Mūziķi iziet Rīgas ielās

Agris Bobrovs, 14.12.2009., 20:24

18. Decembrī no plkst. 15:00 līdz 17:00 Vecrīgas ielās notiks akcija "Ielu muzikanti". Ikviens interesents aicināts apmeklēt akciju un atbalstīt mūziķus.

Mūziķi Rolands Ūdris, Brāļi Ziemeļi, operdziedātājs Armands Siliņš, dziesminieki Imants Daksis un Martin Confused, kā arī latgaliešu rokgrupa "Dabasu Durovys", un ska mūzikas stila pārstāvji – "Mango", dosies ielās un stāsies iecienītākajās ielu muz ikantu vietās, tā parādot reālo situāciju, kas, iespējams, varētu notikt, ja nebūs valsts un sabiedrības atbalsta kultūrai. Proti, kultūra tiks izlikta uz ielas.

Ielu muzikantu koncertmaratons sāksies pie t/c Galerija Centrs, tālāk virzoties pa Vecrīgas ielām, apstājoties uz Vaļņu ielas pie Swedbankas un veikala New Yorker, finišēs Brīvības pieminekļa pakājē. Ļoti sliktu laika apstākļu gadījumā akcija norisināsies t/c Galerija Centrs.
Šobrīd situācija kultūras nozarē ir ļoti saspringta, tāpēc sabiedrības atbalsts ir jo īpaši nozīmīgs. Bez kultūras mēs nevaram! Attīstīties spējīgai valstij ir nepieciešama kulturāli izglītota sabiedrība ar augstām garīgajām un intelektuālajām vērtībām, radošu domāšanu un nacionālās identitātes apziņu.

Valsts veidotā politika atspoguļo mūsdienu sabiedrību, kuras lielākā daļa spiestā kārtā 18.novembrī noklausās valsts himnu Simfoniskā orķestra izpildījumā, un tā arī ir viņu vienīgā kultūras pieredze gada laikā. Bet kā būs tad, ja nebūs pat neviena, kas nospēlē himnu?!

Dziesminieks Imants Daksis atzīst: "Kultūra ir dzīvība. Cilvēka, tautas gara, valodas dzīvība. Un būt dzīvam nozīmē meklēt sabiedrotos vai tos, kam uzticēties." "Būsim dzīvi!" un saliedēsimies šajā skaistajā Ziemassvētku laikā, atbalstīsim kultūru ar savu klātbūtni!

Ar akciju Ielu muzikants mākslinieki apliecina, ka neatkarīgi no kultūras eksistēšanai nelabvēlīgiem apstākļiem, viņi tomēr vēlas strādāt, radīt un meklēt ceļu pie klausītājiem un skatītājiem. Vienīgais jautājums - cik ilgi?! Mākslinieku ieguldītais darbs nevar kļūt par mūžīgu labdarību.

Mūziķu uzstāšanās karte un plašāka informācija – www.ielumuzikanti.tk.
 


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
tante milda, 16.12.2009. 17:04:31
Komentāra reitings: 0

jāper tak ir tie naudas maisi

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
uO2oF3lY9 nY5vC8lU4 tE8iO5tQ9 dH6fQ5bY2 gI8nS3cG3

Thomas

aF3bG8tC5 kW0sO7lA3 eM5zL7yT8 fP4oQ5jH8 jD4gB4fF7

Sharon

cE6sT1yM8 jQ3oM4sC2 eS3aE1cY8 yG9wU2vI3 sA5lI2mU5

Shayienāktreģistrēties