Bērnu vokālais ansamblis "Dzeguzīte" aicina uz jubilejas koncertu

Jānis Viduskalns, 17.04.2015., 13:54

Pavasarī, ligzdošanas laikā uz savu "perēklīti" lielus un mazus ielūdz "Dzeguzīte" – Latvijas radio bērnu vokālais ansamblis, kurš pošas svinēt savu 45. jubileju kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē 9. maijā plkst. 14.00.

"Dzeguzīte"Koncerta programmā skanēs tikai un vienīgi komponista Raimonda Paula dziesmas, to vidū būs labi pazīstami un iemīļoti, kā arī vairāki jauni skaņdarbi un popuriji. Klausītāju iemīļotās "Dzeguzītes" koncertgrupas 13 dalībnieku vidū tagad jau ir kādreizējo dzeguzēnu bērni, un visu šo laiku, kopš 1972. gada, ansambli vada Daila Martinsone.

Koncerta pirmajā daļā par godu Raiņa 150. jubilejai skanēs cikls Baltās dziesmas, ar kuru pirms 40 gadiem sākās Dzeguzītes sadarbība ar komponistu Raimondu Paulu. Cikla dziesma "Putniņš uz zara" ar vārdiem "Kas manim kaitēja putniņam būt" kļuvusi par šī Latvijā vispopulārākā bērnu vokālā ansambļa vadmotīvu. 150. jubilejā tiks godināta arī dzejniece Aspazija, kuras dzeja 1980. gadā izmantota Maestro piecu dziesmu ciklā, kura vispopulārākā daļa, protams, ir "Circenīša ziemassvētki". Cikls tiks atskaņots kopā ar jauno, talantīgo dziedātāju Mārtiņu Ruski, kam šī ir pirmā muzikālā sadarbība ar "Dzeguzīti".

Jubilejas koncerta 2. daļā "Dzeguzīte" nodziedās ne vien savus lielākos hitus, bet arī mazāk dzirdētas Raimonda Paula dziesmas, kas radītas Leļļu teātra izrādei "Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta". Netrūks ne jautru, ne lirisku melodiju: skanēs albuma "Lidojums ar gaisa balonu" melodiju popūrijs, pirmatskaņojumu piedzīvos vairāki īpaši šim koncertam radīti Raimonda Paula jaundarbi, kā arī izrādes "Sudraba slidas" melodiju popūrijs.

Par Latvijas radio bērnu vokālo ansambli "Dzeguzīte":

Latvijas radio vismazāko bērnu vokālā ansambļa pirmsākumi meklējami 1970. gada vasarā, kad tika izsludināts pirmais dalībnieku konkurss un toruden Aldas Strazdas vadībā sākās darbs pie ierakstiem. 1972. gadā ansambļa vadību pārņēma Aldas māsa, diplomēta mūzikas pedagoģe un kordiriģente Daila Martinsone, kuras vadībā "Dzeguzīte" darbojas visus šis gadus. Ansambļa kontā ir sadarbība ar labākajiem Latvijas dziesmu autoriem un solistiem, izdotas skaņuplates un neskaitāmi albumi, koncertu skaits mērāms tūkstošos.
45 pastāvēšanas gadu laikā Latvijas radio bērnu vokālais ansamblis "Dzeguzīte" piedziedājis ne tikai visu Latviju, bet arī daudzas jo daudzas pasaules valstis. Tas noticis, pirmkārt, pateicoties sadarbībai ar komponistu un pianistu Raimondu Paulu, kurš 1981. gadā uzsāka sadarbību ar Dailas Martinsones audzēkņiem, pildīdams skaņraža un koncertmeistara pienākumus. Tieši Maestro 80. gadu vidū latviešu dziedošos bērnus uzveda uz lielākajām estrādes skatuvēm, kas bija nebijis notikums toreizējā Padomju Savienībā. Pa šo laiku apceļota Eiropa un Amerika, no studijas kolektīva "Dzeguzīte" izaugusi par spožu, panākumiem bagātu koncertansambli. Gūti panākumi dažnedažādos festivālos un konkursos, vairāki dzeguzēni kļuvuši par ievērojamiem mūziķiem.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Veiksmīgākie cilvēki jau izmanto robotu. Vai tu? Telegram - @Cryptaxbot

pieniotte

Sāciet pelnīt tūkstošiem dolāru katru nedēļu. Telegram - @Cryptaxbot

CrytoEmess

JerryNeuraienāktreģistrēties