"Morea piedāvā" klubā "Depo"

Jānis Altmanis (artemijs), 22.01.2007., 09:45

Šis jau otrais "Morea piedāvā" koncerts, uz kuru es eju un zinu kas mani sagaidīs – smagi ritmi, kārtīgs ģitāru zāģis un attiecīga "Depo" atmosfēra!

Grupa "Mea Culpa"Dēļ tā, ka pus vienos naktī bija atkal jāskrien uz pēdējo autobusu sanāca dzirdēt tikai četras grupas – „Arune”, „Undusted”, „Mea Culpa” un „Solaris”.

Grupa „Arune” kāpa uz skatuve pirmie. Noklausoties viņus saprotu, ka kaut kas tomēr trūkst, vai tas, ka dziesmu beigas vienmēr ir vienādas - vienkārši tiek norauts pēdējais akords un dziesma beidzas, vai tas, ka grupa nespēj veidot kontaktu ar klausītāju, vai tas, ka grupas dalībnieki izskatās šausmīgi kautrīgi uz skatuves, nezinu kas, bet kaut kas nelika ne manai galvai ne manām kājām iekustēties viņu radītajā mūzikā. Sāku domāt jau, ka man vienīgajam tā šķiet, bet kad pajautāju Aicim: „Kā likās Arune?” Viņš atbildēja ar tādu pašu apmēram teikumu kā iepriekš rakstīju, tā kā es vienīgais tomēr tā nedomāju.

Varbūt nākamajā koncertā grupa varētu nemaz nenosaukt dziesmas nosaukumus (cik saprotu tad lielākajai daļai dziesmu nemaz nebija nosaukumu), bet sapludināt visas dziesmas kopā – kā beidzas viena dziesma tā iespēlēt iespēli kā pāreju un varētu iesākties uzreiz nākamā dziesma. Tādā veidā nebūtu norautās beigas dziesmām un nevajadzētu meklēt kontaktu ar klausītāju. Bet arī var pamēģināt ko citu – eksperimentējiet, mēģiniet gan jau jums noteikt sanāks.

Grupa „Undusted” izveidojusies 2003. gadā, tā kā koncertu pieredze paliela un to arī varēja just koncerta laikā. Diezgan droši jutās uz skatuves, pārliecinošs sniegums un labs vokāls. Biju viņus dzirdējis jau kaut kur iepriekš, laikam „Sutas balss” festivālā, tā kā bija interesanti paklausīties ko jaunu būs sagatavojuši. Grupa "Solaris"

Grupa „Mea Culpa” bija pirmā šajā vakarā, kura spēja sapulcināt tik daudz klausītāju. Tiešām pārliecinošs sniegums, labs kontakts ar klausītājiem, spēcīgs vokāls + ģitāristu izmantotie Digital Delay efekti radīja labu atmosfēru. Pirmās dziesmas laikā vokāls bija uzvilcis tādu kā mūka tērpu, kas arī piešķīra tādu sava veida interesantu noskaņu šim koncertam.

Pēdējos ko dzirdēju bija grupa „Solaris”. Mūzikas ziņā šeit grūti ko piebilsts, negribas arī atkārtoties no iepriekšējiem rakstiem, var pateikt tikai, ka ir tiešām vērts viņu sniegumu dzirdēt.

Vienīgi mani izbrīnīja, ka no publikas puses izskanēja tādas frāzes kā: „Klausītāji ir te!” (norādot uz zāles pusi) u.t.t. Pie vainas ir tas, ka viņi spēlē pagriezuši muguras pret publiku? Liela lieta. Ja godīgi, manis pēc viņi varētu sēdēt backstage vai kājām gaisā stāvēt – man ir vienalga. Galvenais, ka viņi spēlē. Ko tad Jūs esiet atnākuši darīt uz „Depo”? Apskatīties grupu var arī internetā kādā bildē uz klubu tak mēs nākam viņus pirmām kārtām klausīties nevis skatīties uz viņiem. Neuzskatu, ka šādi grupa izrāda necieņu pret klausītājiem, šī nostāja no grupas puses ir vairāk tāda sava veida nostāja, ja viņiem šādi ir ērtāk spēlēt kāpēc gan ne?! Citi pieliek pie skatuves sienas lielu savas grupas plakātu, citi apģērbjas humpalu drēbēs un ākstās pa skatuvi, „Solaris” koncerta laikā spēlē ar mugurām pret skatītājiem – tā ir kā atšķirības zīme, kā simbols un tas ir tikai pozitīvi.


