Universitātes radio "Naba" sestā gada jubilejas svinības

Vladislavs Punculs, 08.12.2008., 15:51

Olimpiskā sporta centra telpās pirmo reizi Latvijā, unikāla projekta ietvaros, kas bija veltīts Universitātes radio "Naba" sestā gada jubilejas svinībām, notika vienīgais Baltijā, regeja mūzikas pamatlicēja Lee "Scratch" Perry koncerts.

Lee "Scratch" Perry ir – viens no ietekmīgākajiem regeja mūziķiem un producentiem. Viņš ir dzimis 1936. gadā uz salas, kas tiek uzskatīta par regeja mūzikas dzi"Auļi"mteni – Jamaikas. Lee "Scratch" Perry bez šaubām ir viena no harizmātiskajām personībām regeja mūzikā un viens no regeja mūzikas veterāniem, kas ir ieguldījis ļoti daudz darba Jamaikas populārās mūzikas attīstībā pasaulē. Savu pirmo albumu viņš ierakstīja 1969. gadā un tas saucās "The Upsetter". Jau 1973. gadā, Perry uzbūvēja ierakstu studiju savas mājas sētā, ko nosauca par "The Black Ark", lai iegūt pilnīgu kontroli pār savu mūzikas produkciju un turpināja producēt tādus ievērojamus regeja mūziķus kā Bobs Mārlijs un "The Wailers", "Junior Byles", "The Heptones", "The Congos" un "Max Romeo" u.c..

Uz doto brīdi Perry dzīvo Šveicē kopā ar sievu Mireille un diviem bērniem. Kaut arī 2006. gadā viņš nosvinēja savu septiņdesmito dzimšanas dienu viņš turpina ierakstīt mūziku un uzstāties gan Eirop gan ZiemeļaLee "Scratch" Perrymerikā. 2003. gadā Lee "Scratch" Perry saņēma prestižo Gremmi balvu par Labāko Regeja Albumu, kas saucas "Jamaican E.T.".

Rīgas publiku  priecēja ne tikai ar savu neizsīkstošu pozitīvu enerģiju un runām par mieru, bet arī ar vistīrāko un īstāko regeja mūzikas priekšnesumu, kas jāsaka godīgi, manuprāt, atstāja diezgan lielu iespaidu uz cilvēkiem, kas atnāca uz šo pasākumu, spriežot pēc starojošām cilvēku sejām arī pēc koncerta, kas beidzās vēlā naktī (ap diviem).

Koncertu atklāja mūzikas kolektīvs "Auļi", kas ir mūsdienās reto instrumentu – dūdu un tradicionālo bungu – apvienojums. Grupas spēlētajā mūzikā var saklausīt ietekmes no ļoti atšķirīgiem mūzikas virzieniem un stiliem: roka, metāla, ethnotrance, senās mūzikas u.c.. "Auļi" spēlē galvenokārt instrumentālu mūziku. Grupas repertuāru veido oriģinālkompozīcijas, latviešu tradicionālo melodiju aranžējumi, kā arī citu Eiropas tautu melodijas un to aranžējumi.

Radio "Naba" 6 gadu jubilejā sveica arī Igaunijas un Ukrainas etno-roka pārstāvji - grupa "SSvjata vatra", kas izpildīja Igauņu un Ukraiņu folkloras dziesmas un melodijas. Viņiem pievienojās arī Dj Ag un Dj Raitis, kas ir Miksameistaru tandēms, abi veido arī raidījumu Radio Naba, ko var dzirdēt sestdienās no pulksten 19 līdz 21.

Šāds pasākums nebūtu izdevies arī bez pazīstama Latvijas radio dīdžeja un mūziķa – Roberta Gobziņa, kas stādīja priekšā savu daudzskaitlīgu projektu "2 Anna un Resnie putni", izpildot vairākas kompozīcijas, kura starpā bija arī publikai ļoti iepatikusies dziesma "Tītari", ko zāle dziedāja kopā ar mūziķiem.

Jāsaka gan, ka pasākums ir patiešām izdevies. Koncerta laikā varēja aizmirst visas dienišķās raizes un iegrimt skaistajā un visdažādākajā mūzikā. Visi, kas atnāca uz šo koncertu, atnesa līdzi tikai pozitīvās emocijas, viss negatīvais palika ārpus zāles, kurā notika koncerts par godu vienai no vispozitīvākajām radiostacijām Latvijā – radio Naba (93.1 Fm), kurā, starp citu, darbojās vispozitīvākie cilvēki. Apsveicam! Tā turpināt!


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Здравствуйте ув. Boss! Предложу поднятие на 10-20 пунктов позиций в поисковиках. Цена всего 400 ру. Качественный ИкС. Отчётность. Прогоны сайтов от Профессионалов! Хваленые БаЗы. Contact: telegram:@xrumers mail: Loves.Ltd@gmail.com Skype: xrumer.pro WhatsApp: +7(977)536-08-36

Ryder Whitley

Hey! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I truly enjoy reading your posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the same topics? Thanks for your time! Read more ranobe% random_anchor_text%

Van

Taxi Utrecht Taxibus utrecht Taxi Utrecht is een jonge en dynamische taxicentrale in Utrecht. Wij zijn gespecialiseerd in het aanbieden van op maat gemaakte services op het gebied van taxivervoer in en rondom Utrecht. Taxi Utrecht

Lulaienāktreģistrēties