Jura Pavītola jubilejas koncerti

Daira Lapiņa, 20.03.2009., 00:17

Mūziķis Juris Pavītols šogad svin apaļu jubileju!

Ikvienam mūzikas pazinējam viņš zināms ne tikai kā ģitārists un dziesmu autors, bet arī kā slavenās rokgrupas "Līvi" izveidotājs. Šo darbu viņš paveic kopā ar Ēriku Ķiģeli. Viena no pazīstamākajām Jura Pavītola dziesmām ir "Vairogi", kura septiņdesmitajos gados tika aizliegta un uzskatīta par kaitīgu padomju varai. Arī Līvus sākumā bija doma nosaukt par "Vairogiem", taču par mūziku atbildīgās iestādes to neatļauj. Un pēc festivāla "Liepājas Dzintars 74" Jura Pavītola ansamblim Rīgā, E. Melngaiļa Tautas mākslas namā, tiek apstiprināts nosaukums "Līvi".

Mūziķa karjeru Juris Pavītols sācis Liepājā 1966. gadā, kad nodibināja grupu "Jolanta". 1972. gadā plaši koncertē kā grupa Jura Pavītola vadībā. Slavenie "Vairogi" jau ir repertuārā. 1973.gadā liek pamatus par leģendu kļuvušajai grupai "Līvi". Pēc desmit gadiem Valmierā dibina grupu "Saime", kuras sastāvā soliste Ināra Rubīna iegūst "Liepājas Dzintara" labākās vokālistes tit ulu. Viņš dibina arī grupas "Spicie Zēni", "Komersanti", folkmūzikas kapelu, "2 Juri". 1988.gadā atgriežas Liepājā, kur dzīvo, muzicē un strādā joprojām.

Jubilejas koncertos skanēs aizliegtās un neieteicamās (to laiku formulējums) dziesmas, kuras ierakstītas radio, bet no fondiem pazudušas, agrāk zināmas, bet nu jau piemirstas.

Jubilejas koncerti notiks:
24.aprīlī plkst.20.00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē
25.aprīlī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā.

Koncertos kopā ar jubilāru piedalīsies viņa draugi, bērni, kolēģi un domubiedri:
Chilli un Liepājas sarkanais koris,
Viktors Lapčenoks, Andris Ērglis,
Fēlikss Ķiģelis un Ināra Rubīna,
Grupas "Saime", "Cooperband", "Komersanti",
"2 Juri", kā arī obojists Āris Burkins.

Biļetes nopērkamas visās Biļešu Paradīzes kasēs, kā arī internetā.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Hi, i bought here https://www.amazon.com/Clever-Cutter-2-Food-Chopper/dp/B01D1ZH93G/ clever cutter and its great! #buymycutter

Mikesceta

Прошлым вечером смотрел материалы инета, и неожиданно к своему удивлению заметил актуальный веб-сайт. Ссылка на него: <a href=https://forexunion-ltd.com/>приумножить доход</a> . Для меня вышеуказанный вебсайт произвел хорошее впечатление. Успехов всем!

Arthurmop

Seems as if someone finally figured it out, normal ad share programs suck, cant wait to see what this platform can offer. ,<a href=https://goo.gl/rTmyhn>Crazy Ad Profit Reviews</a> ,<a href=https://fb.com/groups/Crazyadprofits/>Crazy Ad Profit</a>

cradprofitsyFesienāktreģistrēties