Rīgā atgriežas Šveices folkmetālisti "Eluveitie"

Klubs „Melnā Piektdiena", 21.10.2015., 14:29

Otrdien, 8. decembrī, klubā "Melnā Piektdiena" spēlēs viena no Šveices folkmetāla karstākā eksportpreces — "Eluveitie".

"Eluveitie"Viņiem līdzi tūrē brauc īslandiešu "viking/folk" metāla vienībā – "Skalmöld" un beļģu "metal/folk" grupa - "Ithilien".

Šveices folkmetālisti "Eluveitie"bāzējas uz daudz senāku aizvēsturi— daļa tekstu viņiem ir romiešu laikā Alpos skanējušajā gallu valodas paveidā (gaulish), bet pats grupas nosaukums ir Šveices senā nosaukuma (Helvēcija) skanējums pirms vairāk nekā 2000 gadiem izmirušajā etrusku valodā. Savas desmit gadus ilgās darbības laikā "Eluveitie" ir bijuši ārkārtīgi aktīvi mūziķi, izlaižot pa ierakstam praktiski katru gadu — lielākā daļa albumu (ieskaitot "Helvetios" albumu) ir ieturēti "Skyforger-veidīga" folkmetāla garā, taču ir arī akustiskie ieraksti. Paralēli tipiskajiem roka instrumentiem (ģitāras, bungas) "Eluveitie" izmanto arī stabules, mandolīnu, dūdas, vijoles un tamlīdzīgus smagajā mūzikā šad tad pielietotus instrumentus. Tomēr "Eluveitie" astoņu cilvēku kolektīvs pilnīgi noteikti ir vienīgais, kurā skan arī leijerkaste.

"Skalmöld" ir 2009. gadā Reikjavīkā izveidota īslandiešu "viking/folk" metal grupa. Kopš savas izveides, viņi ir izdevusi trīs studijas albumus un 2011. gadā aprīlī "Skalmöld" noslēdza vienošanos ar Austrijas leiblu "Napalm Records" un pārrakstīja savu albumu "Baldur". Vienošanos ar "Napalm Records" palīdzēja mūziķiem tikt uz "Wacken Open Air" festivālu 2013. gadā. Taja paša gada novembrī kolektīvs vairākkārt uzstājās kopā ar Īsandes valsts simfonisko orķestri.

Beļģu folkmetāla grupa "Ithilien" pilnā krāšņumā apvieno sevī episko black un death metālu kopā ar ķeltu, vikingu un skandināvu tradicionālo tautas mūziku. Saistība ar Beļģijas teritoriālo vēsturi – šis senas kultūras joprojām ir ļoti tuvas. Tas arī kļuvis par galveno iedvesmu unikālai "Ithilien" daiļradei. "Ithilien" izmanto parastās mūsdienu instrumentus un arī vecus instrumentus, tādus ka flāmu dūdu un "hurdy-gurdy" kas ir daļa no viņu vēsturiskais mantojums. 2013. gadā grupa izlaida savu pirmo albumu "From Ashes to the Frozen Land", parakstot līgumu ar lielāko Dānijas leiblu "Mighty Music" un izplatītāju "Target Group". Bet tieši 2015. gadā, "Ithilien" spēra izšķirošo soli savā karjerā. Grupa saņēma iespēju darboties kā atbalsts "Eluveitie" koncerttūrē. Rezultātā bija veikti un ieplānoti ne mazāk kā 65 koncerti pa Eiropu un Japānu aptuveni divu gadu laikā un Ithilien šobrīd raksta jaunu albumu, kuru izlaišana ir plānota 2016. gada aprīlī.

Koncerta sākums ir plkst. 20.00. Durvis vaļā no plkst. 19.00. Biļetes var iegadāties interneta vietnē ticketshop.lv. Pirmo biļešu cena ir € 15. Tālāk cenas pieaugs.

"Eluveitie" – "A Rose For Epona": www.youtube.com/watch?v=_1lXdLus2WI.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
aF3bG8tC5 kW0sO7lA3 eM5zL7yT8 fP4oQ5jH8 jD4gB4fF7

Sharon

cE6sT1yM8 jQ3oM4sC2 eS3aE1cY8 yG9wU2vI3 sA5lI2mU5

Shay

zW5iV6rI4 dV5zM6bQ4 dA1fB7mA9 nX6jC1aT8 lL5qL0qJ9

Milesienāktreģistrēties