Grupa Iļģi septembrī dosies turnejā uz ASV

Sergejs Bižāns, 08.08.2007., 11:10

Postfolkloras grupa Iļģi septembrī dosies mēnesi ilgā turnejā uz Amerikas Savienotajām Valstīm, sniedzot četrpadsmit koncertus, tai skaitā Madison World Music festival, Globalquerque World Music festival un ALJA (Amerikas latviešu jaunatnes apvienības) Kultūras dienās Garezerā, kā arī vairākos klubos un universitātēs.

Grupa "Iļģi"Šī tūre būs īpaša ar to, ka grupa uzstāsies divos lielas nozīmes festivālos, kā arī vairākos ievērības cienīgos klubos. Tas ir īpašs notikums arī ASV dzīvojošiem latviešiem, jo pēdējo reizi Iļģi ASV viesojās tikai 2003. gadā. Kopš tā laika ir sarakstītas daudzas jaunas dziesmas, izdoti divi jauni albumi un pilnīgi pārtapusi koncertprogramma, dodot priekšroku tieši pēdējos gados tapušām kompozīcijām un latviešu dančiem.

Pēc salīdzinoši klusi aizvadītās koncertdzīves vasaras mēnešos, tūre būs arī liels pārbaudījums, jo saspringtā grafikā mēneša laikā būs jāuzstājas uz teju divdesmit dažādām skatuvēm. «Tūre Amerikā mums nozīmē daudz koncertu spēlēšanu dažādai publikai, interesantas tikšanās un arī atbildību, nesot Latvijas vārdu pasaulē. Latvija ir tik maza: tūre Latvijā nozīmē ne vairāk kā 6 koncertus. Savukārt Amerikā koncertu būs ne tikai daudz, bet tie būs arī ļoti daudzveidīgi: gan «tīri» koncerti klubos, festivālos un universitātes, gan tikšanās ar studentiem, stāstot par Latvijas tradicionālo mūziku un latviešu danču mācīšanu. Nozīmīga mūsu tūres daļa sevī ietver viesošanos pie tautiešiem Latviešu kultūras centros, kur bez koncerta daļas un dančiem būs arī rotaļas mazajiem», par gaidāmo braucienu stāsta grupas dalībniece Ilga Reizniece.

Jāpiezīmē, ka «klusā vasara» ir bijusi lielo koncertu apmeklētājiem, jo grupas dalībnieki ir daudz strādājuši gan saulgriežu svētkos, gan koncertējot izglītojošos koncertu skolās, gan arī gatavojot visiem Iļģu daiļrades cienītājiem pārsteigumu rudenim.

ASV tūres grafiks

9. septembrī - Mineapoles-St. Paulas latviešu ev.-lut. draudzes namā (Minneapolis, Minnesota)
9. septembrī - The Cedar Cultural Center (Minneapolis, Minnesota)
13. septembrī - Madison World Music Festival, University of Wisconsin-Madison (Madison, Wisconsin)
14. septembrī - Čikāgas latviešu biedrības namā (Chicago, Illinois)
15. septembrī - ALJA Kultūras dienas Garezerā (Three Rivers, Michigan)
16. septembrī - Indianapoles latviešu sabiedriskā centrā (Indianapolis, Indiana)
21. septembrī - Swallow Hill Music Association, Daniels Hall (Denver, Colorado)
22. septembrī - Globalquerque World Music Festival (www.globalquerque.com, Albuquerque, New Mexico)
27. septembrī - Freight & Salvage Coffee House (Berkeley, California)
28. septembrī - California State University, Sacramento (Sacramento, California)
30. septembrī - Whitman College (Walla Walla, Washington)
1. oktobrī - The Triple Door (Seattle, Washington)
5. oktobrī - Jonkeru baznīcā (Yonkers, New York)
6. oktobrī - Filadelfijas brīvo latviešu biedrības namā (Philadelphia, PA)

Ja iepriekšējās ASV tūres organizēja un plānoja grupas draugs Anna Rūtiņa, tad šoreiz milzu darbu brauciena organizēšanā uzņēmusies un veic Benita Jaundāldere, kas jau vairāk kā pus gadu ir grupas menedžere ASV, savukārt Latvijā Iļģus pārstāv jaundibinātā organizācija - biedrība Ilgi.

Tūri atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, lidsabiedrība SAS, kultūras portāls SV.LV, LatviansOnline.com.

Grupa Iļģi ir pasaulē atpazīstamākais aktīvi spēlējošas muzikālais kolektīvs no Latvijas, kas šogad svin 26 gadu jubileju. Grupas pamatos ir latviešu folkloras tradīcijas, kas pārtapušas tā dēvētā postfolklorā - pēc tautasdziesmu motīviem veidotas mūsdienīgas muzikālās kompozīcijas. Izmantojot tautasdziesmu kā iedvesmas avotu, Iļģi ne tikai nav vairījušies no mūsdienīgu muzikālu tēmu un instrumentu izmantojuma, bet arī ir kuplinājuši skanējumu ar citu tautu folkloras elementiem.


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
vova, 09.08.2007. 07:52:11 (ip:81.198.117.249)
Komentāra reitings: 0

iļģi rullē!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
tA6oD9dS3 uG1eE6kH3 replica bags fake bags replica bags

Larue

kW1oI7mK9 iT7bE9eW2 fake bags replica bags fake bags

Tyrone

Eugenehewienāktreģistrēties