Mūziķu konkursā "Hadrons" uzvarējusi "Chomsky Chess Club"

Laura Elizabete Vanaga , 26.05.2015., 21:58

Ceturtdienas, 21. maija vakarā uz mūzikas kluba "Nabaklab" skatuves kāpa sešas jaunās studentu mūzikas grupas, lai Latvijas Radio 6 – LU Radio "Naba" un LU Studentu padomes rīkotajā Jauno mūzikas grupu konkursa "Hadrons’15" finālā publiku iepazīstinātu ar savu skanējumu.

Mūziķu konkursā "Hadrons" uzvarējusi "Chomsky Chess Club"Par šī gada konkursa uzvarētājiem kļuva muzikālā apvienība "Chomsky Chess Club", kas pārstāvēja Latvijas Universitātes Datorikas fakultāti.

"Chomsky Chess Club" izveidojusies 2015. gada janvārī. Kā saka paši grupas pārstāvji par grupas rašanos, "grupas biedri iepriekš spēlēja grupā "Astrofish". Tā kā grupa izjuka, bet mūzika tik un tā radās, divi grupas biedri izveidoja jaunu grupu "Chomsky Chess Club" (CCC). Caur paziņām atradām bundzinieku, ģitāristu un basistu, tā arī nokomplektējāmies. Par nosaukumu – Rīgā ir vieta "Chomsky" (bārs), kur solists bieži vien spēlē šahu labā atmosfērā. Tā arī iepatikās doma par to, ka mēs varētu saukties "Chomskija Šaha klubs". Tuvākie nākotnes plāni ir vēlme spēlēt un attīstīties, ierakstīt arī EP tuvākajā laikā".

Šogad šo grupu klausītāji varēs baudīt Starptautiskajā mūzikas un mākslas festivālā Ratniekos "Laba Daba", mūzikas un mākslas festivālā "Bildes", kā arī Latvijas Universitātes jauno studentu svētkos "Aristotelis". Bet ļoti iespējams jau tuvākajā laikā šīs grupas skanējums tiks ierakstīts paliekošā un iekonservētā formātā, jo viena no galvenajām balvām šajā konkursā ir ieraksta laiks studijā "Skan". "Chomsky Chess Club" ieguva arī skatītāju favorītu titulu – gan interneta balsojumā, gan klātienē izraisot skatītāju ovācijas. Skatītāju labāk novērtētā grupa interneta balsojumā saņēma īpašu balvu no konkursa atbalstītājiem "Lāčplēsis". Pirmoreiz šogad LU Studentu padome aizsāka jaunu tradīciju, pasniedzot uzvarētājiem ceļojošo kausu.

Konkursā otro vietu ieguva Gatis Ziema un "Izvirtības rēgi", kas šogad pārstāvēja Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti, bet trešo vietu un arī ierakstu studijas "Skan" specbalvu ieguva grupa "Trīs".

Konkursa finālam bija izraudzītas sešas jauno mūziķu grupas S.A.D., TRIS, "Cilvēks sapņotājs", "Gatis Ziema un призраки разврата", "AnimaVolo", kā arī "Chomsky Chess Club", bet fināla izskaņā uzstājās šī konkursa 2007. gada uzvarētāji "Das Sonntags Legion".

Šogad Konkurss notika jau desmito gadu, un kopumā tajā dalību bija pieteikušas vairāk nekā 220 grupas. Šogad pirmoreiz iespēja piedalīties konkursā bija ne tikai LU, bet arī citu augstskolu studentu grupām. Iepriekšējo gadu uzvarētājas – "DJ Krankenwagen", "Nepilngadīgā Anna", "Starmetis", "Das Sonntags Legion", "The Movies" (tagad "Tribes of the City"), "Ēnu kaleidoskops", grupa "Nē!" – pēc tam izdevušas arī ierakstus un kļuvušas pazīstamas arī ārpus Latvijas.

Konkursa žūriju veidoja Latvijas Radio 6 – Radio "Naba", mūzikas industrijas un studentu pārstāvji – Juris Kaukulis ("Dzelzs Vilks"), Jānis Dubavs (ierakstu studija "Skan"), Tija Auziņa (festivāls "Bildes"), Madars Štramdiers (Radio "Naba"), Uldis Rudaks (mūzikas žurnālists), Raimonds Lagimovs ("Inokentijs Mārpls", Radio "Naba"), Ilva Grigorjeva (Latvijas Studentu apvienība), Anete Čīma (LU Studentu padome) un Iveta Šuste no pasākuma atbalstītāja "Lāčplēsis".

Jauno mūziķu konkursu organizē Latvijas Radio 6 – LU Radio "Naba" sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi.

Radio "Naba" klausāma Rīgā un tās apkārtnē FM 95,8 MHz, internetā www.naba.lv un mobilajā lietotnē, kā arī informācija par aktualitātēm pieejama sociālajos tīklos twitter.com/RadioNaba, facebook.com/radionaba, draugiem.lv/naba un youtube.com/user/RadioNaba.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Love the website-- really individual pleasant and whole lots to see! Here is my web page; distance learning (https://www.christinesanni.com/)

Agnes

[/IMAGE] Check out my blog Alphabay Darknet (https://www.seo-bookmarks.win/legal-ganja-dispensary-supplying-strains-and-vape-cartridges)

Tatiana

Meklējat papildu naudu? Izmēģiniet labāko finanšu instrumentu. Saite - https://tinyurl.com/y7t5j7yc

HenryEmessienāktreģistrēties