Gidons Krēmers un Kremerata Baltica uz vienas skatuves ar Aināru Rubiķi

Rinta Bružēvica , 06.09.2010., 10:45

"Latvijas Koncerti" un Rudens kamermūzikas festivāla patrons Pēteris Vasks aicina uz festivāla atklāšanas koncertu 13. septembrī Lielajā ģildē, kur spēlēs kamerorķestris Kremerata Baltica, solisti Gidons Krēmers (vijole) un Andrejs Osokins (klavieres).

Koncerta diriģents - Gustava MGidons Krēmers un Kremerata Baltica uz vienas skatuves ar Aināru Rubiķiālera III starptautiskā diriģentu konkursa uzvarētājs - Ainārs Rubiķis.

Kamerorķestra Kremerata Baltica mākslinieciskais vadītājs Gidons Krēmers Rudens kamermūzikas festivāla atklāšanas koncerta pirmajai daļai izvēlējies Johana Sebastiāna Baha mūziku. Baha Koncertu klavierēm un orķestrim atskaņos jaunais un talantīgais pianists, Beļģijas karalienes Elizabetes konkursa laureāts Andrejs Osokins.

Gidons Krēmers būs solists Gijas Kančeli opusā Bridges to Bach, sveicinot ievērojamo gruzīnu skaņdari 75. dzimšanas dienā. Pirmās daļas noslēgumā klausīsimies Capriccio after Bach, ko komponējis Jevgeņijs Šarlats. Viņš studējis Maskavas konservatorijā, kopš 1994. gada dzīvo ASV, ir Teksasas universitātes Ostinā kompozīcijas pasniedzējs.

Koncerta otrajā daļā vācu romantiskā klasiķa Riharda Štrausa un latvju hameleoniskā provokatora Kristapa Pētersona skaņdarbi. Kompozīciju "Šahs" Kristaps veltījis Mihailam Tālam, sākotnējās versijas pirmatskaņojums notika festivālā Kremerata Baltica, kur Kristaps šovasar bija rezidējošais komponists. Savukārt Riharda Štrausa "Metamorfozes" ir kamerorķestru repertuāra zelta klasika – skaists, intensīvs darbs, kurā komponists "apraud Bavāriju, Minheni ar drupās sagrauto Nacionālo operas namu – veselas aizgājušas kultūras simbolu; tas ir in memoriam lieliskajai un viengabalainajai Vācijas kultūrai, kas tika būtiski iedragāta kara gados un kas pirms tam izauklēja bagātīgo vācu orķestra mūzikas stilu, no Vāgnera un Mālera vedot uz paša Štrausa grezno orķestri." (Ingrīda Zemzare)

Pasaules labākajās koncertzālēs un prestižākajos festivālos gaidīto orķestri Kremerata Baltica 13. septembra koncertā diriģēs Ainārs Rubiķis. Ar Kremerata Baltica Ainārs Rubiķis sekmīgi sadarbojās orķestra rīkotā festivāla koncertos Siguldā un Rīgā šā gada jūlija sākumā. 2010. gada martā Ainārs kļuva par Gustava Mālera III starptautiskā diriģentu konkursa uzvarētāju, šī uzvara pavēra ceļu uz Eiropas nozīmīgām koncertskatuvēm. Jauno talantīgo maestro pārstāv aģentūra Askonas Holt.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
kR0eJ0eX2 gI4vS8wY8 rX7rV4wK7 mD8gS6hF8 lW6nT5aQ0

Mindy

lazer epilasyon lazer epilasyon Your images look great !!!

Jestine

Curtisbealpienāktreģistrēties