Muzikālā pēcpusdiena "Pérola barroca"

Ieva Andžāne, Laura Iesava, 11.09.2015., 14:13

Svētdien, 2015. gada 20. septembrī, plkst. 19.00 Rīgas Senās mūzikas centrs sadarbībā ar Mākslas muzeju "Rīgas Birža" (Doma laukumā 6, Vecrīgā) aicina uz astoto Muzikālo pēcpusdienu programmā "Pérola barroca". Pasākuma īpašais viesis – klavesīnists Dāvids Šēmers no Izraēlas.

Dāvids ŠēmersMākslas muzeja "Rīgas Birža" (MMRB) Muzikālo pēcpusdienu programma "Pérola barroca" sniedz brīnišķīgu iespēju iepazīties ar 16.–18. gadsimta tradīcijām vizuālajā mākslā un mūzikā. 20. septembrī muzejā uzstāsies virtuozais Izraēlas klavesīnists Dāvids Šēmers (David Shemer), izpildot sarežģīto Johana Sebastiana Baha (Johann Sebastian Bach, 1685–1750) skaņdarbu "Goldberga variācijas". Ar šo koncertu tiks atzīmēts "Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla 2015" noslēgums, kurš vairāku mēnešu garumā bija pulcinājis simtiem senās mūzikas gardēžus un labākos Latvijas un Eiropas senās mūzikas izpildītājus vienuviet.

Dāvids Šēmers pēc studijām Jeruzalemes Mūzikas un dejas akadēmijā papildinājis zināšanas senās mūzikas interpretācijā Londonā. Šēmers ir mākslas zinātņu doktors, kurš savu zinātnisko grādu ieguvis Ņujorkas Stonibrukas Universitātē. Mākslinieks koncertē gan Eiropā, gan ASV kā solists, kamermūzikas atskaņotājs un diriģents. Dāvids Šēmers izveidojis Jeruzalemes baroka orķestri un ir tā mākslinieciskais vadītājs, repertuārā iekļaujot daudzus senās mūzikas darbus, tostarp J. S. Baha kompozīcijas "Svētā Mateja pasija" un "Jāņa pasija", Georga Frīdriha Hendeļa (Georg Friedrich Händel, 1685–1759) oratoriju "Mesija". Kopš 1982. gada Šēmers pasniedz klavesīna spēli, senās mūzikas interpretāciju un teoriju Jeruzalemes Mūzikas un dejas akadēmijā.

Dāvids Šēmers Latvijā viesojies jau vairākkārt, izpelnoties klausītāju sajūsmu un ļoti augstu novērtējumu no profesionāļu vidus.

Uz koncertu Mākslas muzejā "Rīgas Birža" aicināti visi interesenti! Ieeja brīva.

Koncertā vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 120 sēdvietas). Sēdvietas nav numurētas.

Informācija par "Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivālu 2015" atrodama Rīgas Senās mūzikas centra mājas lapā www.earlymusic.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
На портале <a href=https://www.ukrcredit.com.ua/>кредит на карту з поганою кредитною історією</a>

ManuelOmiff

phentermine reviews <a href="https://phentermine24.com/#">what is phentermine</a> phentermine side effects | [url=https://phentermine24.com/#]interactions for phentermine[/url]

BgicfRoash

Рауль https://drive.google.com/file/d/1EN7xKE76qLFjFfMRsgmgdYaoUZn6KZBl/preview

Нанаienāktreģistrēties