Klubā "Depo" uzstāsies The Flowers of Romance

Guntis Vanags, 06.08.2009., 14:56

Grupa ir viena no slavenākā Igaunijas mūziķa Tonī Trubetski (Tony Trubetsky) projekts.

Toni aktīvi iekļāvās Austrumeiropas punk scēnā jau 1984. gadā, kad nodibināja slavenāko Igaunijas punk grupu Vennaskond, kura pastāv vēl šobrīd un skaitās vecākā Igaunijas eksistējošā grupa. Tāpat Toni ir ņēmis dalību vairākās citās Igaunijas grupās. Vennaskond ir izdevusi 13 albumus, pēdējo ar mūsu platuma grādos atpazīstamu nosaukumu Rīgas kaos izdeva 2005. gadā.

Tāpat Tony pazīstams kā aktīvs sabiedriskais darbonis, zināms kā Igaunijas galvenais anarhistisko ideju popularizētājs, vēl viņa radošo CV papildina darbošanās rakstniecībā un kino taisīšanā. Interesants mums varētu šķist fakts, ka 1992. gadā viņš piedalījās Somijā tapušajā filmā Histērija, kurā dziedāja savu dziesmu Riga my love.

The Flovers of Romance tika izveidota jau 1989. gadā, Tonijam patīk norādīt, ka šī ir slavenākā panka Sid Vicious 1976. gadā izveidotās grupas turpinājums. Grupas mūzika ir punk, new romantic, psychobilly sajaukums, vienkāršas, melodiskas, 3 akordu melodijas, skanējumā liela nozīme vijolei. Grupas skanējumu varētu salīdzināt ar tā sauktajām folk punk grupām, piemēram, slavenajiem īriem The Pogues, Dropkick Murphys vai mūsu pašu PND modeli, kad koncertos tiek izmantota vijole.

Kaut grupa tiek pieskaitīta punk scēnai, no punk šeit ir palikusi vien vienkāršā dziesmu struktūra un anarhistiskās idejas tekstos. Par daudz ko liecina fakts, ka vienā no iepriekšējām Latvijas tūrēm grupai netika liegta pat tādu klubu kā Cita opera un Četri balti krekli skatuve.

Grupa izdevusi 2 albumus, no kuriem pēdējo Paris 2006. gadā. Visā grupas darbības laikā tajā nomainījušie vismaz 40 dalībnieki, vienīgais nemainīgais dalībnieks ir pats Toni. Blakus paša Toni dziesmām koncertos tiek spēlētas arī citu grupu koverversijas, piemēram kaut kas no Sex Pistols, Deep Purple, Iggy Pop.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Слово пацана 8 серия

Ted

Regards. Fantastic stuff!

TarynnImmaf

Really loads of superb facts.

Tarynntofienāktreģistrēties