Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls "Vadātājs" pietur Kuldīgā

Una Meiberga, 01.07.2015., 10:39

2015. gada 10. jūlijā festivāla "Vadātājs" pietura būs Kuldīgas mākslinieku rezidence Kuldīgā, Pils ielā 2. Festivāla programma Kuldīgā ietvers mūzikas koncertus, etīžu teātri, laikmetīgās dejas performanci un īsfilmu programmu.

Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls "Vadātājs" pietur KuldīgāNo plkst. 19.00 visi aicināti uz laikmetīgā dejā veidotu velo izrādi "ABI". Horeogrāfes Lilijas Liporas veidotajā iestudējumā piedalīsies triālists Jānis Lācis un dejotāja Eva Vancāne.

"Nerten" ir Latvijā vienīgais etīžu teātris, kura radītāji ir literāts un žurnālists Toms Treibergs un mākslinieks Svens Kuzmins. Kā viens, tā otrs teātrī darbojas kā dramaturgi, režisori un aktieri vienā personā. Desmit gadu laikā "Nerten" no teātra draugu loka kļuvis par plašāk pazīstamu zīmolu gan Rīgā, gan ārpus tās.

Koncertā dzirdēsiet "Marko Spēlē Flautu", bet noslēgumā uzstāsies ansamblis "Manta".

"Marko Spēlē Flautu" mūziķi Rūta Ķerglave (ģitāra, vokāls) un Raitis Neitāls (bass) nāk no Kuldīgas, kur arī aizsākusies muzikālā darbība. Kamēr notiek darbība pie jauna muzikālā materiāla apstrādes, kas drīz nonāks arī pie klausītājiem, daļa grupas sastāva koncertē akustiski, izpildot savas oriģināldziesmas, kā arī pa kādai kaverversijai.

Ansamblis "Manta" 2014. gadā ne tikai saņēmis Zelta Mikrofonu par labāko alternatīvās mūzikas albumu, kā arī Alternative.lv gada balvu, bet arī pavisam nesen vinila plates formātā laidis klajā savu debijas albumu "Manta".

Visa vakara garumā tiks demonstrēta Latvijas jauno režisoru īsfilmu programma (režisori: Jānis Ābele, Alise Zariņa, Liene Linde, Una Rozenbauma, Marta Herca, Jurijs Skorobogatovs, Valērijs Oļehno, Madara Didrihsone, Dāvis Kaņepe), kā arī Latvijas mūzikas video izlase "Videoritmi".

Savukārt viesmīlību nodrošinās Kalnciema kvartāla Vīnu veikals-kafejnīca.

Ceļojošais festivāls "Vadātājs" ir radošo nozaru kopprojekts – izbraukuma pasākums, kurā vienojas dažādi mākslas un kultūras veidi. Katrā norises vietā Vadātājs piedāvās īpaši veidotu programmu, iesaistot arī vietējos māksliniekus un kultūras aktīvistus. Festivāla ideja ir decentralizēt norises Latvijas kultūras kartē, aktualizējot vai atklājot jaunas pasākumu vietas, sadarbības iespējas, kā arī iepazīstinot māksliniekus un publiku.

Iniciatīvas autori ir pieredzējuši kultūras produktu radītāji: Kalnciema kvartāla komanda, mūzikas producenti biedrība "Hi" un ansamblis "Manta" sadarbībā ar virkni Latvijas kultūras un mākslas profesionāļu.

Pirmā festivāla pietura bija 15. maijā Zaķumuižā, tam sekoja viesošanās Mākslas telpā "Mala" Cēsīs 23. maijā. Šogad kopumā paredzēti 5 pasākumi dažādās Latvijas vietās: 10. jūlijs: Kuldīgas mākslinieku rezidence; 26. septembris: "Filcītis" Limbažos; 3. oktobris: Ideju māja Aizputē.

Pašvaldības un nevalstiskās kultūras organizācijas tiek aicinātas piedalīties un kļūt par nākamajām "Vadātājs" pieturām.

Pasākums paredzēts plašai publikai neatkarīgi no dzīves vietas un vecuma. Bez ieejas maksas.
Kuldīgas mākslinieku rezidences adrese: Pils iela 2, Kuldīga.

Festivālu "Vadātājs" organizē biedrība "HI", Kalnciema kvartāls, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
"Vadātājs" norisēm aicinām sekot: www.facebook.com/CelojosaisFestivals un @vadatajsfest Twiterī.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
aF3bG8tC5 kW0sO7lA3 eM5zL7yT8 fP4oQ5jH8 jD4gB4fF7

Sharon

cE6sT1yM8 jQ3oM4sC2 eS3aE1cY8 yG9wU2vI3 sA5lI2mU5

Shay

zW5iV6rI4 dV5zM6bQ4 dA1fB7mA9 nX6jC1aT8 lL5qL0qJ9

Milesienāktreģistrēties