6.decembra „Bildēs 2007” — divu saksofonistu saspēle. Grupa „Man-Hu” kopā ar Denisu Paškeviču

Janis Zabaks, 05.12.2007., 11:31

6.decembrī festivāla „Bildes 2007” jauno mūziķu un bilžu veterānu koncertā gaidāma lieliska divu saksofonistu saspēle, uzstājoties jaunajai jazzrock grupai „Man-Hu” kopā ar Denisu Paškeviču.

Grupa „Man-Hu” kopā ar publikai pazīstamo saksofonistu Denisu Paškeviču uz Kongresu nama skatuves izpildīs dziesmu „Es iešu uz priekšu”, kurai divu saksofonistu saspēle piešķirs vēl nebijušu skanējumu. Grupa "Man-Hu"

Kā atzīst „Man-Hu” mūziķi — tas ir pagodinājums skatuvi dalīt ar tādu profesionāli kā Deniss Paškevičs. „Sevišķi liels prieks par to ir mūsu saksofonistam Dainim Kauliņam, kurš patlaban studē saksofona spēli Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā un var smelties skatuves pieredzi no lieliska profesionāļa,” stāsta grupas līderis Jānis Zābaks.

„”Man-Hu” ir jauna un progresīva grupa, kurai ir lielisks potenciāls. Man ir liels prieks spēlēt ar viņiem kopā un tieši tāpēc ceturtdien mēs kāpsim uz vienas skatuves,” saka D.Paškevičs.

6.decembra koncertā, kas veltīts jaunajiem mūziķiem un bilžu veterāniem, „Man-Hu” izpildīs divas dziesmas latviešu valodā — „Tu un Es” un „Es iešu uz priekšu”. „Abas dziesmas ir gaišas, pozitīvas un grūvīgas melodijas, kuras atnes prieku un izraisa nelielas pārdomas par dzīvi,” stāsta „Man-Hu” mūziķi. Dziesmu „Es iešu uz priekšu” sarakstījis grupas vokālists Jānis Zābaks, kurš atzīst, ka dziesma tapusi vienā no grūtākajiem viņa dzīves posmiem. „Tai laikā es atklāju, ka arī zaudējot var atkal iegūt. Tāpēc arī dziesmai tāds enerģisks piedziedājums, kas aicina doties uz priekšu, uz rītdienu, kurā viss būs gaišāks.”

Savukārt dziesma „Es un Tu” vēsta par mūsdienu sabiedrību. „Neraugoties uz stāvokli sabiedrībā, ādas krāsu vai nacionālo piederību, mēs visi esam Dieva radīti cilvēki, katrs ar sev raksturīgām īpatnībām. Tieši tas mūs vieno un padara mūsu sabiedrību tik interesantu,” saka J.Zābaks.

Patlaban „Man-Hu” muzicē pieci mūziķi — Jānis Zābaks (vokāls, akustiskā ģitāra, mūzikas un tekstu autors), Andris Kauliņš (taustiņi), viņa brālis Dainis Kauliņš (soprāna, alta un baritona saksofons), Jānis Straupenieks (bass) un Miķelis Vīte (bungas).

„Man-Hu” spēlē jazzrock stilā, ar lielākām vai mazākām atkāpēm. Grupas enerģisko skanējumu lieliski raksturo grupas līdera samtainais vokāls un ritma grupas groove. Īpatnēju skanējumu piešķir arī saksofonista Daiņa Kauliņa spēle, kurš līdz šim guvis atzinību starptautiskajā saksofonmūzikas festivālā „Saxophonia” un uzvarējis arī LR Kultūras ministrijas rīkotajā mūziķu konkursā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Sun52

HenryabulT

Gabrielham

Тема не простая но и не сложная ArataurNiladwyn@gmail.com 000*** hc.lv

UTlEAdYmEZienāktreģistrēties