Liepājas Simfoniskā orķestra koncertā nezināmais taps zināms

Gundars Venens, 25.01.2008., 12:17

Liepājas Simfoniskais orķestris Imanta Rešņa vadībā kopā ar austriešu vijolnieku Mario Hossenu Liepājas teātrī sniegs koncertu "Nezināmais-zināmais".

Ar vērienu un panākumiem 18. janvārī izskanēja grandiozais koncerts "Mālera Triumfs", kurā Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi kopā ar valsts akadēmisko kori "Latvija" un solistiem Imanta Rešņa vadībā izdzīvoja Gustava Mālera 1. un 2. simfoniju. Jau februārī tiek gatavotas divas atšķirīgas koncertprogrammas, bet marts jau tradicionāli ir pianisma zvaigžņu parādes laiks, jo no 9. līdz 16. martam Liepājā notiks 16. "Pianisma Zvaigžņu Festivāls".

8. februāra koncertam Liepājas teātrī dots nosaukums "Nezināmais-zināmais", kas iezīmē atskaņojamo koncertprogrammu, kurā atrodama gan populāra un ļoti pazīstama mūzika, gan jauni vārdi un pirmatskaņojumi Latvijā.

Kā solists koncertā aicināts muzicēt austriešu vijoļvirtuozs Mario Hossens, kurš atskaņos vijoļmūzikas leģendas Džuzepes Tartīni (1692-1770) slaveno sonāti "Velna trilleris" aranžējumā vijolei un stīgu orķestrim, kā arī mūsdienu austriešu komponista Rainera Bišofa (1947) pirms sešiem gadiem rakstīto vijoļkoncertu "Ākstīgais ūpis" ("Der Narrische Uhu").

Programmā ietverta arī izcilā poļu komponista Andžeja Panufņika (1914-1991) "Sinfonia Sacra", kas Latvijā izskanēs pirmoreiz, bet koncertu noslēgs pazīstamais Pētera Čaikovska (1840-1893) meistardarbs "Itāļu kapričio".

Biļetes (Ls 3 - Ls 10) no 24. janvāra var iegādāties Liepājas teātra un t/c "Ostmala" kasēs.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Sun52

HenryabulT

Gabrielham

Тема не простая но и не сложная ArataurNiladwyn@gmail.com 000*** hc.lv

UTlEAdYmEZienāktreģistrēties