsts notikums!”

Elīna Bērtiņa (1982) muzikālo izglītošanos sāka Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, kur mācījās pie Ligitas Muižarājas un Ilzes Graubiņas, kopš 2001. gada Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studente profesora Sergeja Osokina klasē (patlaban maģistrantūras otrajā kursā). Meistarību papildinājusi Berlīnes Mākslu universitātē, kā arī piedaloties meistarklasēs Francijā, Zviedrijā. Saņēmusi Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Hansabankas gada balvu 2005. Ar panākumiem atskaņojusi Marģera Zariņa ciklu Grieķu vāzes kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un Olštinas Simfonisko orķestri Imanta Rešņa vadībā. 2007. gada 2. maijā Melngalvju namā Elīna Bērtiņa sniedza savu pirmo lielo solokoncertu.

Jāmin, ka 22. februārī Rīgā viesosies arī komponists Filips Kašians, kurš pēc savas iniciatīvas apciemos Sinfonietta Rīga, piedaloties gan koncerta ģenerālmēģinājumā, gan koncertā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Site error! SH8SZ387174N ==indexon== 478008 ==indexoff== ==hoston== hc.lv ==hostoff== ==subjon== Site error ==subjoff==

Jstks

Josephusank

Sveiki, es gribēju zināt savu cenu.

Robertmekienāktreģistrēties