Pirmais Operetes festivāls apliecina – operete ir vajadzīga

Dace Dambe, 21.07.2015., 12:01

Ar skaļām klausītāju ovācijām un krāšņu svētku salūtu 18. jūlijā Ikšķilē aizvadīts pirmais Operetes festivāls, kas kopumā pulcēja vairāk nekā 3000 apmeklētāju.

"Paukojam un šmaukojam" pirmizrādeOperetes cienītāji, spītējot lietum, uz Galā koncertu bija ieradušies ne tikai no Rīgas, Ikšķiles un tuvējām pilsētām, bet arī no Kandavas, Daugavpils un Liepājas, apliecinot, ka operete ir cieņā! Lieliskais Galā koncerts sniedza prieku ne tikai tiem, kuri atceras pirms 20 gadiem likvidēto Rīgas Operetes teātri, bet arī daudzajiem jaunajiem skatītājiem, kam, iespējams, šī bija pirmā sastapšanās ar operetes žanru.

"Šī diena un šis vakars mums ir īpaši. Tas ir kā pagrieziena punkts ceļā uz mūsu lielo, skaisto mērķi – operetes un operetes teātra atdzimšanu Latvijā. Mēs ļoti ceram, ka pavisam drīz operetes žanra cienītājus varēsim sagaidīt Rīgas Operetes teātrī. Paldies Ikšķiles pašvaldībai, kas noticēja operetes festivāla idejai," Galā koncertā teica Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Svētkus ieskandināja sirsnīgs labdarības koncerts Ikšķiles luterāņu baznīcā, kurā uzstājās iemīļotie dziedātāji Evita Zālīte un Juris Vizbulis, pie klavierēm esot Operetes fonda vadītājai A. Ozoliņai-Kozlovskai.

Savukārt, Tīnužu muižas pagalmu, kur notika režisora Valda Lūriņa iestudētā muzikālā uzveduma "Paukojam un šmaukojam" pirmizrāde, piepildīja mazie skatītāji. Skaļie aplausi un aizrautīgā bērnu reakcija apliecināja, ka sirsnīgi melodiskās komponista Arvīda Žilinska dziesmas, kostīmu mākslinieces Jurates Jurjānes-Silakatiņas krāšņie tērpi, horeogrāfa Alberta Kivlenieka dejas, Oskara Dreģa scenogrāfija un talantīgie Latvijas mūzikas akadēmijas jaunieši ir trāpījums desmitniekā. Izrāde dzīvos arī pēc festivāla!

Festivāla ietvaros omulīgā gaisotnē notika arī draudzīgas "Sarunas pie kafijas tases", kur bija iespējams tikties ar bijušajiem un esošajiem operetes solistiem un valšu vakars, kur Operetes orķestra spēlētie Štrausa valši iepriecināja daudzos dejotājus. Piedāvājam jums ielūkoties festivāla notikumos. Video: www.youtube.com/watch?v=4Jb7eOi_dqo.

Festivālu rīkoja Latvijas Operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību. Vairāk: www.operetesfonds.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Get Good Sexy Girls Wallpapers! New Excellent Wallpapers every 40 minutes. Get it totally FREE! ONLY 16+ ;) Join to our community: https://goo.gl/3u6qg1 Best choice!

Romanvag

прогон сайта логин скайпа pokras7777

ghjkkklis

<a href=https://www.youtube.com/watch?v=fEouDVybbss>https://www.youtube.com/watch?v=2149kAJHgr4</a>

RomanBasseienāktreģistrēties