Latvijas radio koris Parīzē dziedās Emīla Dārziņa kora dziesmas

Ilze Vasermane, 29.05.2009., 15:00

Latvijas Radio koris līdz 6. jūnijam viesosies Francijā, lai kopā ar francūžu lepnumu – kamerkori Chæur de Chambre Accentus sniegtu divus koncertus un ieskaņotu albumu.

2. jūnijā Parīzes prestižajā koncertzālē Cité de la Musique abi kori sniegs pirmo koncertu, kurā skanēs Gustava Mālera un Riharda Štrausa oriģināldarbi un pārlikumi jauktam korim. Otrais koncerts ar šo pašu programmu notiks 4. jūnijā Ruānas operteātrī. Līdzās abiem vēlīnajiem romantiķiemLatvijas radio koris Parīzē dziedās Emīla Dārziņa kora dziesmas un Accentus prezentētajai franču mūzikai, koncertā skanēs arī četras latviešu komponista Emīla Dārziņa kora dziesmas Sapņu tālumā, Lauztās priedes, Nāru dziesma un Ciānas bērni, kuras Latvijas Radio koris interpretēs franču diriģentes Lorānsas Ekilbē (Laurence Equilbey) vadībā.

Paralēli koncertiem Parīzes Notre Damme de Liban baznīcā tiks veikti arī šīs programmas audio ieskaņojumi, ko pasūtījusi un izdos franču ierakstu kompānija Naïve.

Parīzes koncerttūre un paredzētie ieraksti ir rezultāts aktīvai sadarbībai apvienības Tenso ietvaros, kas sevī apvieno Eiropas labākos profesionālos korus, to skaitā Parīzes Accentus un Latvijas Radio kori. Tenso mērķis ir uzlabot informācijas apmaiņu un attīstīt sadarbību vokālās mūzikas jautājumos vienotā Eiropas tīklā. Latvijas Radio koris kopš apvienības pirmsākumiem ir aktīvs tās biedrs.

Ar diriģenti Lorānsu Ekilbē Latvijas Radio koris kopā uzstājās arī 2007. gadā, kad festivāla Francijas pavasaris ietvaros kopā atskaņoja franču mūzikas koncertu Rīgas Sv. Jāņa baznīcā.

Vairāk informācijas Latvijas Radio kora mājas lapā: http://koris.radio.org.lv/
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Como se llamo esto i am from SPAIN

killBlozy

Como se llamo esto i am from SPAIN

killlaw

Thanks for finally talking about > Mašīnas man patīk electric fire suites</a>

Reinaienāktreģistrēties