Intervija ar grupas "SideMind" vokālu Oskaru Lapiņu

Jānis Altmanis (artemijs), 06.08.2007., 14:25

Par plāniem, puķpodiem un nedaudz lakoniski par "SideMind" tuvojošos albumu.

Iepazīstini nedaudz ar sevi: vārds, "amats" grupā, kur esi iesaistījies un ko dari ārpus grupas, cik mājās puķu podi uz palodzes?

Oskars, vokāls. Ārpus grupas cītīgi strādāju mākslas un kultūras sfērā, kā arī mācos vienā no Rīgas populārajām augstskolām, ar finanšu novirzienu. Pātīk sports, kā arī nobaudīt dažreiz kaut ko "stiprāku",draugi un mans kompis. Puķupodi - konkrēti man ir divi kaktusi, viens tāds liels aptuveni kādu metru garš izaudzis, bet uz pārējām palodzēm ir ļoti daudz... he he.

Ko pats esi pašlaik nolēmis nākotnē darīt/sasniegt, bez "SideMind", jo pašlaik jau tev ir 20. gadi, ir jābūt gan jau vēl kādiem "rozā" sapņiem! Oskars Lapiņš. Foto: Gatis Graudiņš

Jau no bērnības esmu vēlējies būt aktieris, bet kā jau daudzās ģimenēs notiek, tā arī manā, vecāku "ieteikumam" apgūt nopietnākas zināšanas bija izšķirošs spēks. Līdz ar to mani pašreizējie mērķi nākotnei ir labi dzīvot un pelnīt ar tādu darbu, kas man pašam būtu arī kā hobijs.

Tad Tu saki, ka tās ir pilnīgas baumas, ka plāno strādāt Rīgas centrāltirgū pārdodot puķes?

He he he nu tad jau redzēs, neteikšu, ka nav. Bet ari nē ka ir.. tad jau nākotnē manīs kā būs...

Cik atceros, tad pirms "SideMind" bija kāda cita grupa, kurā ņēmi dalību?

Jā jā bij bij, tādā pašdarbnieku blicīte. "Veadzh".. kā jau daudziem mazājiem censoņiem ar kaut ko jau arī bij jāsāk, atceros vēl tagad kā pirms kādiem trim ar pus vai pat četriem gadiem iešmaucu "Depo" paklausīties kā lielie spēlē un domāju kā būtu pašam uzspēlēt tur ar visiem kopā.

Kā tapa nosaukums "SideMind"? 

Braucām uz kārtējo mēģinājumu, Džukstē, un Viesturs man ar otru Oskaru teica, kā vajag nosaukumu "Sidemind", lai es ieminoties kādā pārtraukumā mēģinājuma laikā. Abi bij izdomājuši tikai negribēja teikt paši.. tā nu nosaukums bija radies. Nozīme: kaut kas, kas ir blakus prātam, kaut kas savādāks... protams, nozīme radās jau pēc nosaukuma izdomāšanas.

Kā vispār nonācāt pie lēmuma, ka spēlēsiet tādā stilā kādā pašlaik spēlējat?

Pašā pirmsākumā spēlējām tādu kā "metālu" , bet līdz ar grupas neilgu izjukšanu 2005 gada rudenī, kas saistīta ar mūzikas radīšanu, kura nesniedza mums pašiem nekādas emocijas. Atkal apvienojoties uz vienu koncertu, jau pirmajā mēģinājumā Oskara (ģitārista) iespaidā sākām spēlēt kaut ko pozitīvu un ātru, vietām pasmagu, tā ap 2006. gada sākumu radās kaut kas pavisam savādāks, kā tas bija iepriekš, un ir vēl joprojām.

Cik padzirdēju, tad Jums top albums? Vai vari ko tuvāk pastāstīt kā lietas ar to virzās?

Principā tuvāko nedēļu laikā tik sākts viss, kas ap šo lietu grozās, jo ir jau pagājis, kāds laiciņš kopš pastāvam līdz ar to dziesmas arī jau ir iekrājušās, pienācis laiks tās apvienot. Domājams, ka viss būs gatavs aptuveni ap oktobra sākumu, varbūt, arī nedaudz vēlāk.
Grupa "SideMind"
Visas dziesmas angļu valodā?

Domāju, ka pašlaik mums izteikties ir vieglāk angļu valodā, kas zin kas būs nākotnē varbūt kāda dziesma latviešu valodā, varbūt krievu, bet patreiz ir tā kā ir... Kā rakstija kāda populāra latviešu grupa: "Kamēr pasaulē populārākā un izplatītākā būs angļu valoda tikmēr mūsu dziesmas būs angļu valodā".

Un vai ir kāds vēstijums, ko "SideMind" nes pasaulei?

Politisku vēstijumu nav, arī necenšamies radīt naidu vai niknumu, mēs esam kādi mēs esam, pozitīvi, jautri un cenšamies klausītājus, padarīt tādus pašus un ieraut mūsu pasaulē.

