Neklausies svešos standartos, paliec pie savējiem

Ieva Apsīte, 10.09.2007., 14:24

Grupa "STandART" ir īpaša un Baltijas valstīm neierasta grupa, kuras muzikālo skanējumu grūti ierindot starp jau esošiem mūzikas formātiem.

Lai arī grupai vairākkārt mēģināts piedēvēt alternatīvās elektronikas žanra vai sintī-popa pārstāvju statusu, „STandART” skanējums gluži vai spītīgi nav pakļāvies šiem rāmjiem un joprojām liecina par iespēju radīt mūziku bez standartiem.

Grupa plaši izmanto analogo sintezatoru skanējumu, tajā pašā laikā viņu sniegums koncertos pilnībā atbilst priekšstatam par uzstāšanos „dzīvajā”. Uz skatuves tiek eksperimentēts ar tehnikas iespējām un cilvēka prasmi panākt tā brīža sajūtām atbilstošu skaņas efektu

„STandART” jaunais albums „Australia” apvieno 16 skaņdarbus. Daži no tiem būs klausītājiem jau pazīstami, jo iepriekš tikuši iekļauti grupas izdotajos singlos un piedalījušies vairāku radiostaciju rotācijā. Albuma dizains tapis sadarbībā ar fotogrāfu Kristapu Kalnu.

Līdz šim grupa ir izdevusi 5 maksi-singlus. Jaunākais no tiem - „Seven Times” („Septiņas Reizes”) - ir izdots 2007.gada maijā, un veidots sadarbībā ar Kasparu Tobi (grupa „Dzelzs Vilks”) un Jāni Brunovski (grupas „Nejautā” un „Zig Zag”).
Pirms tam, 2006. gada novembrī, grupa izdeva singla disku ar nosaukumu „Corrosion” („Korozija), kam sekoja „Korozijas Tūre” pa Baltijas valstīm. Tūres noslēgumā grupa pievienojās leģendārajai vācu grupai „Camouflage” – spēlējot viņu Rīgas koncerta afterpārtijā un uzstājoties kā iesildītājiem Tallinā. „STandART” veidojuši remiksu „Camouflage” dziesmai „We are Lovers”.

„STandART” ir spēlējuši kopā arī ar tādām ārvalstu elektroniskās mūzikas grupām kā „Lowe” (Zviedrija), „The Ancient Gallery” (Vācija), „To Avoid” (Vācija), „Forgotten Sunrise” (Igaunija), „Yummy Cake” (Polija), kā arī regulāri piedalījušies dažādos ārvalstu elektroniskās mūzikas pasākumos. Veidojot remiksus, grupa sadarbojusies arī ar Robu Haloveju (Rob Holloway), kas ir viens no grupas „Bitstream” oriģinālajiem dalībniekiem. („Bitstream” veidojuši dziesmu remiksus grupai „The Depeche Mode”.)

Grupas „STandART” pašu veidotie videoklipi ir izpelnījušies atzinību gan Latvijā, gan ārvalstīs. Tie ir nosaukti starp pēdējo gadu labākajiem Latvijas alternatīvās mūzikas videoklipiem. Dziesmas „Tālbraucēja Šofera Sapnis” videoklips tika iekļauts izdevniecības „MicRec” veidotajā DVD „The Best of Latvia”.

Grupu "STandART" 2002. gadā, Jelgavā izveidoja Kalvis Kluburs. Turpmāko gadu laikā grupa piedzīvoja pastāvīgas dalībnieku un mūzikas virzienu maiņas, līdz beidzot tās sastāvs nostabilizējās, un par grupas dalībniekiem kļuva Juris Tipa (ex-grupas „Depo”, „Pasaules Gaisma”) un brāļi Vladislavs un Harijs Beļski.

Ar dziesmu „Korozija” grupa „STandART” guva pirmos panākumus radiostaciju topos, kas, kā uzskata grupas dalībnieki, ir diezgan neraksturīgi šāda stila mūzikai.

„Korozijas” video tika iekļauts Latvijas Mūzikas kanāla pamatrotācijā un dziesmu topā.

Singls „Korozija” izpelnījies atzinību un pozitīvus vērtējumus no ārvalstu dīdžejiem un mūzikas izdevumiem, kas vairākkārt uzsvēruši, ka ieturot vienu noteiktu mūzikas virzienu, grupai „STandART” izdodas panākt īpašu skanējumu, kurš grupu izceļ uz pārējo fona.

2007.gada aprīlī dziesma „Korozija” tika izdota ASV radiostacijas „Dark Horizons” veidotajā dziesmu izlasē (Tampa, Florida).

Arī dziesma „Seven Times” („Septiņas Reizes”) jau guvusi panākumus radiostacijās, un vairākas nedēļas atrodas radio „Naba” topa virsotnē. Dziesmas videoklips ir iekļauts gan Latvijas Mūzikas kanāla topā, gan arī „MTV Baltic” rotācijā.

Jaunākais grupas veikums - albums „Australia” izdots mūzikas ierakstu izdevniecībā „Gauja Records”, un pēc albuma prezentācijas būs pieejams visās mūzikas ierakstu tirdzniecības vietās Latvijā, kā arī atsevišķās mūzikas ierakstu tirdzniecības vietās Igaunijā un Lietuvā.
Albumam sekos koncerttūre pa Latviju, Lietuvu, Igauniju un Poliju.

„Austrālijas” tūre:
14. septembris – albuma prezentācija „Mākslas darbinieku nams”, Rīga
20. septembris – klubs „Jelgavas Baltie krekli”, Jelgava
22. septembris – klubs „Tonuss”, Limbaži
23. septembris – bārs „I Love You”, Rīga
27. septembris – bārs „Jameson”, Rīga
4. oktobris – klubs „Fontaine Palace”, Liepāja
5. oktobris – klubs „Saturator”, Varšava

STandART - Kā Citi Dzīvo

Grupas virtuālā telpa:
http://www.myspace.com/standart
http://standart.draugiem.lv
http://standartmusic.lv


4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 10.09.2007. 16:37:12
Komentāra reitings: -1.381

linkos kļūdas

linkos kludas, 10.09.2007. 16:40:33 (ip:62.85.111.34)
Komentāra reitings: 0

http://standart.draugiem.lv
http://standartmusic.lv

me, 11.09.2007. 10:23:57 (ip:81.198.214.219)
Komentāra reitings: 1.381

Ar linkiem viss kaartiibaa, nezinu, kaadas prox ir probleemas, man taadu nav. Bet man ir citas, droshi vien! :))

čalis, 11.09.2007. 21:59:23
Komentāra reitings: 0

eew bet šitā dziesma "Kā Citi Dzīvo" ir interesanta!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Sun52

HenryabulT

Gabrielham

Тема не простая но и не сложная ArataurNiladwyn@gmail.com 000*** hc.lv

UTlEAdYmEZienāktreģistrēties