Starptautiskās džeza un populārās mūzikas meistarklases

Irita Kalēja, 28.10.2008., 17:39

Visiem interesentiem jāatgādina, ka dalība meistarklasēs ir bezmaksas.

Šogad aprīlī festivāla "Aile Jazz" ietvaros ar Liepājas pilsētas Kultūras Pārvaldes atbalstu Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā notika Starptautiskās džeza un populārās mūzikas meistarklases, kurās par pasniedzējiem bija uzaicināti Brian Melvin, David Kikoski, Piotr Lemanczyk, Aleksandrs Vasiļenko un Inga Bērziņa. Piedaloties Liepājas pilsētas Kultūras Pārvaldes pilsētai nozīmīgu projektu konkursā, meistarklases tika plānots kā ciklisks pasākums divas reizes gadā. Un tā, šogad 27. un 28.novembrī Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā notiks džeza un populārās mūzikas meistarklases, šoreiz akordeona spēlē un džeza mūzikasGennady Savkov un Eduardas Gabnys teorijā – improvizācijā un harmonijā. Par pasniedzējiem tajās piekrituši piedalīties Jurijs Spigins (Latvija), Gennady Savkov un Eduardas Gabnys (Lietuva).

Akordeonu duets Gennady Savkov un Eduardas Gabnys spēlē kopā jau vairāk kā 25 gadus. Abi mūziķi izglītību ieguvuši Lietuvas Mūzikas akadēmijā un karjeru uzsākuši kā solo izpildītāji, bet kopš 1978.gada spēlē kopā. 1989.gadā ieguvuši godpilno otro vietu Starptautiskā akordeonu konkursā Klingentālē (Vācija), bet 1994.gadā duets izcīnīja laureātu diplomus divos starptautiskos konkursos: "Premio Internazionale Astor Piazzolla" un "Citta di Castelfidardo" Itālijā. Bez tam, abi mūziķi spēlē uz augstākās klases instrumentiem, kas izgatavoti speciāli viņiem pēc pasūtījuma Itālijā, Castelfidardo.

Duets ir ļoti populārs Lietuvā un ar koncertiem uzstājies arī Argentīnā, Austrālijā, Brazīlijā, Bulgārijā, Lielbritānijā, Itālijā, Amerikā, Kanādā, Jaunzēlandē, Holandē, Vācijā, Krievijā, Urugvajā un daudzās citās valstīs. Meistarklasēs mākslinieki runās par akordeona mūzikas attīstību un par akordeonu džeza mūzikā, kā arī vadīs meistarklases ar to dalībniekiem.

28.novembra pievakarē meistarklases noslēgsies ar koncertu, kurā uzstāsies akordeonu duets - Gennady Savkov un Eduardas Gabnys. Viņu izpildījumā skanēs klasiski un ne tik klasiski skaņdarbi džeza mūzikas ritmos un harmonijās

Sīkāka informācija pa tel. 26470868 vai e-pastu: iritaka@inbox.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
These guys say that you do not need a lawyer to immigrate to Canada and they publish lots of information videos on how to do it yourself: https://www.youtube.com/channel/UC7_zz6L9_Wbp9n-7M4NwhtQ I have just sent them an email with a few questions, we ll see how good the are.

DonnieBaday

Видео https://youtu.be/dnxmoWu8tEY - От этих неизлечимых медициной болезней я избавился благодаря Ламинину за 11 месяцев приема

FerminMip

dumps pin buy cvv <a href=https://dumpwithpin.com/>valid cc shop</a> cvv shop high balance fresh cvv shop

GordonBassyienāktreģistrēties