Duets "Nadja" Rīgā jau šonedēļ

SKYR, 02.02.2009., 23:50

6.februārī Eduarda Smiļģa Teātra muzejā vienu no trim koncertiem Baltijas valstu galvaspilsētās sniegs eksperimentāli smagnējās mūzikas duets Nadja no Kanādas.

Lai arī Eidens Beikers (Aidan Baker) un viņa dzīvesbiedre Līa Bakarefa (Leah Buckareff) pret Nadja`s mūzikai uzliktajiem žanru rāmjiem izturas vieglprātīgi, t.i., neievēro tos, pat pasmejas par tiem ("Esmu saskāries arī ar "doom-gazer", kas personīgi man likās asp"Nadja"rātīgs," kādā intervijā atklājis Beikers), un burtu un skaitļu kombinācijas "SXSW" vai "BBC 6" nav dueta daiļrades mākslīgie aizvietotāji, par mūziku rakstošie mediji nav bijuši vienaldzīgi:

"Nadja`i kaut kā izdodas doom metālu sakult postrokā un troksnī. [..] Reizēm Nadja var kļūt tikpat smagnēja, kā labākā industrial vai doom grupa, kuru jebkad iepriekš būsi dzirdējis. No otras puses, dažkārt liekas, ka viņi mikrofonu ir pavērsuši pret milzu bezdibeni un ļāvuši lentei fiksēt dvēseļu maigo čalošanu. Šādi radīto sajūtu telpa ir nevainojama un vilinoša," Grayson Currin no "Pitchforkmedia.com" par albumu "Touched" (vērtējums 7.9 no 10).

"Nadja spēlē dūcošu (no droning – angļu val.) ambient metālu, kur neskaidras, nenoteiktas skaņas izvēršas vai pārveidojas par kaut ko krietni blīvu, ja ne monolītu... Mūzika ir raupja, bet reizē dīvaini sapņaina. Beikers un Bakarefa rīkojas ar šīm pretrunām, radot skaņu, kas nežēlīgus un smagnējus motīvus pārvērš spokainā abstrakcijā. [..] Nadjda`s alķīmijas rezultātā smagnējs metāls viengabalaini pārvēršas abstraktā grandiozumā, kas beigās svētlaimīgi sairst," Tom Ridge no "The Wire".
"Nadja`s bezbailīgā mīlestība pret atonālu klasisko mūziku, kaut blāvi, taču staro cauri, uzsverot formas trūkuma pārākumu pār funkciju, un vienkārši biedējošo padarot neizturami baisu. Lai arī skaidrs, ka viņi psiholoģiski pilnībā apzinās, ko dara, mūzika nudien runā un liek sajust pati par sevi," Kory Grow no "Decibel".

""Nadja"Doom un drone, žanros, kur daudz kas izklausās neticami vienāds, lūk, grupa, kas citu starpā izceļas kā signāluguns kalna galā. Nadja`i ir dziļā dūkoņa un doom piederīgā tumsa, taču tai ir arī sarežģītas melodijas, kas spiežas cauri ilgajām kapu dziesmām. [..] Slavējami, ka Nadja`s žanru alķīmijas eksperimenti savāra vienreizēju doom metal, drone, shoegazer slāņu un avant-rock pētījumu virumu," Eric Grubbs no "Punk Planet".

"Esmu sadzirdējis tumšo gaismu un tā ir Nadja no Toronto. [..] Dauzoša basa, lienošu bungu mašīnu, rāpojošu klavieru, ģitāras un flautas, statiska sniega vētras trokšņa un vējā čukstošas balss mutuļojošs skaņas vakuums. Tas ir kluss. Tas ir skaļš, ļoti skaļš," Steve Guimond no "Hour Magazine".

Kā ziņots iepriekš, Nadja koncertu Rīgā ievadīs vietējais trio "Tesa".
Biļetes uz koncertu joprojām nopērkamas Bezrindas.lv, to cena – 7LS. Ieeja koncertā no 19:00, tā sākums – 20:00. Eduarda Smiļģa Teātra muzejs atrodas E. Smiļģa ielā 37/39 (Āgenskalnā).
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Я покупал тут Спорт и отдых » Товары для охоты товаромания.рф/index.php?cat=31324 доставили бесплатно

EddieHam

It's very simplle tto find ouut any topic oon web as compared to books, as I found this article at thiis site. Medicina deportiva site bombeo muscular para mujeres

Brittany

Thanks for finally talking about > < Loved it! yeezy skor dam sackdo.bestwwomapr.com/map2.php

yeezy skor damienāktreģistrēties