Laba Daba 2010

Artūrs Špaks, 12.08.2010., 15:14

6.-8. augustā Līgatnes pagasta "Ratniekos" norisinājās festivāls "Laba Daba 2010".

Festivāls bija atgriezies pēc četru gadu pārtraukuma. "Labu Dabu" apmeklēju pirmo reizi un teikšu atklāti, tas man atstāja patīkamu iespaidu. Bet tagad par visu pēc kārtas.

Autostāvvieta bija pamatīgu gabalu no telšu pilsētiņas un festivāla norises vietas, taču attapīgākie jau laikus izmantoja iespēju piebraukt pēc iespējas tuvāk telšu pilsētiņai, lai vajadzības gadījumā līdz mašīnai būtu jāmēro pēc iespējas mazāks ceļa garums.

Telšu pilsētiņa bija izveidota ļoti skaistā ābeļdārzā, kurā vietas pietika visiem, taču gadījās redzēt cilvēkus, kuri labprātāk uzturas aiz norobežojošās lentes, kaut arī tur saimniekoja 3 metrīgi latvāņi. Mani pārsteidza tas, ka gan autostāvvietā, gan telšu pilsētiņā varēja uzturēties ikviens garāmgājējs- šīs teritorijas nebija apsargātas vai jeb kā citādi noslēgtas no cilvēkiem, kuri nav ieradušies apmeklēt festivālu, bet, iespējams, sirot pa teltīm. Par laimi nenācās dzirdēt nevienu tamlīdzīgu gadījumu.

Nokļūstot pie festivāla ieejas ikvienam bija iespēja saņemt festivāla programmu, kas, manuprāt, ir ļoti lieliski, jo cilvēkiem nav jādrūzmējas pie viena izredzētā staba, kur ir piestiprināta festivāla programma. Otrpus lapai pat bija attēlota karte, lai cilvēkiem vieglāk būtu orientēties festivāla teritorijā. Jāatzīst, ka šīs programmas bija veidotas uz otrreiz pārstrādāta papīra, liekot apmeklētājiem saprast, ka organizatoriem patiešām rūp daba.

Jāatzīmē, ka teritorija bija iekārtota pavisam ideāli- skatuves viena otrai atradās ļoti tuvu, tomēr tās netraucēja viena otrai. Respektīvi, baudot "Das Sonntags Legion" Lāča skatuvē es pat nevarēju nojaust, ka "Dodo" Suņa skatuvē un "Laiksne" Eža skatuvē jau ir sākuši savu uzstāšanos, ja vien man līdzi nebūtu bijusi festivāla programma. Ieguvums šim skatuvju tuvumam bija arī tas, ka cilvēki varēja paspēt apmeklēt vairākas skatuves, ja to iemīļoto mākslinieku uzstāšanās laiki pārklājās. Par nožēlu jāatzīst, vai tomēr ar prieku, ka šādas situācijas gadījās ļoti bieži, par to ir jāpateicas festivāla organizatoriem, kuri spēja vienkopus pulcēt tik daudz labu grupu.

Otrajā dienā apmeklētājus sagaidīja ļoti daudz un dažādas aktivitātes, kā piemēru var minēt- šaušana ar loku (bija par atsevišķu samaksu), izjādes ar zirgiem ( tas pats), jogas nodarbības, žonglēšanas skola un citas. Manuprāt, ļoti lietderīga bija automobiļa apgāšanās iekārta- tajā cilvēks varēja izbaudīt to, kādas ir sajūtas, kad mašīna atrodas uz jumta, kā arī iegūt pareizas iemaņas, lai spētu no šāda spēkrata izkļūt bez papildus traumām un pats galvenais- dzīvs.

Iepriecināja tas, ka festivālam nebija tāds noteikts, norobežots backstage- mākslinieki, kuri uzstājās festivāla bija atrodami starp parastajiem mirstīgajiem, kas radīja tādu kopības sajūtu.

Liels paldies organizatoriem ir jāsaka par to, ka labierīcības tika uzturētas ļoti labā kārtībā visu dienu garumā, kā arī tas, ka bija pieejams tīrs dzeramais ūdens. Iepriecināja fakts, ka ir iespēja ieiet dušā, tomēr daudzi labprātāk izvēlējās atveldzēties nelielajā dīķī pie telšu pilsētiņas.

Ceru, ka nākamais festivāls "Laba Daba" norisināsies jau 2011. gadā un nebūs jāgaida līdz 2014. gadam!
 


3 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
ella, 12.08.2010. 16:56:48
Komentāra reitings: 0

Piekrītu, festivāls bija izdevies!:)

made, 12.08.2010. 18:13:05
Komentāra reitings: 0

Tagad kožu lūpā, ka nebiju.

mario (mario@no.lv), 30.04.2011. 19:54:38 (ip:95.68.111.94)
Komentāra reitings: 0

bija jauks festivāls.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
In the UK Easter is one of the major Christian festivals of the year. This calendar of import Easter dates includes both Western and Eastern church dates. my web page; smellmykitchen (https://homeinsiderguide.com/user/c9gdbvd972)

Trena

You're an extremely valuable website; could not make it without ya! Here is my site ... แทงหวย (https://www.viplotto55.com/)

Wilfred

Much thanks! This a great web site. Here is my homepage :: free software download (https://www.holonis.com/phanmemmienphicomvn/about)

Gladisienāktreģistrēties