Latvijā iznāks grupas “Mumiy Troll” jaunais albums “8”

Janis Penka, 27.08.2008., 09:27

“8” ir astotais grupas “Mumiy Troll” albums, kas Latvijā klajā nāk kompānijas “Platforma Music” apgādā.

mumij_trolNo 1.septembra albumu varēs lejupielādēt portālā www.PlatformaMusic.lv, dubultā CD formātā tas būs pieejams no septembra vidus. “Astotnieks”, “VIII”, “8”, vai “∞” – tas ir jaunais grupas “Mumiy Troll” laimes modelis. Sarežģīta aritmētika, pamatota uz vienkāršu skaitli. Materializēta revolūcija, harmonijas un līdzsvara sacelšanās pret standartu, normu, noteikumu un formātu haosu. Uz doto brīdi Mumitroļļiem nav nekādu atturošu sistēmu.

Ķīniešu mitoloģijā “astoņi” ir pasaules uzbūves pamats: astoņi pasaules balsti un astoņas gaismas zemes – astoņi kosmiskie kalni, astoņas durvis astoņiem lietus mākoņiem un astoņiem vējiem.

Divos jaunā albuma diskos – vissvaigākais un aktuālākais no grupas, tās šodiena, gaiss un jēga. Tas ir agrā uzplaukuma perioda Mumiy Troll - “Iskra” un “Morskoj” periods. Kustība “atpakaļ nākotnē” ir pamats “Astotnieka” muzikālās koncepcijas attīstībā, kura pēc MT līdera Iļjas Lagutenko teiktā ir ietverta tajā, ka tās nav.

“Man atkal gribas kļūt par grupu, kurai nav aiz muguras vēstures, albumu, kaut kādu žanru, stila kaislību,” atzīstas Iļja Lagutenko. “Gribējās izmest visu to, kas ir galvā – tieši tajā formā, kas atbilst šodienai.”

“Astotā” materiāls tika radīts trīs gados – Maskavā, Krimā un Losandželosā. Losandželosā ieraksts tika veikts Village studijā, kas mūziķiem jau pazīstama no iepriekšējiem albumiem, kā arī pēc īpašnieku uzaicinājuma grupa veica ierakstus Ocean studijā. Darbs pie “VIII” notika saspringtos apstākļos – īsā laikā vajadzēja ierakstīt lielu daudzumu sakrātā materiāla. Grupas uzdotā bezpārtraukuma tempa rezultātā ieraksta trešajā dienā grupas skaņu režisoru hospitalizēja uz slimnīcu “Cedars-Sinai” ar diagnozi “pārmērīga pārpūle”, bet pēc atgūšanās viņš tika nosūtīts uz dzimteni. Darbs tika turpināts ar citu skaņu režisoru.

Bez galvenajiem kolektīva dalībniekiem – Iļjas Lagutenko (vokāls), Jurija Calera (ģitāra), Jevgēņija “Sdviga” Zviģennovo (basģitāra) un Oļega Pungina (bungas) – ierakstā piedalījās DJ Ram, grupas pirmo remiksu autors, un Pavlo Ševčuks, kurš uzstājās kā albuma skaņu režisors un līdzproducents. Tāpat kā agrāk, daudzu dziesmu autors ir Iļja Lagutenko. Jurijs Calers ir kļuvis par daudzu kompozīciju līdzautoru: “Мамы дочерей”, “Весна”, “Проспали”, “Молодость”.

Mūzikas kritiķis Artēmijs Troickis: “Jaunais Mumiy Troll albums ir labākais krievu rokmūzikas albums kopš pēdējā grupas “Кино” ieraksta.”

Pašlaik portālā www.PlatformaMusic.lv jau pieejams “ Mumiy Troll” singls “Контрабанды”. Dziesmas videoklips skatāms LMK.

Par dziesmu “Контрабанды” Lagutenko stāsta: “Kādā mūžzaļā Āfrikas valstī ir kaudze problēmām, bet mums, ziemeļu ļaudīm, šķiet, galvenais, lai spīd saule un aug palmas un viss būs kārtībā. Atrodoties lielā, saulainā pilsētā, smokot nebeidzamajā steigā, nesaprotot kur skrienot un pēc kā, gribas visu pamest un braukt uz laukiem, lai nodotos saules un personīgajām meditācijām. Bet pēc tam pieķer sevi pie domas, ka tā jau būs ne Tava dzīve. Un saproti, ka galvenās vērtības – saule un labestība – pārvēršas “nelegālās”, nelaicīgās. Un tas jau ir mazliet skumji.”

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Dwpsdbv nezimorais08@hotmail.com :

Pqmmuej

Qjeipqk nezimorais08@hotmail.com :

Iuuecom

Discover the best and ever!

RobertLetryienāktreģistrēties