Rihards Lībietis ieraksta albumu "Scream, Breathe, Cry"

Rihards Lībietis, 05.05.2015., 11:45

Ģitārists Rihards Lībietis pabeidzis sava jaunākā albuma "Scream, Breathe, Cry" ierakstu, kas klausītājiem būs pieejams jūlijā. Šis ir pirmais ieraksts, kura tapšanā piedalījušies vēl 10 mūziķi.

"Vēlējos izveidot albumu, kas sevī apkopotu tradicionālu instrumentu skanējumu ar modernas mūzikas niansēm, un tajā pašā laikā, veidot to kā stāstu, kas jāklausās no A-Z, ar dažādiem intensitātes kāpumiem, kritumiem, sarežģījumiem un atrisinājumu. Albums klausītājam piedāvās kvalitatīvu, tradīcijās balstītu, bet inovatīvu ceļojumu mūzikas skaņās. Ko tādu, ko vieno noskaņa, tomēr dinamikas ziņā atgādinātu gan mierīgus, miglas vāliem klātus līdzenumus, gan sniega vētru kalnos."

/ Rihards Lībietis /

"Scream, Breathe, Cry" ir instrumentālās mūzikas albums, kas ietver sevī elementus no vairākiem mūzikas žanriem, veidojot plašu muzikālo spektru, un to sintēzē radot vēl nedzirdētu skanējumu Latvijas un Eiropas mūzikas vidē. Kā liecina albuma nosaukums, arī muzikālais materiāls dalāms trīs daļās: skaņdarbi solo akustiskajai ģitārai, akustiskās ģitāras saspēle ar čellu, flautu un Āfrikas sitaminstrumentiem, savukārt trešajā daļā pievienojas vijole, 2 elektriskās ģitāras, bungas, bass un saksofons. Ideja par albumu radās jau 2013. gadā, 2014. gada novembrī tika nokomplektēts sastāvs, kas arī turpināja darbību pie ieraksta. Lai arī kompozīciju autors ir Rihards Lībietis, katrs no māksliniekiem ir devis lielu ieguldījumu ieraksta tapšanā.

Albuma tapšanā piedalījušies: Jānis Pastars (ģitāra), Mārcis Vasiļevskis (ģitāra), Erna Daugaviete (čells), Ilze Gagaine (vijole), Matīss Repsis (perkusijas), Raitis Kalniņš (bungas), Roberts Romanovs (bass), Dita Frīdenberga (saksofons), Jāzeps Podnieks (flauta) un īpašais viesis ģitārists Gints Smukais.

Rihards Lībietis savas darbības laikā izdevis divus albumus – EP "Ieķēries laiks tur iekšā starp stīgām" (2012) un pilna apjoma studijas albumu "RL Elektronix" (2015). Spēlē "Elastic" (ex. Bite’s Blues Band) sastāvā, uzstājas kā solo mākslinieks, 2014. gada sākumā ar grupu "Ryga" radījis mūziku Dailes teātra izrādei "Izraidītie", ko joprojām katru reizi spēlē dzīvajā izpildījumā.

Vairāk info: rihardslibietis.bandcamp.com, www.youtube.com/user/Punchukinsh/videos, www.facebook.com/pages/Rihards-L%C4%ABbietis-music/152874421391156.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
zJ5rR8dS7 nE8bR7kE7 sW5kI1fI5 lH8rK5nZ8 sS0sU9xW9

Augustina

rG8hR5sI1 uO7yF6oZ6 qE5pM4iJ7 tQ6fU9nY8 pW7qS8iT8

Nelly

uO2oF3lY9 nY5vC8lU4 tE8iO5tQ9 dH6fQ5bY2 gI8nS3cG3

Thomasienāktreģistrēties