Noslēgusies ierakstu iesniegšana "Gada Balvai 2009"

Līga Markova, 19.12.2009., 01:24

No 2009. gada 9. novembra līdz 7. decembrim notika ierakstu iesniegšana vērtēšanai Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai 2009.

Pieteikt šajā gadā radītos un izdotos darbus tika aicinātas gan mūzikas izdevniecības, gan neatkarīgie producenti. Šobrīd ierakstu iesniegšana ir noslēgusies un,tos apkopojot, atklājušies arī vairāki iepriecinoši pārsteigumi.

Pretēji lielāko mūzikas izdevēju prognozēm, šis gads Latvijas mūzikā ir bijis visai ražīgs – kopā vērtēšanai iesniegti vairāk kā 120 ieraksti, un, atšķirībā no citiem gadiem, šogad nav nācies atcelt nevienu no nominācijām. Gluži otrādi – daudz darbu iesniegts pat tajās nominācijās, kurās parasti pietiekamu nominantu skaitu savākt ir sarežģīti (pēc nolikuma nominācija tiek slēgta, ja tajā iesniegti mazāk par 3 ierakstiem).

Lielo iesniegto ierakstu skaitu veicinājušas arī izmaiņas Gada Balvas nolikumā - šogad pirmo gadu darbus varēja iesniegt elektroniski, augšupielādējot tos uz ftp servera, ko izmantoja apmēram 30 % iesniedzēju, kā arī, izrādot pretimnākšanu neatkarīgajiem producentiem, ievērojami tika samazināta reģistrācijas maksa (No Ls 50 uz Ls 15 par katru iesniegto ierakstu katrā nominācijā).

Iespēju iesniegt albumus elektroniski izmantojuši galvenokārt hip-hop un alternatīvās mūzikas pārstāvji, pārējie tomēr palikuši uzticīgi datu nesējiem gan skaņas kvalitātes, gan albumu dizaina dēļ - kā minējām, vērtēšanā piedalās ne tikai albuma saturs, bet arī tā vizuālais noformējums. Pie dizaina šogad īpaši piedomājusi lielākā daļa mākslinieku – teju vai katra iesniegtā CD noformējumā padomāts par ko īpašu, atšķirīgu.

Šobrīd visi iesniegtie CD jau sasnieguši žūriju, kura, 50 locekļu sastāvā, ir sākusi izvērtēt katru iesniegto darbu. Vērtēšana notiks līdz pat Ziemassvētkiem, kad rezultāti tiks iesniegti apkopošanai auditorkompānijai BDO Invest Riga.

Joprojām iespējams arī pieteikt savus priekšnesumus Latvijas Mūzikas ierakstu Gada Balvas ceremonijai, kas notiks 2010. gada 23. februārī, Latvijas Nacionālajā operā. Jebkuru no pieteiktajiem priekšnesumiem izvērtēs pasākuma radošā komanda, un iespēja kāpt uz lielās Gada Balvas skatuves tiks piedāvāta tiem izpildītājiem, kuru pieteiktie priekšnesumi būs visatraktīvākie, visaktuālākie un vislabāk atbildīs gaidītajai pasākuma gaisotnei.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Dejmzgb xandir@asterios.tm :

Drzdjlq

I couldn't resist commenting. Perfectly written!

stromectol drug

Atradu даркнете mājas lapā, izdala balvas. Es neticēju, bet joks pārbaudījis. Un šodien man atsūtīja IPhone 13!o_0 Ar jums ir noticis?!)

Robertwexienāktreģistrēties