Pastaiga pa Rīgas muzikālajām vietām

Maija Treile , 26.08.2010., 14:05

Piektdien, 3. septembrī, plkst. 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejs (Pils laukumā 2) piedāvā doties izglītojošā pastaigā Muzikālīgā Rīga, kuru vadīs mūzikas vēsturniece Zane Gailīte.

Rīgu pieņemts saukt par muzikālu pilsētu, taču ne vienmēr skaidrs, pēc kādiem kritērijiem to nosaka. Vai tā ir muzicēšanas kvantitāte, kvalitāte vai kas cits? Balstoties 19. gadsimta Rīgas muzikālās dzīves vēsturē, mūzikas vēsturniece Zane Gailīte ekskursijā Muzikālīgā Rīga iepazīstinās gan ar Rīgas muzikāli kvantitatīvo, gan kvalitatīvo pusi. 19. gadsimtā Rīgā plaši izplatīta bija mājas muzicēšana – ne profesionālā līmenī, bet pašu priekam. Vienlaikus Rīgā viesojās un tika atsaucīgi uzņemti Eiropas izcilākie mūziķi – Rihards Vāgners, Ferencs Lists, Ūle Bulls, Nikolajs Rubinšteins, Klāra Šūmane un virkne citu. Pastaigas Muzikālīgā Rīga dalībnieki, apmeklējot vairākus mūzikas dzīvē nozīmīgus objektus Vecrīgā, varēs uzzināt vairāk par Rīgas muzikālajiem viesiem un mājinieku muzicēšanas tradīcijām.

Ekskursijas maršruts:
- Rakstniecības un mūzikas muzejs (Rīgā, Pils laukumā 2) Grietiņas zāle - vispārējs ieskats 19. gs. Rīgas muzikālajā dzīvē;
- Lielā ģilde un Mazā ģilde – bijušās vācu tirgoņu saietu vietas, tagad –koncertzāles;
- Vāgnera iela – 1782. gadā atklātais Pilsētas teātris kā Riharda Vāgnera īslaicīgās darbības vieta;

- Sv. Pētera baznīca – baznīcas postījumi un atjaunošana; J.S. Baha skolnieks J.G.Mītels – Sv. Pētera baznīcas ērģelnieks; neliels ieskats citu lielāko Rīgas baznīcu muzikālajā vēsturē.

Biļetes cena – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1.

Pastaiga Muzikālīgā Rīga notiek projekta Mācību nedēļa pieaugušajiem ietvaros. Akcija tiek īstenota vairākās Eiropas valstīs, tās ietvaros muzejos notiek dažādas pieaugušajiem un ģimenēm domātas aktivitātes – lekcijas, sarunas, radošās darbnīcas. Šogad Mācību nedēļas pieaugušajiem tēma ir dzīvesstils, un tā norisinās 15 Rīgas muzejos.

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Passion the site-- extremely individual friendly and whole lots to see! Also visit my web site %anchor_text (https://lesbianbus.com)

Tangela

[url=https://proscar911.com/]proscar[/url] [url=https://tadalafil360.com/]tadalafil 100mg india[/url] [url=https://avodart5.com/]where to buy avodart[/url] [url=https://colchicine24.com/]colchicine price comparison[/url] [url=https://clomid2019.com/]clomid[/url]

Nicknob

Maintain the good job and generating the group! Feel free to surf to my website :: %anchor_text (https://trodomains.com/website-builder/)

Retaienāktreģistrēties