Senās mūzikas festivālu atklās itāļu baroka operu ārijas un senās angļu dziesmas

Rinta Bružēvica, 30.06.2015., 12:50

XXI Starptautiskā senās mūzikas festivāla atklāšanas koncertā 8. jūlijā "Mazajā ģildē" skanēs itāļu baroka operu ārijas un senās angļu dziesmas soprāna Elīnas Šimkus, baroka mūzikas orķestra "Collegium Musicum Riga" un mākslinieciskā vadītāja Māra Kupča izpildījumā.

Elīna ŠimkusProgrammā dzirdēsim Džona Daulenda, Georga Frīdriha Hendeļa, Tomasa Kempiona, Henrija Pērsela un Antonio Vivaldi skaņdarbus.

Elīna Šimkus:

Manuprāt, senā mūzika nav iestīvināta un bāli nopūderēta, bet gan dzīvīga, silta un ļoti cilvēcīga. Un tādu es to izjūtu arī dziedot. Man patīk spēlēties ar skaņu un tembru nokrāsām, atklājot katra tēla savdabīgo raksturu – vitālu, jūsmīgu, krāšņu, juteklisku vai pavisam sērīgu.

Senās mūzikas festivāla atklāšanai gatavoto solokoncertu "Sievietes mīla un dziesmas" Elīna sirsnīgi sauc par rūpīgi izauklētu bērnu, taču vienlaikus – arī varenu izaicinājumu: lai to īstenotu, nepieciešamas labas zināšanas par laikmetam raksturīgo stilistiku un vokālā meistarība virtuozu koloratūru izpildīšanai.

Senās mūzikas festivāla atklāšanas koncerta programmu tematiski vieno romantisma pasaules izjūtai raksturīgi motīvi un tēli: sapņi, nakts, asaras, skumjas un cerības. Spožās, virtuozās, vokāli sarežģītās un filigrāni ornamentētās 17.-18. gs. itāļu baroka operu ārijas kontrastēs ar saldsērīgi apcerīgajām, viegli plūstošajām senajām angļu "Art songs" žanra dziesmām teorbas pavadījumā. "Art songs" stils paredz īpašu intimitāti un mūziķu prasmi sniegt klausītājam vissmalkākās emocijas, ko piedāvā dzeja un mūzika. Šīs dziesmas vēsta par mīlētāju sarežģītajām attiecībām: dziesmu vārdiem raksturīgs lirisks sentiments un nostalģija pēc pagājušām dienām, savukārt mūzikai – melodijas daiļums, jutekliskums un apgarotība. Programmā Elīna Šimkus iekļāvusi "Art songs" žanra spilgtāko pārstāvju – 16. un 17. gadsimta angļu komponistu Henrija Pērsela, Džona Daulenda un Tomasa Kempiona dziesmas.

Sadarbība ar baroka mūzikas orķestri "Collegium Musicum Riga" un tā māksliniecisko vadītāju Māri Kupču Elīnai izveidojusies jau kopš 2008. gada - kopā atskaņotas daudzas senās mūzikas programmas un iestudētas arī četras baroka operas.

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
uO2oF3lY9 nY5vC8lU4 tE8iO5tQ9 dH6fQ5bY2 gI8nS3cG3

Thomas

aF3bG8tC5 kW0sO7lA3 eM5zL7yT8 fP4oQ5jH8 jD4gB4fF7

Sharon

cE6sT1yM8 jQ3oM4sC2 eS3aE1cY8 yG9wU2vI3 sA5lI2mU5

Shayienāktreģistrēties