"Nu metal fest" klubā "Depo"

Jānis Altmanis (artemijs), 23.12.2006., 10:44

Nu metal ir miris! Ja tu tam piekritīsi, tad stipri atsitīsies ar pieri pret dēli! Visdrīzāk pašlaik šis stils nav tik pieprasīts un aktuāls (jeb vienvārd sakot ”stilīgs”), bet koncerts ”Nu metal fest” klubā ”Depo” parādīja, ka šis stils vēl stipri mājo Latvijas grupās.

Grupa "Bruit Monkey"Iespējams, ka nemaz nebūtu aizceļojis uz šo koncertu ja nebūtu jaukie komentāri „Depo” mājas lapā:

ka_maz_neliekas :: :: 08.12.2006.
”dzirdeeju ka boliivijaa maniiti paaris pterodaktili...aa jaa depo maniits nu metal..bet es neticu.. ”

vecais :: :: 30.11.2006.
”nu metals ir miris pirms paaris gadiem!!tagad visi stiliigie speelee vai nu eemo vai hc.. pamosties tauta!!...”

Koncertā izdzirdot grupas ”Bruit Monkey” pirmās smagajās skaņās spēju sadzirdēt atbalsi no mums visiem pazīstamās grupas ”Korn”. Ar vārdu ”atbalsi” nedomāju neko sliktu, jo spēlētais repertuārs bija tiešām labs, pārdomāts, piesātināts ar skaņām un kvalitatīvs! Arī šādu grupu ir patīkami dzirdēt un aiz manis stāvoši jaunieši vēl noteica: ”Jēē, šitie bija labie! Jādabū būs viņu ieraksti.” Vienīgi, vai tas bija nu metal stils? Par to gan es paliku nesaprašanā.


Apvienība ”Godfellas” jau bija uz nu metal viļņa + sajaukumā ar heavy metal stilu. Viena dziesma ar savdabīgu piedziedājuma daļu mani arī iekustināja. Grupa "Head Shot"

Grupa ”Head Shot” komentārus neprasa – viņus droši var nodēvēt par Latvijas ”System Of A Down” pārstāvjiem. Tā kā viņus jau dzirdēju trešo reizi, tad zināju ko gaidīt un ar interesi klausījos viņu sniegumu. Vienīgi kustības uz skatuves pietrūka no grupas dalībnieku puses, un cilvēki nespēja līdz galam iejusties skaņas un mesties dejās.


Aizejot līdz otrai zālei pamanīju, ka cilvēki ir tomēr diezgan daudz sanākuši tā ka pareģojumi par to, ka uz koncertu būs tikai kādi 10 līdz 15 cilvēki izgāzās.


Ieejot atpakaļ zālē klausīties ceturto grupu ievēroju, ka kluba apmeklētāji jau metās dejās – spēlēja grupa ”Ability”.

Viņus principā varētu nosaukt par nu metal stila pārstāvjiem, bet ar nelielu piesitienu no metal stila. Grupas vokālists bija savā elementā ar kustībām tāpēc arī jaunieši metās dejās un pasākums varēja turpināties. Šai grupai, manuprāt, būtu ieteicama otra ģitāra, tad dziesmas varētu būt bagātākas ar skaņām.


Diemžēl nesanāca dzirdēt grupu ”Thursday 12th”, jo nācās skriet uz autobusu, bet cik dzirdēju, tad šī grupa spēja aizraut ne vien vienu kluba apmeklētāju ar savu sniegumu.

Grupa "Ability"
Visu grupu stilus precīzi par nu metal es nenosauktu, jo bija lietas un skaņas, kas neatbilda nu metal stilam. Manuprāt, pašlaik jau retās grupas spēlē konkrētu stilu - ir pārāk daudz grupu no kā ietekmēties, tāpēc arī grupas sāk miksēt vairākus stilus kopā, kas principā ir arī apsveicami, jo ik dienas rodas kas jauns un interesants, un tas tikai klausītājiem (domāju arī pašiem grupu dalībniekiem) ir interesantāk.


Vai nu metal ir dzīvs? Visdrīzāk es teiktu, ka tas ir izdzīvojis iemigrējot un samiksējoties ar citiem stiliem. Vēl pavērosim, kas notiks pēc pāris gadiem, bet domāju, ka nu metal stils vēl spēj un spēs iespārdīt pietiekoši ilgu laiku.


3 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Ivis, 23.12.2006. 14:09:41 (ip:213.180.125.172)
Komentāra reitings: 0

nu par ko taads sods BM?
:)

jānis, 23.12.2006. 14:44:56
Komentāra reitings: 0

Kur tu saskati sodu?

Jukums, 23.12.2006. 15:42:56 (ip:83.99.158.223)
Komentāra reitings: 0

Bildes baigi labaas ir atrodamas sheit: http://www.easyget.lv/muzika/article/3144/

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
qN8yK9aL0 rS3jJ8gX8 tC6zR9sN2 dP8yG2oD3 zP2eO5sL2

Soila

mF8yG9mG1 iR4fQ6sR5 vP5kR5eA6 tG0lU1yP3 qS5aZ7nU2

Clement

rQ9nN3gX9 nR9tK9cT6 uJ8qS0fQ8 hW0kA1tW3 jX8pZ0sC5

Noellaienāktreģistrēties