O – trokšņu teātris

Renāte Auziņa, 11.06.2009., 16:36

Spīķeros izvietotā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja pilotprojekta "kim?" ietvaros "Skaņu mežs" prezentēs eksperimentālo mūziķu dažādās izpausmes, jo daudzi no viņiem darbojas arī ar mūziku tieši nesaistītos radošos žanros.

Piemēram, vizuālajā mākslā, teātrīO – trokšņu teātris un fotogrāfijā. Pirmie divi "kim?" darbības mēneši (līdz 19.jūlijam) norit tā dēvētā "Psihodrāmas" cikla ietvaros. Šajā ciklā visai veiksmīgi iederīgā grupa PuseH PuseW, kas jau uzstājās "kim?" pasākumā 30.maijā, ir pazīstama ar saviem ekspresīvajiem priekšnesumiem. Daļēji par tiem var pateikties Latvijas Kultūras akadēmijā studējošajam jaunajam režisoram Tomam Auniņam, kurš ir viens no šīs grupas dalībniekiem un nekad koncertu laikā nav mēģinājis slēpt savas teatrālās tendences.

Performancē-ceļojumā "O" Auniņš nonāk īpašās attiecības ar sevi un skatītāju, kas jau robežojas ar diskomfortu. "O" pirmo reizi tika demonstrēta 2008.gadā Brno mūzikas un skatuves mākslu akadēmijā Čehijā. Režisors noliedz, ka nosaukumam ir saikne ar 1954.gadā izdoto franču erotisko romānu "Histoire d'O", kas pēc tam ir ticis dedzīgi vizualizēts erotiskās filmās, tostarp Larsa fon Trīra īsfilmā "Menthe—la bienheureuse". "Izrādē perversiju ir maz," Auniņš saka, - "Varbūt vienīgi zemapziņas līmenī. Kaut kādas asociācijas varētu būt ar [Deivida] Linča filmu "Eraserhead" un [Romeo] Kasteluči. Vistiešākā iedvesma nāk PuseH PuseW." Izrādes scenogrāfi ir Matejs Sikora (Matej Sykora) un Viesturs Vīgants, lomās ir Lija Liepiņa un Edmunds Lukašēvics, video pavadījumu nodrošina Līga Stibe.

Ieeja stundu garajā izrādē, kas sākas 20:00, kā arī citos šajā vakarā notiekošajos pasākumos ir bez maksas.

Atgādināsim, ka šajā pašā vakarā un ēkā VKN galerijā būs apskatāma mākslinieka Armanda Zelča personālizstāde, savukārt RIXC galerijā skatītāju uzmanībai tiks piedāvāta Haralda Hunda (Harald Hund) un Paula Horna (Paul Horn) video instalācija "Krītošās mēbeles" (Dropping Furniture, 2008). Austriešu mākslinieki pēta, kas notiek situācijā, kad zudis eksistences jēgpilnais pamats un dzīve ir tiešā nozīmē apgriezusies kājām gaisā.

Paralēli izstādēm un performancei piektdienas vakarā "kim?" mītnes pirmajā stāvā durvis vērs un turpmāk darbosies "Meta-kafe" ar tās jauno projektu – Meta-grāmatnīcu, kur varēs gan šķirstīt interesantus starptautiskos kultūras izdevumus, gan iegādāties tādu izdevniecību kā "Satori" un "Orbīta" publikācijas.

Informācija:
http://www.skanumezs.lv/
http://www.kim.lv/

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Слово пацана 8 серия

Ted

Regards. Fantastic stuff!

TarynnImmaf

Really loads of superb facts.

Tarynntofienāktreģistrēties