Latvijas radio koris koncertē Berlīnes Konzerthaus

Ilze Vasermane, 08.09.2009., 15:05

No 8. līdz 11. septembrim Latvijas Radio koris un Valsts akadēmiskais koris Latvija Berlīnē sniegs koncertu vienā no prestižākajām Berlīnes koncertzālēm Konzerthaus Berlin, kur muzicēs kopā ar Konzerthaus Berlin orķestri un diriģentu Lotaru Zagrozeku (Lothar Zagrosek).

Abi Latvijas profesionālo koru kolektīvi kopīgi koncertē visai reti, tāpēc šis ir īpašs projekts, kurā Vācijas klausītājiem būs iespēja dzirdēt Latvijas spēcīgākos kora dziedātājus.

Abi kori ar Berlīnes Konzerthaus Orchester uz vienas skatuves uzstāsies pirmo reizi un atskaņos grieķu komponista - avangardista, mūzikas teorētiķa un arhitekta kā dzīvē, tā mūzikā – Janna Ksenaka apjomīgo bēru ceremonijas un maģiska rituāla garā ieturēto opusu Nekuia (1981).

Līdzās Ksenakim programmā iekļauta arī Leoša Janāčeka operas No mirušo nama orķestra svīta, ko diriģēs L. Zagrozeks, kā arī Tēvreize solistam, korim, arfai un ērģelēm, ko interpretēs Latvijas Radio kora galvenais mākslinieciskais vadītājs, diriģents Sigvards Kļava.

Koru a cappella sniegumā Konzerthaus Berlin klausītājiem būs iespēja baudīt filigrānā franču komponista Frānsisa Pulenka opusu ar Pola Eliāra tekstu Cilvēka seja (La Figure Humaine) Sigvarda Kļavas vadībā.

2006. gadā Berlīnes simfoniskais orķestris (1952), kura meistarību savulaik kaldināja izcilais vācu diriģents Kurts Zanderlings (Kurt Sanderling), tika pārdēvēts par Berlīnes Konzerthaus orķestri. Tā galvenais diriģents Lotars Zagrozeks turpina iesākto repertuāra politiku, atskaņojot ap 100 koncertu gadā un programmās iekļaujot mūziku no itāļu renesanses (K. Monteverdi) līdz vācu avangardam (H. Lahenmans).

Latvijas Radio kora un VAK Latvija komandējuma un koncertizdevumus sedz rīkotājvalsts – Vācija.

Vairāk informācijas: http://koris.radio.org.lv
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Como se llamo esto i am from SPAIN

killBlozy

Como se llamo esto i am from SPAIN

killlaw

Thanks for finally talking about > Mašīnas man patīk electric fire suites</a>

Reinaienāktreģistrēties