Izcilā soprāna Sonoras Vaices ceļojums laikā

Vita Stiģe, 23.04.2008., 14:59

Kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" kopā ar izcilo soprānu Sonoru Vaici un Latvijas Radio kori diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā meklēs romantisma iezīmes koncertos.

Koncerti norisināsies Rīgā – 26. aprīlī pl. 19:00 LU Lielajā Aulā, kā arī 24. aprīlī pl. 19:00 Jelgavas Kultūras namā un 25. aprīlī pl. 18:00 Rēzeknes Kultūras namā.
Sonora Vaice
Šīs koncertprogrammas vienojošais elements ir soprāna solo, kā arī romantisma iezīmes izvēlētajos skaņdarbos. Kāzu ceļojuma laikā komponētais Fēliksa Mendelszona 42. psalms (1837) būs klausāms līdzās Igaunijas ievērojamākā vidējās paaudzes komponista Erki Svena Tīra Rekviēmam (1994). Interesants ir fakts, ka šī laikmetīgā valodā komponētā skaņdarba autors savu karjeru ir sācis kā rokmūziķis.

Par gaidāmo satikšanos ar māksliniekiem un mūziku diriģents Sigvards Kļava stāsta: „Neskatoties uz to, ka gan Mendelszons, gan Tīrs ir stilistiski pretpoli, šī koncerta programmā viņi apliecina sevi kā izcilus vokāli instrumentālas mūzikas meistarus, kuri pārzina un jūt balss un instrumenta kopskanības dvēseli. Kā kopsaucējs abiem opusiem ir izcils soprāna solo – Sonoras Vaices balss, kas šai mūzikai šķiet tik piemērota un piešķirs sevišķu krāsainību!”

Soprāns Sonora Vaice muzikālo izglītību ieguvusi Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie prof. L. Braunas. Vokālo meistarību papildinājusi Londonā un Itālijā pie K. Andželoni. Bijusi Latvijas Nacionālās operas soliste, bet pašlaik Sonora Vaice ir brīvmāksliniece, piedalās dažādos projektos, kā arī sadarbojas ar Štutgartes operteātri. Ieguvusi Grand Prix Jāņa Mediņa vokālistu konkursā Rīgā, Grand Prix konkursā Baltijas jūras zvaigznes Sanktpēterburgā. Ir konkursa Belvedere un BBC konkursa Cardiff Singer of the World pusfināliste. Lielās mūzikas balvas un Aldara balvas laureāte. Izcilā soprāna balss skanējusi Austrijā, Vācijā, Itālijā, Zviedrijā, Polijā, Francijā, Austrālijā, Grieķijā un Ķīnā. Recenzenti Sonoru Vaici slavē un vērtē tikai pozitīvi, piemēram, ietekmīgais un bargais Austrijas kritiķis Karls Lēbels viņas Violetu minējis kā otro spožāko pēc Marijas Kallasas.

Atgādinām, ka marta sākumā "Sinfonietta Rīga" saņēma savu pirmo nozīmīgo valsts apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2007 nominācijā par izcilu un daudzveidīgu koncertdarbību gada garumā. Orķestra kolektīvs pateicas par atzinību, novērtējumu un sapratni! Sīkāka informācija.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Thanks pertaining to supplying these sort of well put together subject material. Also visit my web-site: %anchor_text (https://ybloko.com/competition-in-the-specialty-coffee-industry/)

Anke

Terrific article! This is the type of information that are meant to be shared across the web. Disgrace on the search engines for not positioning this put up higher! Come on over and talk over with my site . Thanks =) Look into my blog: %anchor_text (https://calzoncillossexys.wordpress.com/?p=10)

Estelle

Passion the site-- extremely user friendly and lots to see! My homepage %anchor_text (https://bondreview.co.uk/)

Loreneienāktreģistrēties