Piesakies "Bilžu" Jauno grupu koncertam

Tija Auziņa, 30.07.2010., 18:28

Mūzikas un mākslas festivāls "BILDES" šogad svin savu 25 gadu pastāvēšanas jubileju!

13.oktobrī Rīgas Kongresu namā notiks koncerts, kurā tiks aicinātas uzstāties jaunās, mazpazīstamās, "Bildēs" vēl nestartējušās grupas kopprojektos ar kādu jau Latvijā zināmu mūziķi.

Iepriekšējos gados šādā koncertā ļoti veiksmīgi sevi pieteica tādi kopprojekti: 2001.gadā – Driving South & Zigmars Liepiņš, Aparāts & Mārtiņš Brauns, Dzelzs Vilks & Alis P u.c.; 2002.gadā – Putnu Balle & Mārtiņš Freimanis, Re:Public & Ingus Ulmanis, Varbūt Tā, Zane Dombrovska & Kārlis Lācis u.c.; 2003.gadā – Gain Fast & Olga Rajecka, Iedomu Spārni & Guntars Ruņģis, Hospitāļu Iela & Roberts Gobziņš, Paralēle & Raimonds Bartaševičs, Headlights & Aigars Grāvers u.c.; 2004.gadā – Astro`n`out & Horens, Degradance & Ieva Akuratere u.c.; 2005.gadā – Ak69 & Roberts Gobziņš, Daylight & Jānis Grodums, Lietotas Mēbeles No Holandes & Adrians Kukuvass, Suņa Stunda & Ieva Akuratere u.c., 2006.gadā – Fame & Intars Busulis, Tumors & Rīgas Viļņi u.c.; 2007.gadā – Wild & Igo, Soul E-motion & Viktors Lapčenoks u.c.; 2008.gadā – Camillas & Lauris Reiniks, Melanna & Juris Kaukulis, Miks Dukurs & Aisha u.c.

2009.gadā uz "Bilžu" skatuves sevi pieteica 20 jaunās grupas – tostarp, Livido, The Blackout, Maia`s Marvellous u.c.

Grupas Livido menedžere Elīna Simsone: "Grupa "Livido" uzskata, ka "Bildes" ir fantastiska iespēja jaunajām grupām parādīt savu daiļradi plašākai auditorijai, kā arī sastapt pieredzējušus mūziķus no kuriem ir iespējams mācīties un smelties jaunas idejas. "Bildēs" tiek savienots jauno grupu entuziasms ar izcilu mūziķu pieredzi, lai radītu kaut ko pavisam jaunu un nebijušu. "Livido" ir pateicīgi "Bildēm" par pagājušā gada iespēju uzstāties kopā ar Mārtiņu Freimani, jo šī sadarbība turpinājās arī pēc festivāla, un tās rezultātā ir tapuši vairāki skaņdarbi, kā arī pilnveidojies grupas skanējums un skatījums uz dzīvi. "Bildes" ir lielisks festivāls, kas apvieno radošas personības un sniedz pozitīvas un neaizmirstamas emocijas".

Grupas The Blackout solists Rūdolfs Bundulis: "Mēs, grupa "The Blackout", festivāla "Bildes 2009" ietvaros sadarbojāmies ar labi pazīstamo dziedātāju Lieni Šomasi, un noteikti par šo sadarbību esam saglabājuši tās labākās atmiņas. "Bildes 2009" deva mums iespēju nest mūsu mīļoto smagnējo ģitārmūziku skatītājiem ierastākā un vieglāk uztveramā formā - ar Lienes Šomases piedalīšanos izpildot viņas dziesmu "Jauna diena". Mūsuprāt, tas tiešām izdevās, jo pēc šī koncerta pieauga gan interese par mums, gan daudzi atzinīgi izteicās par mūsu spēlēto mūzikas žanru kopumā. Cilvēki bija patīkami pārsteigti, ka arī populāras un tautā iemīļotas dziesmas var veiksmīgi pasniegt smagnējākā un masīvākā skanējumā. Liels paldies Lienei, kas gan mēģinājumos, gan uz skatuves bija atraktīva, centās mūs uzmundrināt un pilnībā pielāgojās mums. Ar Lieni bija ļoti viegli sastrādāties, jo jau pirmajā tikšanās reizē viņa kolektīvā iejutās kā savējā, plēsa jokus un padarīja mēģinājumus daudz atraktīvākus. Novēlu jaunajiem "Bilžu" dalībniekiem tikpat veiksmīgu sadarbību, un atcerieties – "Bildes" nav tikai iespēja ar kāda zināma mūziķa palīdzību celt savu atpazīstamību, tā ir iespēja no šī mūziķa mācīties un caur atgriezenisko saiti iegūt profesionāļa vērtējumu par jūsu mūziku".