5 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Pēcis (zomanis@inbox.lv), 23.01.2007. 18:05:28 (ip:87.110.31.251)
Komentāra reitings: 0

khm... :D driikst izteikshos? :D

jaa grupas bija labas tik njaa Arune vareetu piestraadaat ar galotneem :D un vokaalu bet cik sapratu vokaalistes nebija iisti veselas. Lai nu kaa bet gan jau sanaaks! :)
Mea Culpa aaa speeks patiik! nav ko piebilst nu skaisti! :)
Undusted hmm atgaadinaaja to skatuvisko stilinju peec Korna bet patika nuu vismaz pie vinjiem bija kas izkrata galvas gruzjus :DDD
Solaris :/ nez man skjiet ka bundziniekam ir daudz veel jaamaacaas!!! un vinji staav pret bundzenieku lai vinjam kkas nenojuktu :) man vismaz taa skjiet nuu neizlaizju arii ieprieksh mineeto ideju :D bet bundziniek! maacies! shii grupa kopaa ar jaialai uzdzina taadu mieriigu noskanju peec visiem shiem smagajiem ritmiem un njaa...
Jaialai speeleejot tie cilveeki taa paskjidri palika :D laikam jau besiitis uznaaca :DDD un nebija vairs speejiigi ko iesaakt...
koncerts super!

darmans, 24.01.2007. 10:08:39
Komentāra reitings: 0

Cepuri arī nost par rakstu. ;)

aaaaa, 25.01.2007. 21:44:21 (ip:81.198.199.229)
Komentāra reitings: 0

solaris, dziivajaa .mm .kkaa nee. netiik . vinji ir klausaamaa grupa . mm .ierakstus . jap . tie ir labi unj patiikami klausiities fonaa vai kkur vakaraa pirms guleetiessnas nomierina nervus .bet pa bundzinieku . ak jeel cik dfaudz vinjam veel jaamaacaas. saliidzinot ar ieprieksseejo albumu . njaa .salidzinaat nevar tiessi bungu partijas ..tag vinjas taadas kaa 12 gadiigs beerns speelee .bet ieprieks sarezzgiiti ritmi i bij . supa a. bet nju turaas .

toms (turpinijautat@inbox.lv), 06.02.2007. 00:42:52 (ip:80.90.8.110)
Komentāra reitings: 0

bus labi . paldies par kritiku un pozitivajam atsauksmem ir patikami to visu dzirdet . tas uz labu .

dewuu (ievuciiteeee@inbox.lv), 09.02.2007. 22:25:39 (ip:80.70.22.121)
Komentāra reitings: 0

te bish no Arunes... paskataties... gaidam iistu kritiku... Jo kritika medz sapurinaat un atdziivinaat ... :)
http://www.youtube.com/watch?v=iI7tWyYtmdU http://www.youtube.com/watch?v=fLqGJqK_uvI

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
zW5iV6rI4 dV5zM6bQ4 dA1fB7mA9 nX6jC1aT8 lL5qL0qJ9

Miles

pE0dQ6tK2 lD5fL2tY5 sE9qA8bQ9 tX5hZ0aR4 zS3gS9kU5

Elliot

lH1bV9lR9 rU1oL5sX8 kV8zW3mH6 lU6bS3dX8 iO0sH1qZ5

Caridadienāktreģistrēties