Latvijas Radio kora 75 gadu jubilejas koncerti

Rinta Bružēvica, 21.10.2015., 14:36

Latvijas Radio koris novembrī svinēs savas radošās darbības 75 gadu jubileju, piedāvājot klausītājiem četras stilistiski dažādas programmas, kuras izskanēs no 6. līdz 28. novembrim Rīgā, Jūrmalā, Cēsīs un Rēzeknē.

Latvijas Radio kora 75 gadu jubilejas koncertiKoncertos dzirdēsim latviešu un ārzemju autoru darbus, kā arī jaundarbus.

6. novembrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks jubilejas atklāšanas koncerts, kurā dzirdēsim Latvijas Radio kori un ansambli "Sarband" (Vācija/Tuvie Austrumi) kopprojektā "Canticum Canticorum" jeb "Augstās dziesmas". Šajā projektā komponisti no Norvēģijas, Igaunijas, Latvijas, Vācijas, Grieķijas, Turcijas, Lielbritānijas un Jordānijas, iespaidojoties no Eiropas un Tuvo Austrumu mūzikas kultūrām, radīja jaunu, unikālu skaņu. Projekta saturiskā ass ir Vecās Derības "Augstās dziesmas" teksti.

11. novembrī Vidzemes koncertzālē "Cēsis" skanēs elektroakustiskais video stāsts "Lāčplēsis". Tas būs Latvijas Kultūras kanonā iekļautās Aleksandra Rusteiķa 1930.gadā veidotās filmas "Lāčplēsis" šodienas vēstījums par Latviju un latviešu tautas ceļu uz savu valsti.

19. novembrī Latvijas Nacionālās bibliotekas Ziedoņa zālē un 21. novembrī Dzintaru Mazajā zālē notiks koncertuzvedums "Tas vārds. Daugava". Godinot divus latviešu dižgarus – Raini un Asapziju - viņu jubilejas gadā, koncertuzveduma pamatā ir radošu pasauļu satikšanās un mijiedarbība, jautājumu un atbilžu, sapņu un realitātes, indivīda un sabiedrības pretnostatījums. Programmas mūzikas autori ir komponisti Mārtiņš Brauns un Jānis Lūsēns - divi dažādi muzikāli rokraksti kā turpinājums abu dzejnieku pasaules vērojumam, kā aicinājums meklēt, saklausīt, sadzirdēt katram savas īstās atbildes.

Jubilejas mēneša noslēguma koncerts "Jubilejas portrets" notiks Latgales vēstniecībā GORS 28. novembrī. Koncertā skanēs darbi, kuri tapuši pēc Latvijas Radio kora pasūtījuma un kurus pirmatskaņojis Latvijas Radio koris. Klausītājiem būs iespēja novērtēt arī četrus jaundarbus, kas veltīti tieši 75 gadu jubilejai. Koncertā katram koristam būs kāda solo partija (un tā būs ne tikai vokāla).

Noslēguma koncertā piedalīsies arī kamerorķestris "Sinfonietta Rīga". Režiju un vizuālo noformējumju veido Uģis Brikmanis un Roberts Rubīns.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
zW5iV6rI4 dV5zM6bQ4 dA1fB7mA9 nX6jC1aT8 lL5qL0qJ9

Miles

pE0dQ6tK2 lD5fL2tY5 sE9qA8bQ9 tX5hZ0aR4 zS3gS9kU5

Elliot

lH1bV9lR9 rU1oL5sX8 kV8zW3mH6 lU6bS3dX8 iO0sH1qZ5

Caridadienāktreģistrēties