Jauktais koris "Maska" gūst panākumus Eiropas labāko koru konkurencē

Līga Štrausa, 15.04.2015., 14:36

Babītes novada jauktais koris "Maska" tikko atgriezies no 13.starptautiskā koru konkursa "Gallus Maribor 2015", Slovēnijā, iegūstot augsto otro vietu 13 dalībnieku konkurencē.

Koris "Maska"Koris "Maska" saņēma 92,2 punktus un no pirmās vietas ieguvējiem – Austrumkarolīnas universitātes kora (East Carolina University Chamber Singers, ASV), to šķīra vien nieka 0,3 punkti. Koris saņēmis arī žūrijas speciālbalvu par labāko Jakoba Gallus (Iacobus Gallus) skaņdarba izpildījumu.

"No sirds priecājos par šo apbalvojumu, jo skaņdarbs "Mirabile Mysterium" (www.youtube.com/watch?v=M8uWbCsZKHI) patiešām bija izaicinājums. Šo skaņdarbu J. Gallus komponējis 16. gadsimtā, bet tas izceļas ar neparastu un tam laikam neraksturīgu skanējumu. Esmu lepns, ka mūsu izpildījums tika atzīts par labāko prestižajā Mariboras koru konkursā, kas nosaukts tieši šī izcilā komponista vārdā," stāsta kora "Maska" diriģents un mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

"Gallus Maribor" konkurss katru otro gadu pulcē labākos pasaules korus. Konkursa dalībnieki tiek atlasīti un uzaicināti piedalīties, rūpīgi izvērtējot to līdzšinējos sasniegumus, māksliniecisko kvalitāti un repertuāru. Konkurss ir viens no sešiem pasaules koru "Grand Prix" izcīņas posmiem, un šogad tajā piedalījās kolektīvi no Zviedrijas, Indonēzijas, Slovēnijas, ASV, Īrijas, Vācijas un Latvijas.

Konkursa programmas direktore Mihela Jagodiča (Mihela Jagodic), kura organizē starptautiskus koru konkursus jau desmit gadus, atzina, ka viņas un žūrijas skatījumā šī konkursa fināla dalībnieku sniegums un muzikālā kvalitāte bija tik augstā līmenī, ka jau šis posms varētu kvalificēties kā "Grand Prix" izcīņas lielais fināls.

Šī gada septembrī koris aizsāks savu 15. jubilejas sezonu, kurā plānotas vairākas koncertprogrammas, tostarp, kormeistares, komponistes un vokālās grupas "Latvian Voices" vadītājas Lauras Jēkabsones autorkoncerts un diska prezentācija.

Jāņa Ozola 2000. gadā dibinātais jauniešu koris "Maska" guvis panākumus vairākos starptautiskos konkursos – 46. Tolosas starptautiskajā koru konkursā un 8. Pasaules Koru olimpiādē 2014. gadā; 25. Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru konkursā 2013. gadā, kā arī IV starptautiskajā Haralda Andersena kamerkoru konkursā Helsinkos 2012. Gadā.

Vairāk informācijas mājas lapā: www.korismaska.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Great internet site! It looks very professional! Maintain the helpful work! Also visit my website %anchor_text (https://www.etsy.com/shop/CordedArms)

Earle

Incredible this is a invaluable web-site. Review my homepage: Royalty Free Music for Video (https://www.royaltyfree-music.com/)

Lorenza

Wow, beautiful website. Thnx ... My homepage: %anchor_text (https://www.youtube.com/watch?v=RUTlfeyA9dg&t=9s)

Kristeenienāktreģistrēties