Black Masquerade - piedāvā - gothic industrial party - „Bon Odori”

Toms Cepurītis, 17.04.2008., 10:44

Obon pēc japāņu tautas ticējumiem ir laiks, kad katru gadu mirušo dvēseles nonāk dzīvo pasaulē.

Šajā laikā japāņi atstāj savus mājokļus uz 3 dienām, lai aizbrauktu uz savu pirmsnācēju godināšanas vietām. Šajās trijās dienās visas lielās pilsētas burtiski paliek pamestas. Cilvēki apciemo savu senču kapus, piedalās dažadās tradicionālajās cerimonijās, kā arī noliek simboliskus ziedojumus tiem paredzētajās vietās, lai mirušie nedusmotos un nenolādētu dzīvos.

Viena no šī ikgadējā pasākuma svarīgākajām ceremonijām ir „Bon Odori” - Bon deja, kurā piedalās visi cilvēki. Šī deja simbolizē pateicību saviem mirušajiem senčiem. Katrā reģionā ir gan sava deja, gan mūzika. Parasti, Bon dejas laikā cilvēki ģērbjas jukatās, vai vieglos vasaras kimono. „Bon odori” dejo naktī, jo japāņi uzskata, ka tieši šajā diennakts laikā mirušo dvēseles apciemo dzīvo pasauli. Bieži vien Bon ceremoniālā deja notiek ap milzīgu ugunskuru. Šī deja var ilgt pat visu nakti, jo tiek uzskatīts, ka mirušo dvēseles dejo kopā ar dzīvajiem. Visa šī ceremonija beidzas ar sveču aizdedzināšanu. Tās ievieto papīra laternās, un palaiž pa upes straumi, kas aiznes tālumā tūkstošiem sveču uguntiņu. Tas, savukārt, simbolizē dvēseļu aiziešanu atpakaļ mirošo pasaulē.

Šī gada 4.maijā (svētdien) pl.19:00 (Septiņos vakarā), klubā „Melnā piektdiena”, Rīgā, Brīvības ielā 193 C, biedrība „Black Masquerade” sadarbībā ar ”Eurolines Baltic” piedāvā `gothic/industrial' mūzikas stila pasākumu „Bon Odori”, kurā uzstāsies pasaulē pazīstamais japāņu `elektro-gothic' duets Gothika, vietējā industrial apvienība Social Phobia un jaunā Latvijas `gothic-rock' grupa Whore Glamourama, kā arī mūsu pašu dīdžeji: Sin un Kinderfeld ar video dīdžejiem: Onslaught un Cruelty.

Un vēl uz skatuves, vakara gaitā, uzstāsies arī eksotisko deju grupas Karinedance geišu dejas duets.

Šajā vakarā un naktī mēs rūpēsimies par to, lai ikkatrs vērīgs apmeklētājs izjustu japāņu tradīciju garu un saplūstu vienotā dvēseļu dejā ar pārējiem.

Ieeja no 19:00
Biļetes cena uz vietas kluba kasē - 7,o Ls
Ar `flaieri' jeb `Japan dress code' - 5,o Ls

Programma:

19:00 - Dj Sin (Lv)( Elektro-dark-wave //gothic - industrial)
20:00 - Social Phobia (Lv) http://Socialphobiadraugiemlv.draugiem.lv  
Ir viena no pazīstamākajām Latvijas industriālās mūzikas apvienībām, kas ir unikāla ar to, ka apvieno tādus stilus kā `Power Electronics' un `Drum`nnoise'. Šīs mūzikas dvesma nāk no apkārtējās pasaules skaņām un trokšņiem.
Šīs apvienības sastāvā vadošo lomu spēlē Oļegs un šīs mūzikas skaņu iespaidā uz skatuves līdzi dejo viņa partnere Mila.
20:50 - Karinedance (Lv) http://www.karinedance.lv/  
Latvijā viena no vadošajām eksotisko deju grupām, sniegs divu japāņu geišu tradicionālo dejo priekšnesumu, autentiskos tērpos ar atbilstošiem aksesuāriem.
21:00 - Whore Glamourama (Lv) http://www.myspace.com/whoreglamourama  

ar ironiju dziesmu autora lirikā, un skatu uz cilvēku, kas spēj novērtēt aizliegtās baudas ar dekadentisku atmiņu pretstatīšanu sociālajam tabu. Wg mūzikas pamatā ir klasiskā roka elementi ar dinamisku un enerģisku `electro-goth' skanējumu. Pēc skaļas debites Black Masquerade „Heartbreak Vampyres” pasākumā, grupa pārdzīvoja kardinālas izmaiņas sastāvā un atgriežās ar jauniem spēkiem un sasniegumiem, pie viena, prezentējot jauno `Ep' albūmu un grupas oficiālo mājas lapu!

22:00 - Gothika (Jp) http://www.myspace.com/gothikatokyo  

glamūri krāšņais duets no Japānas. Pasaulē pazīstams ar senās Japānas kultūrai raksturīgo etniski teatrālo uzvedumu saspēli ar mūsdienu `New Wave / industrial & Elektro-goth' mūziku. Savos priekšnesumos tie mēdz pārģērbties dažādos japāņu kimono un atbilstoši dziesmu noskaņai un tēmai tiek lietoti arī seni un aristokrātiski aksesuāri un rotas. Grupas `Gothika' sacerētajā un uz skatuves pašu spēlētajā mūzikā dominē mūsdienu elektronisko skaņu un ritmu daudzveidība, kas rādīta ar sintezatora un citu dažādu instrumentu starpniecību, kas nebūt neaprobežo viņu priekšnesuma baudāmību, bet gan izvērš to brīvības plašumus. Grupas dziedātājs un tekstu autors, vārdos un teatrālajās etīdēs, izsaka un izrāda dažādas seksuālas un izvirtīgas epizodes, kas rodas cilvēka slimīgās iztēles dēļ ! Turklāt, šī priekšnesuma muzikālais pavadījums nemēdz atstāt vienaldzīgus arī tos, kam patīk dejot iet.

Turpinājumā: dejas līdz bezsamaņai !!
23:00 - Dj Kinderfeld & Vj Onslaught (Lv)
(Power Elektronics // Ebm - Industrial)
1:00 - 3:00 Dj Sin & Vj Cruelty(Lv)

Un daži baumo, ka nākamā diena ir brīvdiena!


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Top News Sites for Guest Post docs.google.com/spreadsheets/d/10JY2ymIbDK9DnZsXT5LmoI_X1Gf4FHo9XXhKbolRiog

BillyTrazy

Salam, qiymətinizi bilmək istədim.

PhilSax

Слово пацана 8 серия

Tedienāktreģistrēties