Grupas Maia`s Marvellous soliste Maija Beķe: "Dalība festivālā "Bildes" ir vienreizējs piedzīvojums visiem mūzikas cienītājiem, skatītājiem un klausītājiem, taču galvenokārt jau pašiem mūziķiem. Gribētu teikt, ka tas ir tāds tusiņš savējiem un vienlaikus - iespēja augt profesionāli. Visvairāk priecājos par iespēju uz skatuves kāpt kopā ar tik pieredzējušu mākslinieku kā Jānis Stībelis. Kas zin, kopīgi nodziedātā dziesma var kalpot par pamatu tālākai sadarbībai!"

Grupas Camillas dziesmu autors Romāns Faļkenšteins: "Piedalīšanās kopprojektu koncertā ir liela atbildība un reāla pārbaude jaunai grupai, kā arī viennozīmīgs solis uz priekšu. Lauris Reiniks un Gustavo, ar kuriem uzstājās "Camillas" 2008. un 2009.gadā, ir ne tikai lieliski mūziķi, bet arī neapšaubāmi profesionāļi, no kuriem ir ko pamācīties gan mēģinājumu laikā, gan uzstājoties. Mums ir prieks, ka sadarbība ar Gustavo, kas tika uzsākta pateicoties "Bilžu" koncertam, turpinās arī šobrīd - esam kopā ierakstījuši dziesmu "Mainīt pasauli" un uzfilmējuši tai videoklipu".

Piepulcēties "Bildēm" var arī mūziķi un kolektīvi, kuri vēlas piedalīties "Bilžu" folka, džeza un blūza koncertos.

Vēl Ir Iespēja Pieteikties festivālā "Bildes 2010" līdz 2010.gada 7 . Augustam , jo dažas vietas vēl ir brīvas. Iepriekš zvaniet!

Pretendentiem "Bilžu Birojā" (Meistaru 10/12, 411.kab.) grupu atlasei jāiesniedz:

1. Grupas dziesmu skaņu ieraksts
2. Grupas dziesmu video ieraksts
3. Grupas darbības apraksts
4. Grupas dalībnieku saraksts
5. Grupas fotogrāfija

Sīkāk – www.bildes.lv sadaļā Bildes 2010 – Jaunajām grupām

Informāciju par pieteikšanos var saņemt arī "Bilžu Birojā" pa tālruņiem 67205295 un 29282866 vai e-pastu: bildes@bildes.lv.

Grupu atlases rezultātus "Bilžu Birojs" paziņos līdz šī gada 20.jūlijam, nosūtot tos uz grupas kontaktpersonas e-pastu!
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
uO2oF3lY9 nY5vC8lU4 tE8iO5tQ9 dH6fQ5bY2 gI8nS3cG3

Thomas

aF3bG8tC5 kW0sO7lA3 eM5zL7yT8 fP4oQ5jH8 jD4gB4fF7

Sharon

cE6sT1yM8 jQ3oM4sC2 eS3aE1cY8 yG9wU2vI3 sA5lI2mU5

Shayienāktreģistrēties