"Frank Zappa project" pirmais koncerts Liepājā

Raimonds Dobelis, 02.02.2009., 20:20

"Frank Zappa project" ir instrumentāls projekts, kas spēlē ekscentriskā Amerikāņu komponista Frenka Zappas (1940-1993) kompozīcijas.

"Ideja realizēt šo projektu radās, kad studēju Zappas kompozīcijas uz sava bezladu basa. Mani fascinēja viņa kompozīciju uzbūve, kā arī dziesmu melodijas, kuras ir ļoti savdabīgas - avangardiskas. Kādu dienu dzima ideja savākt sastāvu un uzspēlēt pāris no Zappas kompozīcijām, noaranžējot dziesmas pēc saviem ieskatiem, tā arī veiksmīgi dzima šis projekts."- Raimon ds Dobelis: "Sastāvā pieaicināju savas grupas - "The Briefing" mūziķus – Kristīnu Dobeli, Sandi Volkovu un Uldi Meļķi. Zappas kompozīcijas grūti iedomājamas bez pūšaminstrumentu līdzdalības, tāpēc projektā savu dalību ņem arī divas Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola studentes – Elīnu Ernstoni (trompete) un Ievu Vītoliņu (oboja)."

Frenka Zappas daiļrade ir ārkārtīgi plaša, sākot no klasiskā roka un beidzot ar moderno klasisko mūziku. Man visvairāk interesē 60. gadu beigu un 70. gadu pirmās puses Zappas periods, kad Zappa pievērsās vairāk džezam, tāpēc repertuārā tiek spēlēts gandrīz visas no 1969. gada albuma "Hot Rats" kompozīcijām. Šo albumu daži kritiķi dēvē par labāko džezroka albumu. Instrumentālās kompozīcijas tiek ņemtas arī no sekojošiem albumiem: "We're only in it for the money" (1968), "Chunga's Revenge" (1970), "The Grand Wazzoo" (1972).

Realizēt šādu ieceri ir uzdrīkstēšanās, jo šī komponista skaņdarbi ir sarežģīti, tomēr arī turpmāk ir iecerēts apgūt un turpināt aranžēt šī lieliskā komponista darbus džezroka manierē.

Šāda veida projekts, kurā tiek spēlētas Frenka Zappas kompozīcijas, Latvijā tiek realizēts pirmo reizi. Pirmais koncerts tiks sniegts 5. februārī, klubā "Fontaine Palace".


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
jānis, 03.02.2009. 09:53:17
Komentāra reitings: 2.81

Joptvai, visu cieņu par uzdrīkstēšanos!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
I needed to thank you for this fantastic read!! I definitely enjoyed every bit of it. I have got you bookmarked to check out new things you post… Relaxation inen.sewomabest.com/relaxation/

Relaxation

Get The Worlds Greatest Magic Sand Free Beach Mat! Watch sand, dirt & dust disappear right before your eyes! Act Now And Receive A Special Discount For Our Magic Sand Free Beach Mat! Get Yours Here: magicmat.shop Regards, Christie Kultūras portāls HC.LV

Christie

Quality articles or reviews is the main to be a focus for the people to visit the site, that's what this site is providing. Advice girlfriends hombwh.teswomango.com/advice-girlfriends/

Advice girlfriendsienāktreģistrēties