Mākslas muzejā "Rīgas Birža" ar koncertu uzstāsies mākslinieki no Dānijas, Norvēģijas un Islandes

Dace Krīgere, 10.08.2015., 10:37

Ceturtdien, 2015. gada 20. augustā, plkst. 18.00 Mākslas muzeja "Rīgas Birža" ātrijā (Doma laukumā 6, Vecrīgā) ar koncertu "Ieklausies Skandināvijas toņos" uzstāsies "Trio DaNoIs". Pernille Karsleva (Dānija), Jonina Erna Arnardottira (Islande) un Mortens Fagerli (Norvēģija) izpildīs dažādu skandināvu komponistu skaņdarbus.

"Trio DaNoIs". No kreisās: pianiste Jonina Erna Arnardottira (Jónina Erna Arnardottir), pianists Mortens Fagerli (Morten Fagerli), Pernille Karsleva (Pernille Kaarslev, mežrags). Publicitātes foto"Trio DaNoIs" Mākslas muzejā "Rīgas Birža" koncertēs jau otro reizi, šo sadarbību turpinot ar skaņdarbiem, ko sarakstījuši gan pasaulē zināmi, gan ne tik plaši pazīstami Dānijas, Norvēģijas un Islandes komponisti. Dzirdēsim Edvarda Grīga (Edvard Grieg, 1843–1907, Norvēģija), Paula Īsoulsona (Páll Ísólfsson, 1893–1974, Islande), Kristiana Eugusta Sindinga (Christian August Sinding, 1856–1941, Norvēģija), Karla Nilsena (Carl Nielsen, 1865–1931, Dānija) un citu autoru darbus.

Koncerta kulminācijā skanēs kompozīcijas, kas sacerētas īpaši ansamblim "Trio DaNoIs". Darba "Ledlauzis" ("Icebreaker"), kuru radījis islandiešu komponists Trigvi M. Baldvinsons (Tryggvi M. Baldvinsson, 1966), nosaukums var tikt interpretēts divējādi – kā metafora ledlauzim, kas izcērt ceļu citiem kuģiem Arktikā, vai kā simbols ledus laušanai līdzcilvēku starpā.

Savukārt norvēģu komponista Mortena Gotheuga (Morten Gaathaug, 1955) radītais skaņdarbs "Hommage à Carl Nielsen" izskanēs kā īpašs veltījums, jo tas tapis, godinot slaveno dāņu komponistu, diriģentu un vijolnieku Karlu Nilsenu viņa 150. gadadienā. Lai gan "Hommage à Carl Nielsen" ir Gotheuga oriģināldarbs, tajā būs saklausāmas arī paša Nilsena slavenākās tēmas.

"Trio DaNoIs" dalībnieki ir Grīga Akadēmijas Bergenā absolventi: mežragu spēlē Pernille Karsleva (Pernille Kaarslev) no Dānijas, pianiste Jonina Erna Arnardottira (Jónina Erna Arnardottir) ir islandiete, un pianists Mortens Fagerli (Morten Fagerli) pārstāv Norvēģiju. Mākslinieki lepojas ar ilgu koncertēšanas pieredzi, izpildot Skandināvijas mūziku. Pernille un Mortens ir koncertējuši kopā jau kopš 1998. gada, un Mortens kopā ar Joninu 2012. gadā uzstājās ar koncertu festivālā "IsNord" Islandē.

2014. gadā, atzīmējot Norvēģijas Konstitūcijas 200. gadadienu un Islandes kā neatkarīgas valsts 70. gadadienu, mākslinieki iniciēja projektu "Trio DaNoIs", lai ar 14 koncertiem popularizētu skandināvu mūziku un kultūru citviet Eiropā – Dānijā, Fēru jeb Farēru salās, Norvēģijā, Islandē, Šveicē, Latvijā un Igaunijā. Šogad ar koncertprogrammu "Ieklausies Skandināvijas toņos" mūziķi veic jaunu turneju, sniedzot koncertu arī Mākslas muzejā "Rīgas Birža".

Koncerta ieejas biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā no 1. augusta Mākslas muzeja "Rīgas Birža" kasē. Biļešu cena: pieaugušiem – EUR 7,11; skolēniem, studentiem, senioriem – EUR 4,27. Koncertā vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 120 sēdvietas).

Pirms pasākuma, uzrādot ieejas biļeti koncertā, apmeklētājiem būs iespēja apskatīt izstādi "Aleksandrs Drēviņš un Nadežda Udaļcova. Laiku virpulī".


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
<a href="https://ataraxrx.com/">atarax price</a>

Janenob

https://charity.gofundme.com/free-robux-generator-roblox-free-robux-code-2020 https://charity.gofundme.com/roblox-free-robux-generator-2020-free-robux Look at my web blog free roblox robux codes 2020 (https://charity.gofundme.com/free-robux-generator-roblox-free-robux-code-2020)

Malissa

I enjoy this website - its so usefull and helpfull. my website ... fun things to do in little rock ar (Norman (https://www.topcoolmathgames.com))

Nickolasienāktreģistrēties