Melanholiskās mūzikas etalons "Katatonia" ieradīsies festivālā "Devilstone"

Festivāls „Devilstone", 21.05.2015., 11:59

Nozīmīgākais alternatīvās mūzikas festivāls Baltijā "Devilstone" (Lietuva) iepazīstina ar vienu no galvenajiem pasākuma akcentiem – progresīvajiem zviedriem "Katatonia".

Melanholiskās mūzikas etalons "Katatonia" ieradīsies festivālā "Devilstone"Savu karjeru sākusi 1991. gadā, šodien "Katatonia" ir viena no ievērojamākajām un veiksmīgākajām grupām visā Skandināvijā, kā arī tā sniedz visvairāk koncertu. Tādu slavu sasniegušie zviedri to nopelnījuši ar savu sirsnību un veiksmīgu progresīvās mūzikas melanholijas formulu.

"Katatonia" pastāvīgi tiek minēti līdzās "My Dying Bride", "Paradise Lost" un "Anathema", kuri jau viesojušies "Devilstone" festivālā, taču zviedri savus kolēģus britus ir pārspējuši ar muzikālu tumsas un negatīvo emociju skaistuma pasniegšanu. Tieši tādēļ "Katatonia"agrīnā daiļrade tiek dēvēta par black/doom žanru – etiķeti, kas līdz 90. gadu sākumam nevienam netika līmēta... Grupas pirmais studijas albums "Dance of Decembre Souls" pastāvīgi tiek deklamēts kā šī žanra klasika. Kā jau pienākas īstiem veterāniem, "Katatonia" arvien ir galvas tiesu augstāk par daudziem citiem melanholiskās mūzikas pārstāvjiem.

Grupa savas pastāvēšanas laikā muzikālo formātu ir kardināli mainījusi, tomēr, paraugoties dziļāk, redzams, ka mainījusies tikai satura pasniegšana, savukārt grupas pamatidejas no sākuma līdz pat šai dienai saglabājušās tās pašas. Pēdējie grupas albumi skan itin progresīvi, melodiski un tajos paslēptā ziņa ir daudz dziļāka, nekā agrāk. "Katatonia" "Devilstone" festivālā, kas norisināsies no 16. līdz 19. jūlijam Anīkšķos, ienesīs patīkami drūmu omu.

"Devilstone" festivālā, kas jau septīto gadu norisināsies Lietuvā, grupu skaits šajā gadā pārsniegs 40. To koncertiem paredzētas trīs skatuves: "Rietumu" – pašiem masīvākajiem izpildītājiem, kas sagaidīs visvairāk uzmanības, "Austrumu" – enerģiskiem rokmūzikas koncertiem, "Gama" – itin perspektīvām grupām no Baltijas reģiona. "Devilstone 2015" smagais flangs ietver visvairāk klasiskos ekstremālās mūzikas žanrus. Savukārt rokmūzikas strāvojumi – kā vienmēr, pilni pārsteigumiem, atradumiem un nedzirdētiem perspektīviem vārdiem.

Sākot ar dzīvu mūziku, beidzot ar dzīvām mākslinieku meistardarbnīcām un citu unikālu festivāla programmu – "Devilstone 2015" gatavo ekstremāla rokenrola pilnu nedēļas nogali ar muzikāliem workshop’iem, speciālistu lekcijām "Masterclass", unikāliem konkursiem "MC Growl" un "Brainiacs", Woodstock stila nakts rokotēkām, dīvaina kino seansiem un citiem atribūtiem. Nav svarīgi, kādi būs laika apstākļi un mēness fāze – "Devilstone 2015" pretendē kļūt par neaizmirstamāko piedzīvojumu, kas sniegs kaudzi patīkamu atmiņu!

Jau saņemts apstiprinājums, ka festivālā piedalīsies death metal spīdekļi no Kanādas – "Kataklysm", post roka meistari "Maybeshewill", psihodēljas ģēniji "Radio Moscow", post punk dzejnieki "Motorama" un daudzi citi.

Biļetes cena – 30 EUR. Biļetes izplata "Ticketshop.lv". Tāpat tās iespējams iegādāties festivāla interneta vietnē www.devilstone.net. Biļetes padārdzināsies!

Video: www.youtube.com/watch?v=kKesZLA0zHw.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
rD7qI8xO9 mD0xQ6fH2 replica bags fake bags replica bags

Eddy

nB9eJ1hE6 xY9tY5zA1 fake bags fake bags replica bags

Rosalind

very good

QazzyReogyienāktreģistrēties