"Iva" guvusi daudzveidīgu pieredzi Eiropas mūzikas festivālā

Grupa "Iva", 24.03.2009., 23:48

Latviešu grupa "Iva" 21. martā atgriezās no mūzikas festivāla "Transeuropenées", kas notika Francijas ziemeļu pilsētā Ruānā.

Piedaloties festivālā, kas orientējas uz visu paaudžu klausītājiem, mūziķi ir ieguvuši ļoti dažādu pieredzi, kopumā nospēlējot četrus koncertus. Par to, cik dažāda ir festivāla programma, liecina kaut vai tas, ka pirmajā koncertā "Ivu" "iesildīja" divi Seviļas klasiskās ģitārspēles skolas virtuozi, savukārt citā, kas notika pilsētas populārākajā džeza klubā, grupa spēlēja pirms zviedru rokgrupas "The Victims" uzstāšanās. "The Victims" sastāv no ļoti jauniem (sešpadsmit gadus veciem!), taču, kā "Iva" uzzināja, tuvāk iepazīstoties ar šiem zviedru mūziķiem, daudzas sGrupa "Iva"katuves pieredzējušiem jauniešiem.

Visi grupas dalībnieki – tās līdere un dziesmu autore Vita Ivaškeviča, ģitāriste un mandolīniste Baiba Plakane, basģitārists Andris Tučs un bundzinieks Viesturs Samts atzīst, ka festivāls devis ne vien nozīmīgu skatuves pieredzi, bet arī impulsus jaunas koncertprogrammas sagatavošanai.

"Manuprāt, lielākā intriga bija franču publika. Jau izsenis bija dzirdēts par to, ka francūži ir melomāni, kas man asociējās ar sava veida nepiekāpību un neaizsniedzamību. Tomēr šī publika izrādījās reti atsaucīga un pozitīva, par ko mums visiem bija liels prieks. Būtiska šī festivāla pievienotā vērtība bija grupas kopā pavadītais laiks - smiekli, izaicinājumi, koncerti un daudzas citas lietas, kuras ir iespējams izbaudīt, vienīgi pavadot kādu laiku kopā un ārpus Latvijas, kad domas un laiku neaizņem mūsu ikdienas darbi un pienākumi", stāsta V. Ivaškeviča. Jāatzīst, ka franču publika ar vienlīdz lielu interesi uzņēma gan to grupas repertuāru, kas ir angļu valodā, gan tās dziesmas, kas tika izpildītas latviešu un krievu valodās.

Festivāls "Transeuropenées", kas šogad notiek desmito reizi, apvieno daudzus mūziķus un mūziķu apvienības no visas Eiropas, kopā veidojot ļoti daudzpusīgu programmu, sākot no akadēmiskās un džeza mūzikas, un beidzot ar rokmūziku.
 


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
endo, 25.03.2009. 06:19:25
Komentāra reitings: 1.452

Viesturs Samts atkal es dzirdu šo vārdu un uzvārdu :D
kur tie Saving Daylight Remains laiki ehh..
Bet ,lai nu veicas!

viesturs, 30.03.2009. 23:57:14 (ip:83.99.184.69)
Komentāra reitings: 0

ām..bij tāds laiks ar platiem soļiem,tu nāci man pretim un klupi pret oļiem. .:))

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Thanks for finally talking about > < Loved it! yeezy skor dam sackdo.bestwwomapr.com/map2.php

yeezy skor dam

Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин <b>pokras7777</b>Раскрутка сайта под ключ .Так же собираем базы Обратесь всегда будем рабы вам помочь

mmsah

не работает

kkbkinfo5siteienāktreģistrēties