Klarnešu kvartets koncertizrādē Quattro Differente Caur Puķēm

Liena Galēja, 12.02.2008., 14:55

Jau vairākus gadus klarnešu kvartets sadarbībā ar jauniešu teātra studiju veido koncertstāstus, kuros mūzika un teksts papildina viens otru.

Mīlestības dienas noskaņām atbilstošās koncertizrādes CAUR PUĶĒM satvars atbilst nosaukumam: caur skaistu un vieglu mūziku tiek stāstīts par nopietnām lietām, protams, neizpaliekot pa šķelmīgam jociņam. Programmas muzikālais pamatmoto ir - deja. Lai gan mīlestības svētki pie mums atnāk puteņu mēnesī, mūsu deja nāk no vasaras - vispiemērotākā mirkļa mīlestībai. Deja kā straujš vasaras romāns, kur savijas visdažādākās emocijas - aizrautība, tuvināšanās, prieks, drastiska aušība, bet arī malā sēdētāja skumjas, caur stingro ritmu un noteikto dejas soli pausta kaislība. Deja kā puķe, kas pārsteidz ar skaistumu un īslaicīguma traģiku. Mūzikā kvartets šo izjūtu atklās ar Grīga, Farkaša, Pjacollas, Gretrī, Kreislera un Eiropas dienvidu tautu mūzikas starpniecību, bet teātra studijas aktieri papildinās ar Imanta Ziedoņa dzeju.

Quattro Differente ir šobrīd vienīgais aktīvi koncertējošais klarnešu kvartets Latvijā. Kopš 1999.gada, kad ansamblis dibināts, tas paspējis aiznest līdz klausītājam emocionālu un jēgpilnu klarnetes skanējumu gan mājās, gan ārpus robežām. Kvartets savā salīdzinoši neilgajā pastāvēšanas laikā ir arī saņemis vairākus diplomus: 2000. gadā - diplomu par 2. vietu un 2002. gadā - diplomu par 1. vietu Latvijas pūšamo instrumentu kameransambļu konkursā, 2003. gadā - diplomu par 2. vietu Starptautiskajā kameransambļu konkursā Lietuvā (Klaipēda). Ir veikti vairāki ieraksti Latvijas Radio, kā arī nospēlēti gandrīz 200 koncerti dažādās Latvijas vietās. Ansambļa mākslinieciskais vadītājs - Guntars Gedroics.

Teātra studija Estepatās ir neatkarīga organizācija, kas jauniešiem sniedz iespēju apgūt teātra mākslas iemaņas, vienlaikus ļaujot apgūt kultūras vēstures un menedžmenta pamatus, kas ieinteresētu turpināt izglītību šajās jomās un veicinātu savu projektu veidošanu. Vienlaikus ar mācībām teātra studija aktīvi sniedz viesizrādes dažādos Latvijas reģionos, piedalās festivālos un dažādos pasākumos.

Kultūras namā “Rīgava” Salaspilī, Līvzemes ielā 7, 15.februārī pl. 19.00
Biļetes iepriekšpārdošanā Ls 2 ; koncerta dienā Ls 3; informācija 67910477


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Круизы в пол-цены. 5300 круизов New York +17186370530 Skype evg7773 Евгений Иванович Станьте Членом круизного клуба с доступом к избранной программе Стимул Dream Cruises ™ и Global Destination.

Emanuelmof

good resource https://www.stamps-collector.com/

Georgetic

Acquisto generico in italia, comprare online contrassegno e acquisto in contrassegno, generico online pagamento contrassegno tranne compresse rivestite con film. Galenico anche dove acquistare online sicuro, medico curante e acquistato in egitto nonostante acquistare generico europa

Acquisto italiaienāktreģistrēties