Kādas, tad vietas Saidminieši jau ir iekarojuši ārpus Latvijas robežām?

Kā lielāko iekarojumu var minēt Somiju, kur 2006 gada aprīlī iekarojām uzreiz piecas vietas, vēl esam bijuši gan Igaunijā, gan Lietuvā. Plānots ir atklāt divas jaunas vietas vēl līdz šī gada beigām, bet par to vēlāk.

Bet, kur ir bijis vislabākais koncerts "SideMind" mūžā?

Ļoti grūti pateikt, jo katrā koncertā atrodas kāds mīnus izpildījumā, bet labākais koncis man liekas, kurā bija vismazāk "lažu" bija Lietuvā Klaipēdā, bet ir bijuši vēl daudz labu koncertu, kā pašiem liekas. Labākā atmosfērā viennozīmīgi šogad "Zvērā" un nesenais "Viesulis" mūsu neoficiālajā pieraksta vietā Džukstē.

Vai daudzo koncertu laikā ir radušās kādas tradīcijas vai rituāli pirms koncertiem?

Principā nekā īpaša nav, ja nu vienīgi visi kopīgi uzpīpējam tieši pirms konča, es vēl parasti uz tualeti aizeju.

Vienmēr jau ir kāds grupā, kurš baksta visus, lai iet uz mēģiem, ir, kas bakstās ar notīm. Kurš, tad Jums ir tas dziesmu ģenerātors?

Konkrēti par mēģinajumiem atbildību jau no sākt gala visi ir uzticējuši man... uj kāds pa šiem gadiem man ir sakrājies telefona rēķins! Ārprāc! He he.. bet dziesmas principā izdomā kāds no ģitāristiem un tad mēs visi pārējie cenšamies apaudzēt ar savām idejām un beigās tā arī rodās viss.

No kādām grupām/izpildītājiem pats esi iedvesmojies?

Iedvesmas avoti nāk un iet, nāk un iet, bet pēdējā laikā ir "Aiden", "Alexisonfire un daudzas citas emocore grupas. Bieži sanāk iedvesmoties arī ne no alternatīvās mūzikas.. nu īstenībā klausos daudz dažadu mūzikas žanru izpildītājus.

Nākotnes plāns gan jau pašlaik Jums ir topošais albums, bet tālāk KAS notiks?

Jā tas gan, un pēc tam ir ieplānotas pāris koncertu sērijas ārpus Latvijas, bet kurās vietās konkrēti par to vēlāk. Vel nākotnē mēs vēlētos nospēlēt pēc iespējas vairāk koncertu jaunās valstīs.

 

Pašlaik Oskaram un grupai novēlam veiksmi un atliek tik gaidīt albumu, bet pa to laiku varam klausīties šo to no viņu repertuāra šeit, kas gan jau arī būs iespējams ietverts albumā.


12 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
keder, 06.08.2007. 18:09:13
Komentāra reitings: 0.487

Visu cieņu ;D

dzēsts lietotājs, 06.08.2007. 18:32:59
Komentāra reitings: -4.685

;D

reigans, 07.08.2007. 21:43:12
Komentāra reitings: 1.822

buutu interesanti, ja no Tesas ar buutu kaada intervija

Cilks, 09.08.2007. 18:59:15 (ip:62.85.124.77)
Komentāra reitings: 0.558

Puķupodi :DDD labs Janka :D

dīvāns, 14.08.2007. 19:16:37 (ip:195.13.206.114)
Komentāra reitings: 2.104

Artemijam korektors ir nepieciešams vēl vairāk, nekā Veto.

jānis, 15.08.2007. 09:10:33
Komentāra reitings: 0

Tā varētu būt.

dzēsts lietotājs, 17.08.2007. 08:24:33
Komentāra reitings: -1.172

intervija tā neko, bet tīiik daudz pieturzīmju kļūdu. artemij, kāaauns ;D

jānis, 17.08.2007. 08:45:02
Komentāra reitings: 0

Nu es nelaboju to ko Oskars bija rakstījis atbildēs, laikam jau tomēr vajadzēja.

dzēsts lietotājs, 20.08.2007. 01:08:23
Komentāra reitings: 0

jautājumos arī pietiekami daudz kļūdu. ai, es neko :)* ;D

jānis, 20.08.2007. 08:53:16
Komentāra reitings: 0

Man atpakaļ uz piekto klasi!

tsss, 20.08.2007. 16:40:12 (ip:212.70.175.162)
Komentāra reitings: 0

es, piemeeram, vispaar nepieveershu uzmaniibas kljuudaam, lasot internetaa publiceetus rakstus !

annuzhiite, 12.02.2008. 22:17:10
Komentāra reitings: 0

tiešām-visu cieņu :)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz interviju sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Sun52

HenryabulT

Gabrielham

Тема не простая но и не сложная ArataurNiladwyn@gmail.com 000*** hc.lv

UTlEAdYmEZienāktreģistrēties