LSO mūziķi no atvaļinājuma atgriežas ideju pārpilni

Gundars Venens, 11.08.2009., 16:06

Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) mūziķi pēc vasaras atvaļinājuma darbā atgriezušies ideju pārpilni un muzicēt alkstoši.

Laiks, pirms jaunās koncertsezonas, ir kā radīts, lai izpaustos arī ārpus ierastajiem orķestra rāmjiem.

LSO flautisti29. jūlijā pēc ikgadējā vasaras atvaļinājuma Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi atgriezušies ierastajā vidē – pie saviem instrumentiem. Neskatoties uz orķestra sastāva samazinājumu un finanšu apcirpšanu, kā arī pieaugošo neziņu kolektīva tālākajā attīstībā, vairums mūziķu atzīst, ka ir noilgojušies pēc kopīgas muzicēšanas un ir gatavi koncertdarbībai. Jaunā koncertsezona tiks atklāta 13. septembrī, bet līdz tam, paralēli mēģinājumiem, vairums mūziķu grupējas kvartetos un ansambļos, lai iestudētu jaunas partitūras. Idejas vainagojušās koncertciklā, kurā realizēsies seši koncerti. No 15. – 29. augustam uz dažādām Liepājas skatuvēm durvis vērs kamermūzika dažādu ansambļu un sastāvu izpildījumā.

Pirmā uzstāšanās paredzēta Liepājas Latviešu biedrības namā 15. augustā pl. 17.00. "VASARAS KAMERMŪZIKAS KONCERTĀ" Liepājas SO ansamblis atskaņos Franča Šūberta "Oktetu".

Viens no aktīvākajiem interesantu partitūru meklētājiem jau izsenis ir orķestra koka pūšamo instrumentu grupas koncertmeistars Dzintars Jurgelaitis. Viņam ar kolēģiem padomā pat vairāki koncerti.

18. augustā "ANSAMBĻU KALEIDOSKOPĀ" skanēs īsts virpulis: Haidna Londonas trio, Tēlemana Parīzes kvartets, Dž. Bratona skaņdarbs ar interesanto nosaukumu Lācīša Ķepainīša pikniks u.c.

19. augusta koncertā "SERENĀŽU VAKARS" klausītāji kavēsies Mocarta Nakts mūzikas burvībā, kā arī klausīsies Hindemita un Dvoržaka mūziku.

Savukārt 20. augustā – koncerts "Haidna piemiņai". Šogad visā pasaulē piemin izcilo klasiķi, saistībā ar 200–gadi kopš viņa nāves. Tāpēc mūziķi programmu ievadīs ar Haidna kvartetu Saullēkts un Londonas trio.

Koncertsērija Graudu ielas zālē noslēgsies 21. augustā ar "BĒTHOVENA TRIO UN KVARTETIEM", kurā uzstāsies trīs ansambļi.

Vēl kāds interesants moments. Visus koncertus, mūsdienīgi runājot, iespēlēs metāla pūšamo instrumentu ansamblis, kas ik vakaru 18.45 pie Graudu ielas koncertzāles iejutīsies tādā kā aicinātāju lomā un ar spēcīgajām trompešu un trombonu skaņām vilinās klausītājus koncertzālē.

Apjomīgais koncertcikls noslēgsies 29. augustā pl. 17.00 viesnīcā Promenāde, Hika spīķerī.

Klarnešu grupas koncertmeistars Uldis Lipskis ar domubiedriem atlasījuši īpašus skaņdarbus, lai radītu koncertprogrammu MOCARTS. BĒTHOVENS. BRĀMS. Tās būs īstas virsotnes kamermūzikas žanrā, domā Uldis Lipskis. Lieki piebilst, ka galvenā loma šajā koncertā būs klarnetei un pašam klarnetistam, jo skanēs Mocarta kvintets klarnetei un stīgu kvartetam, Bēthovena sekstets diviem mežragiem un stīgu kvintetam, kā arī Brāmsa klarnetes kvintets.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
uO2oF3lY9 nY5vC8lU4 tE8iO5tQ9 dH6fQ5bY2 gI8nS3cG3

Thomas

aF3bG8tC5 kW0sO7lA3 eM5zL7yT8 fP4oQ5jH8 jD4gB4fF7

Sharon

cE6sT1yM8 jQ3oM4sC2 eS3aE1cY8 yG9wU2vI3 sA5lI2mU5

Shayienāktreģistrēties