Etienne Mbappé ar grupu Su La Také Saulkrastu džeza festivālā

Raimonds Kalniņš , 10.06.2009., 15:57

Sestdien 25. jūlijā Saulkrastos, atpūtas kompleksā "Minhauzena Unda", strarptautiskā festivāla Saulkrasti Jazz 2009 noslēguma koncertā (sākums pulksten 19.00) uzstāsies pasaulslavenais kamerūniešu basģitārists no Parīzes Etjēns Mbappe ar grupu Su La Take.

Mūziķa uzstāšanos un festivālu Saulkrasti Jazz atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Saulkrastu pilsētas dome, Francijas kultūras centrs.

Saulkrastu džeza festivāls notiks jau divpadsmito reizi, šogad — no 20. līdz 25. jūlijam.
Par biļešu tirdzniecības uzsākšanu informēsim atsevišķi.

Grupas sastāvs
Etienne Mbappé (Etjēns Mbappe) — basģitāra, vadošais vokāls
Cate Petit (Keita Petī) — vokāls
Laurent Bonnet (Lorēns Bonē) — saksofoni, Flauta
Jim Grandcamp (Džims Grendkemps) — ģitāra
Cedric Baud (Sedriks Bods) — ģitāra
Nicolas Viccaro (Nikolā Vikaro) — sitaminstrumenti

Par Etienne Mbappé

Etjēns Mbappe — kamerūniešu basģitārists ar zīda cimdiem un pavedinošo, dūmakaino balsi. Dzimis Kamerūnā, bet trīspadsmit gadu vecumā pārcēlies uz dzīvi Parīzē, kur drīz vien iesaistījies āfrikāņu un džeza mūzikas apritē. Mācījies klasisko ģitāru un kontrabasu, pēc tam pašmācības ceļā apguvis basģitāras spēli. Sākumā atzinību guvis spēlējot Francijas Nacionālajā džeza orķestrī, bet slavens kļuva iesaistoties Parīzes fusion grupā Ultramarine.
Bieži vien Etjēns Mbappe tiek salīdzināts ar viņa tautieti Ričardu Bona (Richard Bona), kurš vēl nebija izbraucis no Kamerūnas, kad Mbappes karjera jau ritēja pilnā sparā. Vairākus gadus viņi arī Bona dzīvoja Parīzē un abi bija bieži redzami džemojam vietējajos klubiņos. Atšķirībā no Ričarda Bonas, kurš vairāk nosliecies uz afrokubiešu un amerikāņu grūvdžezu, Etjēns pieturas pie afrikāņu ritmiem.

Etjēns Mbappe pieder absolūtai pasaules elitei, ko pierāda piedalīšanās ierakstu sesijās un koncerttūrēs ar tādām mūzikas slavenībām kā Salif Keita, Joe Zawinul, Dee Dee, Bridgewater, Jaques Higelin, Ray Charles un citiem. Īpaši jāizceļ Etjēna četrus gadus ilgā darbība Džo Zavinula sindikātā. Redzot viņa meistarību un potenciālu, tieši Zavinuls viņu iedrošināja uzsākt savu individuālo karjeru.

Par Su La Také

Su La Také tulkojot no kamerūniešu valodas duala, kurā dzied Mbappe, nozīmē "raizēm gals" — prieks un optimisms neapturami staro no pirmās līdz pēdējai viņu spēlētai notij. Grupu dibinājis pats Mbappe un kopā viņi ierakstījuši arī tāda paša nosaukuma albumu, kurā ietvertas četrpadsmit dziesmas, no kurām vienpadsmit ir Mbappes oriģinālkompozīcijas. Mbappes aranžējumi ir gaisīgi viegli, katram instrumentam dots pietiekami daudz gaisa, brīvības un iespējas saspēlei, pāri visam paceļas vienīgi Etjēna pavedinošā stāstnieka balss.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā

Curtisbealp

Hello. And Bye.

XRumerTest

یک خرید

Angeliaienāktreģistrēties